Біографія

Євген Балицький родом з Мелітополя Запорізької області. Одружений, має троє дітей (сини).

Відомий депутатською діяльністю в сьомому і восьмому скликаннях ВР. Представник "Опозиційного блоку", у минулому — "Партії регіонів".

Тісно співпрацює з мас-медіа — співвласник мелітопольського телеканалу «МТВ+» та низки інших ЗМІ.

Євген Віталійович має нагороду — у 2013 році отримує орден "За заслуги" II ступеня.

Після закінчення училища у Євгена Балицького з'являється хобі — авіамоделювання. Крім цього, захоплюється волейболом і шахами.

Сім'я

Євген Балицький / Фото з Facebook

Дружина Євгенія Балицького — Наталія Миколаївна, за фахом педагог-психолог, обіймає посаду директора ПП ТРК "ОлЖеКа".

У Євгена троє дітей — Олександр (1992 року народження), Сергій (2000), Іван (2006).

Майбутній політик спершу хотів йти по стопах батька — Віталія Броніславовича (1944 року народження) — військового авіатора, нагородженого п'ятьма медалями. Але, як і в сина, кар'єра Віталія Броніславовича в 90-х складалася зовсім не за фахом.

На початку 90-х Віталій Броніславович відкриває приватний бізнес. Був співкерівником ПП "ОлЖеКа", Мелітопольського пивоварного заводу і "Автогідроагрегату". Обіймав посаду президента промислово-фінансової групи "Україна-Південний Схід", а також голови правління мелітопольської організації Народно-демократичної партії України.

Мати Євгена Балицького — Ніна Василівна (1947 року народження).

Сестра — Катерина (1987 року народження).

Брат — Олег (роки життя 1966—2013). Випускник Тамбовського вищого військового авіаційного училища. У 90-х відкриває приватну справу. Був депутатом Мелітопольської міської ради. 5 травня 2013 року виявлений мертвим у підвалі власного будинку в Мелітополі. Причина смерті — механічна асфіксія, утоплення у воді.

Сімейство Балицьких відомо як перші легальні мелітопольські мільйонери.

Освіта

1987 року отримує середню освіту.

Через чотири роки закінчує Тамбовське вище військове авіаційне училище льотчиків (спеціальність — інженер-льотчик 3-го класу).

З 1991 по 1995 роки проходить службу в авіаційних гарнізонах, потім його звільняють у запас з Мелітопольського полку військово-транспортної авіації у званні капітана.

Євген Балицький в юності / Фото з Facebook

Кар'єра і бізнес

У 1995 році очолює ПП «ОлЖеКа», що спеціалізується на продажу і гарантійному ремонті побут.техніки. На посаді перебуває два роки.

Потім стає керівником Мелітопольського пивоварного заводу (через 10 років продає контрольний пакет своїх акцій).

У 2000 році займає пост керівника заводу "Автогідроагрегат". Там же до 2012 року працює заступником директора по економіці.

Завдяки Євгену Балицькому Мелітопольський пивоварний завод та "Автогідроагрегат" зуміли вистояти перед кризою і з тих пір помітно процвітають.

З 1998 року починається політичний "шлях" Балицького. До 2002 року був депутатом Запорізької обласної ради. При цьому не був у партії.

З 2010 року продовжує депутатську діяльність в Запорізькій обласній раді, але вже як член Партії регіонів. Паралельно обіймає посаду в.о. директора департаменту в міністерстві економіки та з питань євроінтеграції Кабміну України. В той самий час є членом постійної комісії з питань бюджету.

У 2012 році потрапляє в український парламент VII скликання як мажоритарник від фракції "Партія регіонів" (виборчий округ №80). Потім, через два роки, виходить з фракції та приєднується до депутатської групи "За мир і стабільність".

Бувши нардепом, надає допомогу Фруктівській сільраді — відкривається нова група в дитсадку "Черешенька" та встановлюються додаткові ліхтарі на сільських вулицях.

В лютому 2014 року стає заступником голови міської партійної організації.

30 жовтня 2014 року Балицький знову стає депутатом — потрапляє до Верховної Ради VIII скликання по незмінному виборчому окрузі №80.

27 листопада входить у депутатську групу "Економічний розвиток", побувши там усього кілька днів. Потім, 15 травня 2015 року стає членом команди "Опозиційного блоку".

