Біографія

Юрій Стець: джерело: скріншот з Facebook: джерело: скріншот з Facebook

Стець Юрій Ярославович народився 29 грудня 1975 року в місті Чортків, що знаходиться в Тернопільській області.

Знак Зодіаку: Козеріг

Народився в рік Дерев'яного кролика

Національність: українець

Розмовляє українською, російською, англійською

Віросповідання: православний

У чому протягом всієї кар'єри звинувачують Юрія Стеця? Як йому насолив скандальний блогер Шарій і яка невиліковна хвороба діагностована у екс-міністра? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Юрій Стець: джерело: скріншот з Facebook: джерело: скріншот з Facebook

Про дитинство і юнацтво Юрія Стеця мало що відомо. Судячи з інформації від оточення політика, він мав звичайне радянське дитинство. Біографія Стеця на цьому етапі дає привід вважати, що майбутній політик зростав спокійною і творчою дитиною.

Протягом більшої частини дорослого життя знаходиться в шлюбі з Яною Олександрівною Конотоп - відомою журналісткою, політичним оглядачем і телеведучої. Має звання Заслуженого журналіста України. Також нагороджена іменним пістолетом від МВС. Раніше також був одруженим. Перша дружина міністра не відома широкому загалу, не дивлячись на те, що подарувала політику дитину.

Подружжя має синів Владислава і Сергія і доньку Єву. Діти політика не є публічними персонами і майже не з'являлися разом з батьком перед камерами. Юрій Стець є кумом Петра і Марини Порошенко, а також Юрія Луценка.

Освіта

Юрій Стець: джерело: скріншот з Facebook: джерело: скріншот з Facebook

Після школи Юрій Стець вступив до Чернівецького училища культури імені Сидора Воробкевича. Має диплом за спеціальністю керівник фольклорного ансамблю, є організатором культурно-дозвіллєвих заходів.

Вищу освіту Юрій Стець отримав лише в 2009 році. Є випускником харківського Політехнічного інституту. Є бакалавром менеджменту і дипломованим економістом.

Кар'єра і бізнес

Юрій Стець: джерело: скріншот з Facebook: джерело: скріншот з Facebook

Трудовий шлях Юрій Стець почав в 1990 році. Перше місце роботи - репортер Чернівецької обласної телерадіокомпанії.

У 1992 році стає першим чернівецьким репортером приватної телекомпанії ICTV. Одночасно з цією посадою отримує місце старшого редактоа каналу ТБА в Чернівцях.

У період з 1993 по 1997 рр. працює спеціалістом з просування в фірмі Натан. У 1997 році займається піаром в компанії Ніко.

З 1997 по 2000 рр. зайнятий в якості редактора музичних програм на Телерадіокомпанії НБМ. З 2000 по 2002 рр. - заступник директора в тій же компанії. З 2002 по 2005 рр. стає генеральним продюсером компанії НБМ, яку пізніше перейменовують в 5 канал.

У 2005 році займає місце голови міжнародного благодійного фонду під назвою Моя Україна. З 2007 року - директор компанії НБМ-радіо і член наглядової ради 5 каналу.

Політичну кар'єру Юрій Стець починає в 2007 році за допомогою своїх кумів - Луценко і Порошенко. Стає народним депутатом України у Верховній Раді шостого скликання від виборчого блоку Наша Україна - Народна самооборона. Працює в якості секретаря Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації. Пізніше стає головою того ж Комітету.

Переобирається в парламент в 2012 році. Отримує мандат від партії Батьківщина. Продовжує роботу в тому ж Комітеті про питань свободи слова.

Влітку 2014 року бере участь в АТО в складі Національної гвардії Україн.

Втретє в кар'єрі отримує місце в парламенті за результатами дострокових виборів восени 2014 року. Балотується від Блоку Петра Порошенка. Знову працює в Комітеті з питань свободи слова.

На всю Україну Юрій Стець стає відомим восени 2014 року. Стає першим міністром інформації в українській історії. Займає місце в Кабінеті Арсенія Яценюка.

З грудня того ж року - член Ради національної безпеки і оборони України.

Восени 2015 рік стає головою Ради з питань комунікацій - консультативно-дорадчого органу, яке створено для ефективного коммуніціровання з громадськістю та вироблення спільної стратегії інформаційної політики України.

