Поки в Україні і в усьому світі бушує коронавірус, який руйнує економіку країн, Борислав Береза знову вирішив вийти на політичну арену. Шахрай-депутат розповідає про проблеми Володимира Зеленського та можливий дефолт країни. Але при цьому не згадує про свою злочинну діяльність.
Біографія
Дата народження: 13 червня 1974 року.
Знак Зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Тигра.
Національність: єврей.
Віросповідання: іудаїзм.
Вік: 45 років.
Захоплення: читання книг, ввіддає перевагу фантастиці та фентезі.
Сьогодні ім'я екс-глава «Правого сектора» Борислава Берези усе частіше з'являється на шпальтах ЗМІ. Він говорить про брак голосів для гучного «антіколомойского» закону, про що повідомляють ряд відкритих джерел. І зазначає, що коливання депутатів можуть призвести до дефолту країни та усім супутнім проблемам.
Політик рекомендує нашій владі навчитися системно працювати у керівництва Азербайджану. ЗМІ пишуть, що політик не бачить тактики протистояння нашого уряду зростанню катастрофи, що насувається. І для розробки комплексної стратегії рекомендує підключати експертів.
До недавнього часу Борислава Юхимовича можна було побачити хіба що в ПАРЄ або на телеефірах. А сьогодні він раптом занепокоївся проблемами Володимира Зеленського та всієї країни. Давайте згадаємо про минуле нардепа, якого ряд відкритих джерел називають шахраєм.
У якій злочинній діяльності його звинувачують? За що могли посадити за ґрати? І що за резонансна історія із годинником? Читайте про це та багато іншого докладніше.
Сім'я
Дитинство та юність пройшли у Києві. Тут він народився і виріс. Хоча деякий час мешкав у Ізраїлі. Згідно із даними відкритих джерел, проживав там із 1991-го по 1993-й рік.
За деякими документами справжнє прізвище політика - Бляхер-Береза. Так, у 1997 р. київськими податківцями йому був виданий ІПН на ім'я Борислава Бляхера. А у 2008-му - у копії цього ж документа зазначено Бляхер-Береза.
Із народження народний депутат носив прізвище Береза. У його батька, Юхима Абрамовича (7.03.1950 р.н.), прізвище Бляхер. Прізвище по матері (мама - Емілія Григорівна, 25.10.1952 р.н.) - Береза. У політика є подвійне громадянство України та Ізраїлю. Про це повідомляє Kievvlast.
Під час виборів 2015 року ряд ЗМІ оприлюднили інформацію про його подвійне громадянство. У результаті політик попросив ізраїльську владу змінити статус. Як результат політичний діяч України перестав бути податковим резидентом Ізраїлю. Але залишився громадянином цієї країни.
Як зазначає ізданіеа JewishNews, Борислав Юхимович - коен. Український єврей розповів про те, що він - нащадок первосвящеників-євреїв, які проводили богослужіння за часів Першого храму.
Про це стало відомо у ефірі телепередачі «У башті з Орестом Сохар». Борислав Юхимович зазначив у інтерв'ю, що часто відвідує синагогу. За його словами, він вважає себе не релігійним, але людиною віруючою.
Політик заперечує свою спорідненість із Юрієм Березою. Зазначає, що вони не брати. Видання DNPR пише про пост політика у соцмережі Фейсбук. Ще будучи кандидатом у народні депутати, він відзначав, що Юрій Береза його братом не є.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Наталія Миколаївна (народилася 17 липня 1975 р.) У дівоцтві - Чорнодід. Навчалася у київській школі №259. Потім - у Академії статистики обліку та аудиту. Згодом ніде не працювала, була й залишається домогосподаркою.
Щоправда, декларація політика за 2015 рік демонструє її прибуток від підприємницької діяльності у розмірі 970 тис. грн. Зазначено, що вона отримала подарунок у грошовій формі у сумі 3 млн. 960 тис. грн.