25 грудня 2018 року Балицький потрапляє під російські санкції.

За підсумками парламентських виборів 2019 року, Євгену Балицькому не вдається потрапити в Раду IX скликання.

Молочний лиман

У 2012 році, ставши народним депутатом, отримує місце в комітеті ВР з питань екології. За словами Балицького, пріоритетом для депутата є розв'язання проблеми Молочної річки та лиману, в чому державна допомога може суттєво посприяти.

Так, у 2013 році нардеп зініціював проведення виїзного засідання "екологічного" комітету на промоїні. Були присутні науковці, повірені з Міністерства екології та обласної влади. Як наслідок, був представлений комплекс програм по розчищенню Молочної річки. Для їх реалізації необхідно було 120 млн грн.

У 2014 році в лиман були запущені мальки різних видів риб. Через рік риба почала розмножуватися. Потім команді Балицького заборонили вивозити пісок з лиману, а через деякий час і зовсім стали погрожувати.

З 2016 року роботи по зачистці промоїни перестали виконуватися.

Компромат і чутки

Диктаторський закон, арешт

Євген Балицький прославився як один з "ганьбників-депутатів, які проголосували за диктаторський закон 16 січня 2014 року. "За" проголосував 231 депутат, більша частина яких — члени "Партії регіонів" (189 голосів).

Голосування за законопроект №3879 від 16.01.2014 - за основу та в цілому / Скріншот оф.сайту ВР

Прийняті в той день закони суперечать ряду установчих документів, зокрема, Конституції України та Конвенції про захист прав людини та основних свобод. Мало того, закони суперечать позиції України як члена ООН, Ради Європи та ОБСЄ.

На початку 2015 року в пресі підіймалося питання про те, де зараз знаходиться Євген Балицький. Були думки, пов'язані зі смертю Сергія Вальтера, після похорону якого Балицький раптово поїхав у Крим, щоб уникнути арешту. Адже було відомо, що самою спекотною темою найближчого засідання ВР буде обговорення зняття недоторканності та арешту нардепів, які віддали голоси за диктаторський законопроєкт 16 січня 2014 року.

Кнопкодавство

Євген Балицький був 6 разів помічений за порушенням персонального голосування. І всі рази відбувалися у восьмому скликанні.

  1. 19 березня 2015 року при розгляді законопроєкту №2273 за основу (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством), бувши тоді позафракційним депутатом, порушив принцип персонального голосування, проголосувавши замість чотирьох нардепів.
  2. 12 липня 2016 року опоблоківець Балицький був помічений за другим "кнопкодавством" під час голосування за проєкт закону №3868. Не турбуючись про те, що знаходиться під постійними прицілами камер ЗМІ, прикриваючись піджаком колеги, голосує за себе та ще за двох однопартійців, які були відсутні на своїх місцях.
  3. Не проходить і трьох днів, як Балицького викрили у наступному порушенні. Під час голосування за законопроєкт №3457 (щодо підтримки літакобудівної галузі) був помічений журналісткою видавництва "Чесно", за що в помсту показав їй середній палець.
  4. 3 листопада 2016 року під час голосування за законопроєкт №3153 про особливості здійснення заходів державного контролю у сфері госпдіяльності народний депутат від "Опозиційного блоку" четвертий раз "кнопкодавить", голосуючи замість депутата, що сидить праворуч.
  5. 15 травня 2018 року двічі порушував принцип персонального голосування під час розгляду законопроєкту №3871 (про використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів).

Однак, Балицький відрізняється зразковою відвідуваністю сесій та засідань комітетів. Можливо, як раз для того, щоб голосувати замість інших? ¯\_(ツ)_/¯

Антикорупційні розслідування

Балицький фігурує в чотирьох корупційних випадках:

  • У декларації за 2014 рік депутат не задекларував фірму ТОВ "Лігіон", одним з власників якої є старший син Олександр (50% акцій).
  • Ні в декларації дружини, ні в декларації самого Євгена немає згадок про зареєстрованих дружиною Наталією п'яти літаків. Враховуючи задекларовані доходи родини у 2013-14 рр, ці літаки аж ніяк Балицькі не могли дозволити собі придбати у 2015 році. Але відомо, що в червні 2015 року Наталія Балицька зареєструвала на себе п'ять літаків Cessna Model 172 RG. Вартість одного літака варіюється в межах 40-100 тис. доларів.
  • Один з вище згаданих літаків Балицький здавав в оренду Національному авіаційному університету за завищеною вдвічі ціною (на 3 місяці за 3.5 млн грн). Але пізніше було порушено кримінальне провадження, внаслідок чого сума оренди зменшилася на 2 млн грн.

