Біографія
Ігор Вікторович Луценко родом з Києва. Працював редактором-журналістом онлайн-видань, брав активну участь у громадській діяльності. Зокрема, підтримував історичну забудову Києва і відстоював її збереження.
Відомий як народний депутат України VIII скликання.
25 грудня 2018 року потрапив під російські санкції.
Сім'я
Ігор Луценко корінний киянин. Батьки – обидва лікарі.
Є пасинком 4-го і 6-го глави Національного банку України Володимира Стельмаха.
Був двічі одружений, є донька. Перша дружина — журналістка Марія Лебедєва. Друга дружина – Катерина Ташник.
Дочка – Марія.
Освіта
У 21 рік закінчив національний університет «Києво-Могилянська академія». У 23 роки закінчує магістратуру в галузі економіки за програмою EERC (Консорціум економічних досліджень та освіти) у Київській школі економіки (KSE).
Влітку-восени 2014 року Луценко проходив службу в батальйоні МВС України «Азов».
Кар'єра і бізнес
Журналістика
Журналістська діяльність Ігоря Луценка не обмежується парою видань.
Співпрацював з Міжнародним центром перспективних досліджень як консультант.
Працював редактором у журналі «Компаньйон».
Також був редактором розділу «Великі гроші» журналу «Влада грошей».
Наступний досвід редактора отримав в журналі «Кореспондент», працюючи в колонці «Бізнес».
Посаду головного редактора «Економічної правди» обіймав в онлайн-виданні «Українська правда».
Громадська діяльність
З 2007 року Ігор Луценко долучається до громадської діяльності. Стає засновником та учасником громадського руху “Збережи Старий Київ”. Приєднатися до спільноти журналіста спонукало рішення київської влади побудувати висотку для чиновників Міністерства закордонних справ на місці, де знаходиться історико-архітектурний заповідник “Стародавній Київ”.
У 2013-14 рр. був активним учасником Євромайдану, зокрема, членом Громадського сектору та Ради народного об'єднання «Майдан». Обіймав посаду заступника коменданта київського протестного табору Андрія Парубія.
У січні 2014 року Ігоря Луценка та львів'янина Юрія Вербицького викрала група невідомих людей. Причому викрадення відбулося прямо у клініці (Олександрівська лікарня). Невідомі побили обох чоловіків і заволокли в мікроавтобус, прямуючи в бік лісу, де їх продовжували бити. За словами Луценка, найбільше дісталося Юрію Вербицькому, зважаючи на його львівське походження, а це для викрадачів «особлива каста ворогів». У Луценка підтвердили струс мозку, вибитий зуб і підбите око. Юрій Вербицький згодом помер.
Метою викрадення був допит про фінансування Євромайдану. Також додав, що в організації викрадення підозрює поліцію. Знайомі Ігоря вважають, що його викрала СБУ.
Політика
Перша спроба потрапити у Верховну Раду самовисуванцем була у жовтні 2012 року по 233 окрузі Шевченківського району міста Києва. Але в підсумку Луценко зняв свою кандидатуру на користь Юрія Левченка від партії «Свобода».
У 2014 році стає депутатом Київської міської ради від партії «Батьківщина» (3-й номер у списку). По 2015 рік обіймав посаду голови постійної комісії Київської міської ради з питань культури та туризму.
Також у 2014 році вирішує балотуватися у народні депутати України та в листопаді потрапляє у Верховну Раду VIII скликання, знову ж таки від партії «Батьківщина». Потрапляє в комітет з питань запобігання та протидії корупції, зокрема, стає головою підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством.
Бувши нардепом, відстоював підтримку проєкту закону «Про державну мову» від 21 січня 2017 року. Суть законопроєкту – використання єдиної мови (української) майже у всіх сферах життя (в органах влади, органах самоврядування, шкільних, дошкільних, позашкільних установах, ВНЗ, на культурно-масових заходах, у сфері обслуговування, ЗМІ та книгодрукування). За словами Луценка, «У нас українська держава. Люди вибрали нардепів не для того, щоб вони займалися просуванням мови Достоєвського, Авакова і Мотороли».
Компромат і чутки
У 2013 році на банківському рахунку Ігоря Луценка перебували 800000 грн. Через рік нардеп купує в Севастополі дачний будинок (200 кв. м) вартістю 1,4 млн грн, маючи на залишку ще 1,1 млн грн на рахунку в банку. Пояснити, звідки у депутата такі великі гроші, Луценко так і не пояснив.
За декларацією за 2019 рік (1 січня – 29 серпня) у колишнього нардепа у володінні є два автомобілі – HONDA CR-V (2012) вартістю 504000 грн і BMW C 600 (2014) вартістю 91000 грн.
14 липня 2016 року запам'ятався в мас-медіа дивним вчинком – з'явився в сесійний зал ВР з квадрокоптером і запустив його під час розгляду законопроєкту №2966 про Національну комісію держрегулювання енергетики та комунальних послуг. За словами Луценка, з допомогою дрона намагався зловити на гарячому «кнопкодавів».
Восени 2018 року Ігор Луценко підозрювався в антикорупційному порушенні, що трапилося у 2015 році (підозра у виводі 750000 грн з банку-банкрута «Київська Русь»). Справу було передано в НАБУ Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
Ігорю Луценку приписують близькі відносини з олігархом Дмитром Фірташем.