Павло Якович Фукс – український і російський підприємець, який не раз потрапляв в рейтинги найбагатших людей. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи – читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 27 жовтень 1971 року

Вік – 48 років

Місце народження – Харків, Україна

Національність – українець

Знак зодіаку – ваги

Сім'я

Павло Якович одружений, його дружину звуть Анастасія Фукс. Жінка володіє ювелірним брендом TAJ. Сім'я виховує чотирьох дітей.

У 2016 році дочка Павла Фукса Анастасія вийшла заміж за англійського мільйонера Масуда Абделхафіда.

Освіта

Середню освіту Фукс отримав в одній з харківських шкіл. Потім вступив до архітектурного університету, де вивчав економіку. У 2003 році закінчила заочне відділення "світова економіка" філії російського економічного університету.

Кар'єра і бізнес

Як підприємець розповідав в своїх інтерв'ю, в дитинстві він займався своєрідним бізнесом: у туристів, які зупинялися в місцевому готелі, він купував цигарки по три рублі за одну упаковку, а після перепродував їх по 50 копійок за штуку.

Уже в дорослому віці почав працювати в торговому домі «Інтрада». У компанії Фукс був радником директора. Після 1994 року залишив посаду і переїхав до Москви (Російська Федерація).

Про причини, що спонукали бізнесмена переїхати, не відомо. Однак, за чутками, це пов'язано з кредитом, який Фукс взяв у харківських кримінальних авторитетів.

У Росії Павло Якович перший час займався продажем алкогольної продукції, комп'ютерів і курячого м'яса. Однак через рік Фукс зайняв пост радника глави правління великого російського банку «Промінвест». А в 1999 році став заступником голови «Зовнішньоекономічної корпорації».

У 2002 році Фукс кардинально змінює сферу своєї діяльності і починає займатися будівельним бізнесом. Завдяки саме цьому бізнесменові вдалося заробити свої мільйони.

Першим проектом компанії Фукса став торговий комплекс «Калузький». Через кілька місяців відкрив проект «Інгеоком-інвест», став головою правління цієї компанії, на посаді пробув до 2004 року.

2006 рік – Павло Якович засновує компанію «Техінвест» і сам же її очолює. У тому ж році заснував будівельну організацію MCG, що стала однією з найбільших на той час в Москві.

Серед відомих і масштабних проектів підприємця називають дві будівлі на території комплексу "Москва-сіті", кілька елітних готелів в російській столиці, а також котеджне селище на Рубльовці.

У 2010 році Фукс очолив публічне акціонерне товариство «Совкомбанк». Його акціями бізнесмен володів до 2015 року. Як пишу ЗМІ, завдяки старанням бізнесмена банк зміг значною мірою збільшити свої доходи і стан. У період правління Фукса компанія піднялася на 79 позицій.

Повернення в Україну

У 2012 році Павло Фукс повернувся в Україну і почав розвивати бізнес на батьківщині. Основною сферою діяльності бізнесмена стала нафтогазова галузь. Підприємець почав активно скуповувати акції компаній, які займалися видобутком газу, наприклад, «ДВ нафтогазовидобувна компанія» та ПрАТ «Девон».

У 2007 році після будівництва бізнес-центру «Moscow-city», українсько-російський забудовник планував організувати створення подібного проекту в Києві. Назвати його повинні були «Київ-Сіті», а розташовуватися він повинен був на території Рибальського півострова (сьогодні тут знаходиться офіс Roshen, спортивний клуб і будівля «5 телеканалу»).

За інформацією фахівців, вартість проекту становила понад один мільярд доларів. Однак незабаром в світі почалася економічна криза і проект довелося відкласти на невизначений термін.

Останнім часом в Україні Фукс активно розвиває свій бізнес. А в своїх інтерв'ю наголошує, що країна потребує якісних реформах.

При цьому про причини повернення бізнесмена на батьківщину відомо мало. Згідно з офіційною версією, Павло Якович завжди відчував зв'язок з Україною і духовно ніколи її не покидав.

А ось за версією американського видання The Washington Times, в Російській Федерації у підприємця виникли серйозні проблеми, які він був не в силах вирішити. Фукс нібито взяв великий кредит на продовження проекту в бізнес-центрі «Москва-сіті» у місцевих кримінальних авторитетів. Однак після початку фінансової кризи будівництво відродити не вийшло, а виплатити великий борг Павло Якович не зміг.

Згідно з інформацією того ж видання, Фукс приїхав в Україну з метою скупити все майно і активи Віктора Януковича за наказом Кремля.

Втім, це поки лише здогадки.

У той же час 13 січня 2020 московський суд заочно заарештував бізнесмена, якого звинувачують в шахрайстві. Фукс підозрюється в привласненні понад 7 мільярдів рублів, які могли бути викрадені при будівництві ЖК Sky House в центрі Москви, яке бізнесмен вів з 2008 року.

У 2020 році Павло Якович став членом антикризового центру в Харкові, який створили для протидії епідемії коронавиірусу. Зокрема, бізнесмен пожертвовал організації досить велику суму – 560 тисяч доларів.

Павло Фукс є критиком уряду Олексія Гончарука. Зокрема, він засуджує Кабмін через черговий кредитний транш МВФ на суму 3,9 млрд доларів. Бізнесмен вважає, що замість орієнтації на зовнішні запозичення уряд повинен створювати умови для розвитку підприємництва.

Декларація

Бізнесмен і меценат Павло Фукс задекларував дохід в розмірі 199 мільйонів 759 тисяч гргривень за 2018 рік. При цьому в бюджет країни було сплачено 31 мільйон 289 тисяч гривень податків та ще 2 мільйони 996 тисяч гривень військового збору.

Благодійність

Павло Фукс пам'ятає про своє коріння і допомагає рідному місту. Зокрема, брав участь в реставрації будівлі філармонії в Харкові, взяв участь в будівництві храму, а також встановив пам'ятник козаку Харькові.

У 2014 році Павло Якович отримав звання почесного громадянина Харкова.

Крім того, бізнесмен є одним з організаторів будівництва музею "Бабин Яр" у Києві. Його планують звести до 2021 року – до 80-річчя трагедії в Бабиному Яру. За словами самого Фукса в структуру меморіалу увійдуть освітні програми, дослідний центр і музей.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційна сторінка бізнесмена в соціальній мережі Твіттер

Офіційний Телеграм-канал підприємця