Мелітополь

У листопаді 2013 року Балицький намагається повернути Сергія Вальтера, колишнього в той час підсудним, в мерське крісло Мелітополя. Але через тиждень, після зустрічі з головою Мелітопольського міського районного суду Віктором Фоміним і главою Запорізького Апеляційного суду Віктор Городовенко, Балицький змінює позицію, відмовляючись поспішати подавати клопотання у справі Вальтера. А незабаром і зовсім заявив, що йому все одно, хто буде главою Мелітополя.

Ще один випадок, що стався в Мелітополі. 14 серпня 2015 року вранці на проспекті 50-річчя Перемоги у Мелітополі стався конфлікт за участю Євгена Балицького. Напередодні були демонтовані білборди компанії "Браво" через їх небезпечну установку (білборди стояли на бетонках, хоча повинні бути вкопані в землю). І ось 14 серпня бізнесмен з "Браво" знову почав встановлювати ті ж самі борди тим самим небезпечним способом. Бізнесмена супроводжували Балицький і ще три товариші — Валерій Горбань, Олександр Барибін, Юрій Оніщук.

Балицький, захищаючи підприємця, розповів, що перед приїздом уважно ознайомився з документами. І, не проводячи бесіди з місцевою владою, вирішив, що власник білбордів має повне право встановити їх. Більш того, Балицький звинуватив владу в порушенні закону, мовляв, не має права демонтувати рекламні щити. На питання журналістів, чи не порушує підприємець закон, встановлюючи борди без дозволу, Балицький відповів: "Всі ми незаконно народжені".

І за Росію, і за Європу?

2 липня 2014 року Балицький вступає в депутатську групу "За мир і стабільність". Через два місяці, 17 вересня, члени депутатської групи відвідують засідання Державної Думи РФ. Балицький був відсутній на засіданні, оскільки відмовився приходити. Днем раніше, коли відбувалося голосування за внесення змін у закон про люстрацію у другому читанні, Балицький не голосував за законопроєкт. У цей день Верховна Рада прийняла законопроєк.

26 грудня 2016 за ініціативою Балицького на розгляд було внесено законопроєкт «Про забезпечення державної підтримки заходів з розвитку, популяризації та захисту російської мови, інших мов національних меншин в Україні». За підсумками розслідування СБУ, внесення законопроєкту супроводжувалося оплатою іноземними замовниками.

Однак, Балицький не завжди підтримує "російську" сторону питання. Не раз публічно висловлював підтримку прагнення України до вступу в ЄС: «Если даже мы не подпишем сейчас Соглашение об ассоциации, себе мы даем отчет, что сделан огромный шаг, который приблизил нас к европейским стандартам. [...] Мы приблизились к европейским ценностям и неважно, будет ли подписано Соглашение об ассоциации, самое главное — строить Европу у себя, создавать её в Украине. А подписание соглашения — это вопрос времени. [...] мы будем в Европе в любом случае».

3 січня 2020 року, бувши вже екснардепом, дав інтерв'ю, в якому висловився, що Україні потрібно "змиритися" з втратою Криму і Донбасу. Пояснив, що часто буває в Криму (там двоє його синів — один по здоров'ю, інший по навчанню) і спілкується з багатьма кримчанами. І зробив для себе висновок, що «Крым не вернется, и надо эту идею оформлять на уровне государства. Украина сделала все, чтобы Крым не вернулся. [...] за него никто не воевал. В Донбассе легко воевать с шахтерами, понятно, а за Крым же никто не воевал…» .

Фотографії

Євген Балицький на дні народження Мелітополя / Фото з Facebook

Євген Балицький, День Перемоги, 2017 рік / Фото з Facebook

Євген Балицький за Круглим столом, 2016 рік / Фото з Facebook

Євген Балицький в юності / Фото з Facebook

Відео

Посилання

Сторінка на Facebook

Сторінка у ВКонтакті

Канал на YouTube