Дружина народного депутата - православна. Пара разом уже понад 20 років. Незважаючи на різні віросповідання, подружжя добре ладнає. У соцмережах у них багато спільних світлин.
Діти: двоє синів Данило та Ілля, дочка Дарина. Дівчинка народилася у 2016 році.
Освіта
Деякі відкриті джерела повідомляють про те, що Борислав Береза закінчив 2000 року КНЕУ (Київський торгово-економічний університет). Є інформація, що він отримав червоний диплом.
Однак Kievvlast пише про те, що ректор КНЕУ офіційно не підтвердив наявність такого студента у списках випускників. Це ж стосується видачі диплома із наданим народним депутатом серією та номером.
Кар'єра і бізнес
1994 р. - займався Видавничий бізнесом. Про це повідомляють ряд ЗМІ. Він почав цікавитися книжковими виданнями: енциклопедіями, фантастикою. Книги видавали й возили до Росії та Білорусі. За словами самого політика, «простіше продати 50 різних книг по тисячі, ніж один 50-тисячний тираж».
1995 р. - засновник-глава ТОВ «Сефер ЛТД», видавництво і торгівля друкованою продукцією. Згідно із даними Kievvlast, у державному реєстрі значиться інший профіль: «допоміжні види діяльності з розведення тварин».
2009 р. - реєстрація ТОВ скасована. Із огляду на те, що відсутнє місце реєстрації, не сплачені податки та немає відповідної податкової звітності, податківці вдалися до судових розглядів. Згідно із судовим обвинувальним рішенням, реєстрація «Сефер ЛТД» була скасована.
Згодом очолив ТОВ «УНКМО», що у роздріб торгувала газетними друкованими виданнями та канцелярією.
2010 року - тележурналіст, ведучий програми «Книга UA», вечірнього шоу «Повний абзац із Бориславом Березою».
2014 р. - свою політичну діяльність почав уже після Майдану. Член української делегації у ПАРЄ. Народний депутат, самовисуванець, мажоритарний київський округ №213. Набрав 29,44% голосів виборців. Позафракційний депутат ВРУ VIII скликання.
2014 р. (лютий-грудень) - глава інформаційного відділу «Правого сектора».
2015 р. - висувався на місцевих виборах на пост глави столиці, «Партія рішучих громадян». У першому турі зайняв другу позицію. У другому набагато менше. У результаті програв Віталію Кличку.
2019 р. - пробував себе у акторському амплуа. Репетирував роль у виставі «Толик-молочник».
Компромат і чутки
До 2014 року інформація про діяльність Борислава Берези у відкритих джерелах відсутня. Вона з'явилася у ЗМІ тільки перед парламентськими, а згодом і місцевими виборами.
Про те, що достовірність ряду фактів його інтернетної біографії викликає питання, повідомляють відкриті джерела. Це стосується, перш за все, його подвійного прізвища і підробленого диплома про вищу освіту.
Юрист Клим Братковський звинуватив політика у підробці документів про освіту. Про це повідомляє Вікіпедія. У 2015 р. обвинувач наводить на доказ судові постанови із твердженням, що у 1995 р. поліграфкомбінат «Україна» не міг виготовити бланк диплома спеціаліста із відзнакою.
А також підтвердження ректора Анатолія Павленка, що Борислав Береза не значиться у списку випускників КНЕУ. Та й диплом із зазначеними номером та серією не видавався. Зважаючи на це, Генпрокуратура відкрила 27.05.2015 р. кримінальне провадження.
У 2015 році ЗМІ публікували інформацию о том, що політика можуть посадити за підробку документів. Видання також зазначало, що Генпрокуратурою було відкрито кримінальне провадження. Народному обранцю «світило» півроку.
Щоправда, сам політик, незважаючи на те, що реєструвався у Єдиному державному реєстрі суб'єктів установ та організацій як Бляхер-Береза, усю обвинувальну інформацію заперечував. Утім, як і зв'язок із Дмитром Табачником.
