Дмитро Шенцев зажив слави парламентського «тихаря» із досить бурхливим минулим. Екс-регіонал - «активіст» кримінальних процесів. Він уславився «нищителем» мікрофонів у Верховній Раді. Числиться у списку завзятих «прогульників». Дізнайтеся, за які заслуги він став депутатом V, VI, VII, VIII і IX скликань.

Біографія

Дата народження: 28 листопада 1964 року.

Знак Зодіаку: Стрілець. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Дракона.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 55 років.

Захоплення: бокс. Дмитро Шенцев є Першим віце-президентом Федерації боксу України.

Дмитро Шенцев не дуже помітний своєї законотворчою діяльністю у Верховній Раді. Він часто пропускає голосування. І навіть числиться у рейтингу завзятих «прогульників» у роботі Верховної Ради.

Ukrinform, посилючись на Громадянську мережу Опора, повідомляє, що народні депутати від фракцій «Опозиційна платформа - За життя», «Батьківщина» і «Слуга народу» пропустили найбільшу кількість голосувань за півроку роботи Верховної Ради ІХ скликання. Згідно із даними цих ЗМІ, Дмитро Шенцев числиться у списку завзятих «прогульників».

Був відсутній позафракційний народний депутат під час підтримки законопроекту, який у народі отримав назву «Антиколомойський закон», що забороняє повернення «ПриватБанку» Ігорю Коломойському. Про це повідомляють відкриті джерела.

У ніч на 31 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла у 2-му читанні закон, що дозволяє продаж землі сільськогосподарського призначення. Дане рішення підтримали 259 народних депутатів. Дмитро Шенцев (харківський округ №176) не брав участі у голосуванні поряд із п'ятьма іншими харківськими депутатами. Знай.юа раніше вже писав детально про це.

Щодо прийняття закону за ринок землі Дмитро Шенцев написав пост у соцмережі Фейсбук, який свідчить, що він не розділяє думку нового уряду. Він пише: «259-За! Продали українську землю, здали національні інтереси у розпал світової економічної кризи, в умовах пандемії...»

Дмитро Шенцев, його пост стосовно закону, скрін із Фейсбук

Згадує він тут і екс-президента Петра Порошенка: «...Закон прийнято завдяки голосам Європейської солідарності та Петра Порошенка, який виторгував у влади свою свободу й дав голоси замість закінчення кримінального переслідування! Петру Олексійовичу! Де ж ваш хвалений патріотизм, на хвилі якого, фракція ЄС усе ще засідає у парламенті?..»

Сьогодні, в умовах пандемії коронавіруса, Дмитро Шенцев заявляє: «Усі труднощі ми спільно здолаємо». Щоправда, сам він належить до категорії тих народних депутатів, які навіть не намагаються обіцяти щось народу. Про це пише веб-ресурс Політека.

Він ніколи не вів активну законотворчу діяльність. Рівень його відповідальності досить низький. Аналітичний портал «Слово і дело» повідомляє, що він не виконав 5 обіцянок, 35 - у процесі, виконано всього лише 2. Що ж, давайте дізнаємося, яким був шлях становлення народного депутата Верховної Ради України V, VI, VII, VIII і IX скликань.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у місті Харків. Тут він народився і виріс. А також мешкає у даний час.

Сімейний стан: одружений. Дружина: Нонна Анатоліївна. Згідно з даними відкритих джерел, молодша за чоловіка на 5 років.

Дружина Дмитра Шенцева, Нонна, скрін із Фейсбук

Вона є бенефіціаром дев'яти організацій. Прибуток від її підприємницької діяльності, згідно із декларацією за 2018 рік, склав 4 млн. 633 тис. 561 грн.

Дружина Дмитра Шенцева, Нонна, скрін із Фейсбук

Діти: троє синів - Микита (19.09.1989 р.), Михайло (19.09.1989 р.) та Євген (21.08.2007 р.)

Дмитро Шенцев із дружиною, скрін із Фейсбук

Освіта

1983-1988 рр. - після закінчення школи вступив до Харківського політехнічного інституту імені В. Леніна. Освоєна спеціальність - «гідропневмоавтоматика і гідропривід», кваліфікація - «інженер-механік».

Кар'єра і бізнес

1990-1992 рр. - свою трудову діяльність почав у 26 років із посади менеджера. Працював на дочірньому підприємстві у Харкові «Фортуна-сервіс».

1992 г. - проте досить скоро молодий менеджер стає замдиректора великого підприємства. І згодом займає виключно керівні посади різних компаній.

2006 - народний депутат України V, VI скликань.

2012 року - народний депутат України VII скликання, харківський територіальний виборчий округ №176. Заступник голови Комітету ВРУ із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

2014 р. - народний депутат України VIII скликання, той же округ.

Із 2019 року - народний депутат України IX скликання.

У даний час продовжує займатися громадською та благодійною діяльністю. Він - бенефіціар цілого ряду підприємств: ТОВ «Харківський кінний завод», ТОВ «Ново», ТОВ «Харківський іподром», ТОВ «Фортуна ЛТД», Благодійна організація «Благодійний фонд Дмитра Шенцева», ТОВ «Контакт Плюс», ТОВ «Галі».

Компромат і чутки

Декларація народного депутата за 2018 рік свідчить про те, що сума грошових активів декларанта та сім'ї, вид активів «готівка» перевищує 5 млн. грн. суми, зазначеної у іноземній валюті, переведеної у гривні за курсом на 31 грудня звітного 2018 року.