У грудні 2015 року подає заяву на відставку з поста міністра інформаційної політики України. Повертається до виконання обов'язків в лютому 2016 року.

Навесні 2016 року переходить до Кабінету міністрів Володимира Гройсмана. Зберігає пост міністра інформації.

В травнем 2017 роки йде у відставку з поста міністра інформаційної політики України. Продовжує виконувати обов'язки керівника відомства аж до літа 2019. Відставка відбулася слідом за указом шостого президента Володимира Зеленського.

За роки кар'єри Юрій Стець отримав безлічі нагород. У ЗМІ прийнято пояснювати титулованість політика його близькостю до п'ятого президенту України Петра Порошенко і колишнього голови МВС і ген.прокурору Юрію Луценку.

Є Заслуженим журналістом України, кавалером ордена Святого Георгія Побідоносця та відмчений нагрудними знаками від МВС За безпеку народу і За відзнаку в службі.

Успішний блогер в соціальних мережах Фейсбук, Твіттер і Інстраграм із загальною аудиторією в кілька десятків тисяч чоловік.

Декларація про доходи Стеця за час роботи міністром мала дані, що за календарний рік мав дохід, що перевищує 320 тисяч гривень. Кошти були отримані в якості заробітної плати і пенсії. Дружина тодішнього міністра відзвітувала про доходи, що перевищують 220 тисяч гривень. На двох Стець мали також банківські заощадження розміром в більш ніж 800 тисяч гривень.

Колишній міністр інформації Юрій Стець є власником трьох авто марок Infiniti FX37 2011 р.в., Volkswagen EOS 2009 р.в., Lexus RX350 2008 р.в. На екс-міністра також оформлено дві земельні ділянки, площею в 776 кв.м. і 549 кв.м. Є власником житлового будинку площа 217 кв.м. Володіє трьома квартирами в Києві.

Компромат і чутки

Юрій Стець: джерело: скріншот з Facebook: джерело: скріншот з Facebook

Головним звинуваченням, з яким Юрій Стець стикається протягом всієї кар'єри є той факт, що він є головним соратником і другом п'ятого президента Петра Порошенка. Протягом десятиліть працював на свого ж кума, спочатку займаючись його піаром, пізніше очолюючи підконтрольний йому 5 канал.

Піком їх співпраці стало призначення Юрія Стеця міністром інформації. З призначенням кума на новостворену посаду, яку, як подейкують спеціально створили під конкретну людину, на тодішнього міністра і главу держави обрушилася небувала критика. Багато експертів і політиків відкрито заявляли, що Міністерство інформації створено для введення в Україні цензури, контролю над ЗМІ і відмивання грошей на різних проектах. Відомства також презирливо називали МінСтець, що відверто дратувало самого політика.

Крім критики за фактом створення Міністерства правди, як його охрестили в пресі, критикувалися і багато ініціатив Стеця. Зокрема, проект створення державного мовника на іноземній мові, який би транслював український погляд на подію україно-російської війни. Ідею називали нерозумною, дорогою і неефективною.

Протягом активної роботи на посаді міністра інформації Юрій Стець багаторазово подавав у відставку в зв'язку з проблемами зі здоров'ям. Міністр хворий на епілепсію. Згідно з даними інсайдерів, епілепсія прогресує. Стецю навіть присвоїли другу групу інвалідності, а факт його поганого самопочуття не вдавалося приховати ні перед підлеглими, ні перед пресою. Кілька разів він ледь не втрачав свідомість прямо під час заходів за участю журналістів, блогерів та відомих громадських діячів. Відзначимо, що хвороба є не виліковною і вимагає постійної уваги з боку фахівців. Ходять чутки, що і зараз здоров'я політика знаходиться в небезпеці, що не дало йому можливості балотуватися в парламент влітку 2019 року.

https://politeka.net/person/676000-jurij-stec-ministr-doverija-poroshenko

У 2017 році в ефірі 5 каналу стався гучний скандал за участю Стеця. Зокрема, обманним шляхом в ефір каналу потрапила компроментуюча інформація щодо міністра, авторство якої приписують скандальному блогеру і політику Анатолію Шарію.

Фотографії

Юрій Стець: джерело: скріншот з Facebook

Юрій Стець: джерело: скріншот з Facebook

Юрій Стець: джерело: скріншот з Facebook

Відео

Посилання

Сторінка політика в соціальній мережі Facebook.