Видання Vesti повідомляє, що кар'єра політика оповита чутками. І коли він торгував книгами на Петрівці, то із питання підручників зблизився із екс-міністром освіти, регіоналом-українофобом Дмитром Табачником. Однак Борислав Юхимович називає це повною нісенітницею.
Ті інтернет-ресурси, які публікують компромат на політика, він називає «смітниками». На початку осені 2016-го й зовсім ображав журналістку ТСН, яка брала у нього коментар. Питання стосувалося заяви Марії Столярової. Російська пропагандистка відзначала, що Борислав Юхимович - її найбільш успішний політтехнологічний проект.
Займаючись книжковим бізнесом, Борислав Береза згодом формував приватні книжкові колекції для людей багатих і знаменитих. Про це повідомляють відкриті джерела. Відзначається, що у одному із інтерв'ю політик розповідав, що ціна такої бібліотеки може дорівнювати вартості хорошого авта.
Згідно із декларацією політика, його заробітки та прибутки, а також дружини, не такі вже й скромні. Його декларація за 2018 рік демонструє 450 тис. грн. готівкою, 65 тис. доларів, 8 тис. євро та 5 тис. GBP.
На його різних банківських рахунках 345 тис. 282 грн., 1 тис. 53 євро, 746 доларів. Позичив третім особам 120 тис. доларів. У дружини Наталії Миколаївни 3 млн. 85 тис. грн. готівкою, 29 тис. 70 грн. на банківському рахунку.
У його декларації - кілька годинників: Zenit, Edox Ulysse, Nardin. Щоправда, вартість не зазначена. Цікаво, що у 2014 р. із годинником нашого героя пов'язана резонансна ситуація. Виявляється, на руці у Борислава Юхимовича був годинник вартістю 120 євро.
Але вже за кілька місяців на ньому був інший елітний новий годинник, яким він красувався у телеефірах. Про це повідомляють ряд ЗМІ. Відзначається, що загальна вартість його годинника - тисячі доларів.
До речі, у період лютий-березень 2014-го Борислав Юхимович був «охоронцем» маєтку екс-прокурора Віктора Пшонки, у якого була пристойна колекція ексклюзивних годинників. І у соцмережах раніше існувала думка, що наш герой отримав дорогий годинник від «охоронної діяльності».
Ще один скандал навколо особистості політика - пограбування його роботодавця на 150 тисяч доларів. Відкриті джерела повідомляють, що Борислав Береза пограбував Костянтина Клімошенкапід час роботи у мережі його книжкових супермаркетів «Буква». Зокрема, видання Сьогодні пише про крадіжку, посилаючись на інтерв'ю Костянтина Клімошенка виданню «Київправда».
Сумнівна репутація Борислава Юхимовича складалася роками. Однак сам політик весь час намагався розвіювати усі сумніви. Шахрай, що підробляв документи, мріяв очолити Київ. Однак досягти цього політичному перебіжчику не вдалося.
Сьогодні екс-глава «Правого сектора» зайнятий тим, що розповідає громадськості про проблеми Володимира Зеленського. Про це повідомляють ряд відкритих джерел. Він заявляє про брак голосів для гучного «антіколомойского» закону. Акцентує увагу на тому, що країні загрожує дефолт.
Останнім часом, коли в країні паніка та ажіотаж навколо коронавируса й економічної ситуації, що загострилася, ім'я Борислава Берези - усе частіше на сторінках різних інтернет-ресурсів. Він громкогласно заявляє про некомпетентність влади, піарячи себе за рахунок ситуації, що склалася у країні.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 198 тис. 372 людини.
Твіттер - на момент виходу публікації серед його передплатників було 15,8 тисяч читачів.
Інстаграм - на момент виходу публікації серед його передплатників було 7 тис. 438 осіб.
Контакти, Верховна Рада: +38(044)-227-27, +38(044)-063-357-38, +38(098)-604-32-54. Електронна адреса: bereza.boryslav@rada.gov.ua