Біографія

Роман Семенуха: джерело: скріншот з Facebook

Роман Сергійович Семенуха народився 30 липня 1977 року в Харкові.

Знак зодіаку: Лев

Народився в рік Вогняної Змії

Розмовляє російською, українською, англійською

Національність: українець

Віросповідання: православний

Хобі: шахи, сквош, футбол, плавання.

Як саме політик пов'язаний з посібниками терористів з ДНР? Скільки він міг заробити на роботі на мерію Москви і як саме він приховував незаконні доходи? - Відповіді в цій статті.

Сім'я

Роман Семенуха: джерело: скріншот з Facebook

Про сім'ю і батьків політика мало що відомо. В офіційних джерелах є інформація тільки про те, що Семенуха перебуває у шлюбі з Вікторією Семенухою і виховує трьох дітей - сина Богдана і дочок Марію та Катерину.

Освіта

Роман Семенуха: джерело: скріншот з Facebook

Як і прийнято серед українських політиків, Семенуха має вищу освіту. Випускник харківського Університету торгівлі та харчування. Професійний економіст. Також закінчив приватний інститут Лінк.

Кар'єра і бізнес

Роман Семенуха: джерело: скріншот з Facebook

Трудовий шлях Роман Семунуха почав в 2002 році. Перше місце роботи - ТОВ Матадор. З 2004 року - задіяний в компанії Ефект-фарм.

Кар'єрний прорив здійснює в 2010 році. Стає комерційним директором фірми Полігон, а в 2013 році засновує компанію Интерсофт. Харків був центром комерційних інтересів бізнесмена.

Семенуха має тривалу кар'єру в якості громадського діяча. З 1997 року є членіом організації Українська студентська спілка, Молодий Рух, лідером останнього був на рідній Харківщині.

У березні 2014 року Шухевич Сергійович стає одним з перших членів партії Самопоміч. Восени того ж року стає народним депутатом Верховної Ради восьмого скликання від тієї ж партії. Був членом Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку.

Під час першої каденції відрізняється любов'ю до виступів з трибуни і відвідує майже кожне пленарне засідання.

Згідно незалежного аудиту руху Чесно, Роман Семунуха не був успішним законотворцем і з більш ніж 50 передвиборних обіцянок за час каденції встиг виконати трохи більше 20.

Семенуха намагається стати депутатом дев'ятого скликання Верховної Ради і балотується від тієї ж Самопомочі. Зазнає поразки на виборах влітку 2019 року разом з даної політичною силою.

Після поразки на виборах безуспішно намагається стати губернатором Сумської області.

Є плодівітим автором. Названий постійним блогером кількох великих українських інформаційних ресурсів. Активно веде власні майданчики в соціальних медіа.

Роман Семенуха є досить успішним бізнесменом і вказує в офіційних податкових документах вражаючі активи. Йому належать два офіси в Харкові, квартира там же, а також житлоплоща в столиці. Річний дохід нардепа перевищував 1 мільйон гривень. Кошти були виручені з зарплатою нардепа і від прибутку від бізнесу і майна.

За старою українською політичною традицією, згідно з якими дружини політиків гараздо багатшими самих політиків, його дружина Вікторія володіє трьома квартирами в рідному Харкові, катається на авто марки Ауді та заробляє понад 1,6 млн. грн. на рік. Дружина має права на кілька пакетів програмного забезпечення і кілька центрів допомоги клієнтам.

Декларація має дані і про кошти родини. Є у подружжя і банківські активи: 203 тисячі гривень, 10 тисяч доларів і 41 євро. Пара готівкою зберігає понад 100 тисяч гривень, 15 тисяч євро і більше 100 тисяч доларів. Крім того, особисто Роман Сенуха декларував права на компанію Інтехсофт.

Компромат і чутки

Роман Семенуха: джерело: скріншот з Facebook

За часів депутатства депутат з Харкова намагався втрутитися в застарілий конфлікт навколо найбільшого ринку України і Східної Європи - Барабашово. В якості народного обранця від Харкова політик в 2018 році організував зустріч з місцевими підприємці. Однак, в місті не схвалили наміри ще одного політика втрутитися в конфлікт і заявили, що Роман Семенуха спілкувався лише з тими, хто за підтримки міської влади намагаються незаконно перевести частину території ринку "Барабашово" в нібито комунальну власність. Нардепа зустріли в Харкові криками Ганьба! Відзначимо, що на вирішення конфлікту навколо Барабашки політик так і не вплинув.

Безліч критики на Семенуху обрушилося в 2018 році, коли він відмовився підтримувати законопроект про приведення стандартів української армії до норм НАТО, мотівіруючи дане рішення тим, що законом в більшій мірі відстоюються інтереси генералів, а не солдат. Позиція політика була розкритикована багатьма колегами, авторами, експертами і військовими.

У 2017 році Семунаха був замішаний в скандал з арештом керівника обласної організації Самопомочі і заступника голови Запорізької облради Владислава Марченко, якого звинуватили в привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах. Більш того, частина викрадених коштів нібито прямувала на фінансування терористичних ДНР і ЛНР. Нардеп публічно став на захист колеги і звинуватив правоохоронців у фальсифікації доказів. Компромат на колегу він також пояснював політичними інтригами.

Відзначимо, що Романа Семенуху давно звинувачують в давніх і не зовсім етичних зв'язках з Москвою. Зокрема, за результатами журналістського розслідування в 2016 році було встановлено, що тодішній нардеп від патріотичної Самопомочі давно і успішно заробляє гроші на бізнесі з країною-агресором.

Компанія Семенухи Мідас-Телеком надає послуги колл-центру. Серед постійних замовників політика перебували такі найбільші російські компанії, як: Ростелеком, холдинг Тінькофф, Білайн, МТС і навіть довідковий центр мерії Москви.

Крім того, щоб приховати факт отримання прибутку від роботи з РФ, Семенуха перейменував свою компанію Полігон на Мідас і призначив її директором свого помічника і нинішнього депутата міської ради Сергія Могилу.

Про те, що політик, по суті, займався шахрайством, розповіли численні джерела. Крім того, обидві компанії розташовувалися за однією адресою, а особисто Семенуха нібито орендував авто марки Шкода у своїй же компанії.

Сам нардеп дані звинувачення категорично заперечував, назвавши розслідування політично вмотивованим.

Фотографії

Роман Семенуха: джерело: скріншот з Facebook

Роман Семенуха: джерело: скріншот з Facebook

Роман Семенуха: джерело: скріншот з Facebook

Відео

Посилання

Офіційна сторінка нардепа в соціальній мережі Фейсбук.