Оксана Продан неодноразово потрапляла у підприємницькі скандали. Екс-народний депутат обіцяла викоренити корупцію та відстоювати інтереси бізнесменів. Але у дійсності так і не стала захисницею підприємців.

Біографія

Дата народження: 16 квітня 1974 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Тигра.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Вік: 46 років.

Захоплення: йога, читання книг найрізноманітніших жанрів.

Грошові активи народного депутата Оксани Продан у 10 разів перевищують доходи, про що свідчить її декларація перед звільненням за 2019 рік. Давайте дізнаємося, як Оксана Петрівна «захищала» бізнес.

Вона давала гарні обіцянки підприємцям уже не перший рік, про що повідомляють відкриті джерела. Тільки на практиці це має бути діяльність у інтересах бізнесменів. Ті у реальності виходить вигідна торгівля інтересами підприємців.

Напевно, нас не повинно дивувати також і те, що щорічно у день вишиванки Верховна Рада України бачить Оксану Петрівну в різному дорогому національному вбранні. Народний депутат України зазначила у інтерв'ю Катерині Осадчій про те, що всі її вишиванки - із бісером.

Такий одяг, як правило, один із найдорожчих. Утім, нардеп сама зізналася, що її вишиванка коштує 5 тис. грн. Телеведуча парирувала: «Дорого віддати третину зарплати депутата за вишиванку». Однак у «скромного» українського політика пристойні матеріальні статки, про що свідчить декларація нардепа.

Оксана Продан: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Читайте про це та багато іншого докладніше. Дізнайтеся, чим ще, крім вишиванок, хвалилася нардеп у Верховній Раді? Яким був її шлях становлення на державних посадах? Читайте про інші підприємницькі «заслуги» Оксани Продан.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у Чернівцях. Тут вона народилася й виросла. Батьки: батько Оксани Продан - підприємець. Петро Поліщук родом із села Вашківці Чернівецької області. Він – засновник підприємства «Укртранс-Чернівці», що займається транспортними перевезеннями.

Сімейний стан: одружена. Діти: дочки Ірина та Марина. Чоловік: Василь Сафронович, секретар Чернівецької міської ради. Став приймачем Віталія Михайлішина, людини із близького оточення бізнесмена-мільярдера Дмитра Фірташа.

Видання Rating повідомляє про те, що Оксана Продан є дружиною смотрящего від екс- «регіоналів». Чоловіка нардепа називають також «натуральним рейдером» із огляду на те, що команда «регіонала» Віталія Михайлішина за вказівкою генерального директора «Укргазвидобування» Юрія Борисова, якого вважають людиною мільярдера Дмитра Фірташа, рейдерським способом захопила владу в Чернівцях, усунувши легітимно обраного мера.

Юрій Борисов, сподвижник Дмитра Фірташа, є також кумом сім'ї Продан. Згідно із даними відкритих джерел, дружину Оксани Петрівни називають довіреною особою Дмитра Фірташа у Чернівецькій області. Ряд видань відзначають про те, що сім'ю Продан пов'язують тісні стосунки із олігархом.

Освіта

1991-1996 рр. - після закінчення школи навчалась у Чернівецькому держуніверситеті. Освоєна спеціальність - «міжнародна економіка».

1996-2000 рр. - навчалася у Інституті статистики, обліку та аудиту. Освоєна спеціальність - «аудитор».

2002 р. - паралельно вивчала правознавство у Чернівецькому держуніверситеті. Освоєна спеціальність - «правознавство».

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочала у 1996-му році. Протягом 5-ти років працювала у компанії батька юридичним консультом-економістом (ЗАТ «Укртранс-Чернівці»).

Із 2002 р. зайнялася підприємницькою діяльністю.

2003-2004 рр. - обіймає посаду керівника ТОВ «СП Транс».

2004 р. - заступниця директора ЗАТ «Укртранс-Чернівці». Із огляду на те, що вона працювала у транспортній компанії батька, деякі ЗМІ охрестили її «транспортною принцесою».

Із 2005 р. займалася питаннями зовнішньоекономічної діяльності при Кабміні, займала посаду заступника голови Ради.

2008-2010 рр. - Голова Ради підприємців при Кабміні.

Оксана Продан: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Із 2010 р. - Голова правління об'єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця».

2012 року - балотувалася до ВРУ, партія «УДАР».

2014 р. - позачергові парламентські вибори, народний депутат, «Блок Петра Порошенка».

Із 2019 року - народний депутат України VII-VIII скликань. Балотувалася до парламенту, округ №201, м. Чернівці. Однак згодом зняла свою кандидатуру із виборів через низькі рейтинги.

Компромат і чутки

Підприємницькі інтереси близькі народному депутату Оксані Продан насамперед із огляду на бізнес-діяльність чоловіка, про що повідомляють відкриті джерела. Василь Сафронович - один із неформальних господарів великого оптового ринку в Чернівцях «Калинки».