Грошові активи сімейства: декларант позичив третім особам 1 млн. 104 тис. 650 доларів. На його банківському рахунку 107 тис. 747 грн. і 378 тис. 387 грн. Дружина Нонна Анатоліївна позичила третім особам 4 млн. грн. На її різних банківських рахунках 155 тис. 713 грн., 25 тис. доларів. готівкою - 275 тис. доларів.

Дмитро Шенцев: біографія і досьє, компромат, скрін із Фейсбук

У їх гаражі 3 легкових авта та 2 причепа. Вартість Lexus ls460, 2007 р.в., Land Rover Range Rover, 2010 р.в. і Porsche Cayeene, 2013 р.в. не зазначена. У декларації - величезний список цінностей: колекція самоварів, ювелірні вироби, одяг, аксесуари, твори мистецтва, колекція ікон.

Не станемо перераховувати усю нерухомість нардепа та його сімейства. Адже і цей список досить послужний: цілий ряд квартир (дві з них знаходяться у Ялті), великий маєток у Харкові на 600 квадратів, два садових будинки у Хотомлі, що на Харківщині, кілька земельних ділянок і т.д.

Звідки усі ці блага у народного депутата та його благовірної? Повернемося трохи у минуле. У дев'яностих Дмитро Шенцев здобув славу «активіста» харківських кримінальних процесів.  Про це повідомляють відкриті джерела.

Дмитро Шенцев: біографія і досьє, компромат, скрін із Фейсбук

У сфері його діяльності був цілий ряд правопорушень: «кришування» незаконного бізнесу, вимагання, рекет, вибивання боргів і багато інших злочинів. Більш того, майбутній народний депутат був лідером однієї з місцевих злочинних угруповань.

Видання «Україна кримінальна» повідомляє про те, що Дмитро Олексійович «закрисячив» бізнес-активи вбитого Євгена Кушнарьова, який у минулому був головою Харківської обласної ради та шефом нашого героя.

ЗМІ пише, що після вбивства Дмитро Шенцев претендує на пост губернатора Харківської області. Нагадаємо, згідно із версією слідства, екс-губернатора випадково вбив Дмитро Завальний під час полювання, на якому був присутній і Дмитро Шенцев. Вікіпедія відзначає, що «у цій версії присутні певні нестиковки».

У 2009 р. було задоволено клопотання підозрюваного у вбивстві про амністію. А через півроку після цього справу й зовсім закрили. Однак досі припускають, що криваве полювання було на руку нашому герою. Загибель шефа посприяла стрімкому партійному зростанню Дмитро Олексійовича.

Дуже скоро нардеп прославився у амплуа «знищувача» мікрофонів у ВР. Так, у вересні 2009 р. тепер уже екс-регіонал Дмитро Шенцев, зламав під час пленарного засідання мікрофон. Таким чином він хотів перешкодити спікеру Володимиру Литвину вести сесію.

ЗМІ повідомляли тоді, що за хуліганство депутату доведеться заплатити 6 тис. грн. Щоправда, сам нардеп не вважав звинувачення на його адресу справедливими. І заявляв, що не ламав мікрофон, і «Володимир Михайлович злегка лукавить».

Він сказав, що «конструкція цих мікрофонів така, що вони гнуться у декількох місцях». І додав, що спікер сам спровокував конфлікт. Вказується, що він готовий віддати 7 тис. грн. за мікрофон, хоча йому заявляли про 6-ть.

Прославився нардеп і після Майдану голосуванням за «диктаторські закони». Видання Антикор характеризує народного депутата різних скликань як людину, непомітну своєю законотворчою діяльністю.

Видання зазначає, що депутатство Дмитра Шенцева є подарунком Віктора Януковича за ліквідацію його суперника Євгена Кушнерьова, чиї відносини дуже сильно зіпсувалися. Безумовно, загадкова полювання і таке ж загадкове вбивство залишила відбиток у бурхливому минулому Дмитра Шенцева. Після того, що сталося, екс-президент не мав справжнього конкурента на лідерство у партії.

Завдяки Євгену Кушнерьову Дмитро Шенцев став великим землевласником. Він також є власником ряду мисливських угідь на Харківщині. Мав місце у його біографії і скандал із будинком на заповідному Трухановому острові у Києві. Це місце стало... громадською приймальнею регіонала.

Потім будинок був виставлений на продаж за 13 млн. доларів. Про унікальний будинок писали багато ЗМІ. За документами радіорубку перетворили на яхтклуб. Узаконити житлову п'ятиповерхівку посеред пляжу неможливо.

Національне бюро розслідувань України зазначає, що ув кримінальному світі у Дмитра Шенцева прізвисько Дімон. Видання розповідає про вимаганнях, вбивство на полюванні, що зробило його кар'єру, а також про харківські схеми екс-регіонала.

Фотографії

Дмитро Шенцев: біографія і досьє, компромат, скрін із Фейсбук

Дмитро Шенцев: біографія і досьє, компромат, скрін із Фейсбук

Дмитро Шенцев: біографія і досьє, компромат, скрін із Фейсбук

Дмитро Шенцев: біографія і досьє, компромат, скрін із Фейсбук

Дмитро Шенцев: біографія і досьє, компромат, скрін із Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 3 тис. 524 осіб.

Персональний сайт.