Ще зовсім недавно Василь Продан обіймав скромну посаду члена виконкому Чернівецької міської ради. Згодом він - секретар Чернівецької міськради. Коли рейдерським способом була захоплена влада у Чернівцях, метою «політопераціі» став контроль над комунальними підприємствами міста. І це у першу чергу - Калинівський ринок та аеропорт.

У 2010 році відбувся Податковий майдан, спрямований проти глави Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа, а також замовленого ним Кодексу Азарова-Тігіпка. Тільки Оксана Продан, будучи «захисницею підприємців», кинула людей, що мерзли в центрі столиці.

Голова підприємницького комітету при опозиційному уряді Оксана Продан заявила підприємцям, що «домовилася» із Віктором Януковичем, пообіцявши комерсантом перемогу у відстоюванні їх інтересів. Тільки після святкового салюту та зняття охорони із наметового містечка Кодекс усе ж був підписаний.

Протестуючі обурювалися. Про це повідомляють ряд ЗМІ. Відбувся розгін напівсонних людей із наметового містечка. Бійці міліції фактично витрушували зі спальних мішків напівголих людей, у тому числі жінок. У метушні люди втрачали речі, гроші, документи.

Оксана Продан: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Для учасників протесту першочерговою була вимога - накласти вето на Кодекс. У кінцевому підсумку, розігнавши людей, група «регіоналів» привітала рішення президента і Кодекс.

На всіх останніх виборах Оксана Продан підтримувала Юлію Тимошенко, до якої у неї особисті симпатії. Народний депутат ніколи не скупилася на дифірамби Леді Ю, із якою почала тісно співпрацювати ще у 2005 році.

У відкритих джерелах зазначається, що Оксана Продан стала зрадником бізнесменів України. Відзначається, що вона «вела подвійну гру». У той час, коли люди боролися із режимом Віктора Януковича, вонв йшла на поступки влади, нехтуючи інтересами українських бізнесменів.

Видання «Конфлікти і закони» зазначає: «Ось і партія «УДАР» Віталія Кличка у середу оголосила першу п'ятірку своїх кандидатів за партійним списком, чим дуже здивувала підприємницьке співтовариство України, оскільки задекларувала зрадницю Податкового майдану Оксану Продан своїм лідером».

Оксана Продан неодноразово оскандалівалась дорогим одягом і аксесуарами. Згідно із даними відкритих джерел, чиновниця прийшла до клуарів Верховної Ради із дамською сумочкою надзвичайною вартістю - 405 тисяч гривень.

Видання Golos відзнчає, що народний депутат носить одяг від дизайнерів британського бренду Ps by Paul Smith. А вартість на їхні вироби становить 15-18 тис. грн. у середньому. Втім, вона може собі дозволити не тільки дорогий одяг і аксесуари, але й автомобіль Toyota RAV4, який знаходиться у власності чоловіка.

Йому також належить Toyota Land Cruiser, 2016 р.в. вартістю майже 3 млн. грн. У числі нерухомості сімейства - 5 квартир та 3 нежитлових приміщення. Одна квартира площею 122,30 кв. м знаходиться у Києві. Уся інша нерухомість подружжя - у Чернівцях.

Оксана Продан: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Декларація перед звільненням демонструє заробітну плату (Управління справами Апарату Верховної Ради України) Оксани Продан у розмірі 454 тис. 755 грн. Готівкою вона зберігає 1 млн. 70 тис. грн., 37 тис. доларів, 95 тис. євро. На її різних банківських рахунках 5 тис. 493 грн., 168 тис. 640 грн.

Чоловік Василь Сафронович готівкою зберігає 744 тис. 500 доларів, 391 тис. євро, 851 тис. 940 грн. На його різних банківських рахунках 43 тис. 747 грн., 12 тис. 959 грн., 3 тис. 619 доларів. У дочки Ірини - 11 тис. 305 грн.

Із нинішньою владою тепер уже екс-народний депутат Оксана Продан намагалася налагоджувати конструктивний діалог, продовжуючи вибудовувати імідж завзятої захисниці підприємців.

Під час карантину Оксана Вікторівна відзначала каналу «112 Україна» про існуючі невдоволення: перевізникам невигідно брати по 10 чоловік, про проблеми бізнесу, що роботодавцям не буде чим платити заробітну плату, через що звільняють людей і т.д.

Щодо ряду питань по бізнесу говорила, що дійсно можна відправляти людей у довгострокову відпустку - і це рішення роботодавця та працівника, йдуть у відпустку чи звільняють. І те, що підприємців звільнили від обов'язкової сплати єдиних соціальних внесків податків, за її словами, - це «супер, за це треба казати «дякую».

Фотографії

Оксана Продан: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Оксана Продан: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Оксана Продан: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Оксана Продан: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Оксана Продан: біографія і досьє, компромат, скріншот із Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників було 22 тис. 619 осіб. Інстаграм - сторінка відсутня.

Персональний сайт. Контакти у Верховній Раді України. Адреса для листування: 01008, м. Киев, вул. Грушевського, 5. Телефон: +38 (044)-255-29-75 (приймальня). Поштова скринька: Prodan.Oksana@rada.gov.ua