С. Б. Бессараб є генералом української армії, министером у справах ветеранів (з 4 березня 2020 року). Після "Революції гідності" був люстрований, але потім генерала реабілітували. З подробицями життя і кар'єрного шляху міністра ви зможете ознайомитися з даного досьє.

Біографія

Сергій Бессараб, скрін

Дата народження: 13 листопад 1955 року

Знак зодіаку: Скорпіон

Народився в рік Дерев'яної Кози (за Східним Календарем)

Місце народження: село Старі Кодаки, Дніпропетровська область

Вік: 64 роки

Сім'я

Сергій Борисович є сімейною людиною. Має офіційну дружину, яку звуть Алла.

Освіта

Закінчивши середню школу, Бессараб вирішив отримати освіту військового. Ще в часи СРСР проходив навчання в Київському командному училищі, а потім в Московській військовій академії. У 2002 році закінчив Національний університет оборони (Київ).

Кар'єра і бізнес

Свій кар'єрний шлях Сергій Борисович почав зі служби в радянській армії. Потім, з розвалом СРСР, продовжив служити в Збройних силах України.

Сергій Бессараб, скрін

Після закінчення навчання в Московській військовій академії, майбутній генерал служив на керівних військових посадах: командував мотострілковим батальйоном і ротою, навчальною танковою дивізією (навчав молодих танкістів), механізованим батальйоном.

Сергій Борисович має також викладацький досвід. Читав лекції, коли був заступником ректора Сільськогосподарської академії. Майбутній чиновник готував молодших спеціалістів на військовій кафедрі.

У 2002 році був поставлений командувачем військового центру. Крім того, Бессараб був першим заступником командира армійського корпусу Північного оперативного командування. Через 3 роки очолив Північне територіальне управління.

Навесні 2007 року став командиром 6-го армійського корпусу Сухопутних військ української армії і начальником гарнізону в місті Дніпропетровськ. Ще через 5 років був призначений першим заступником командира Сухопутних військ Збройних Сил України.

Сергій Борисович був одним з перших командирів АТО. У 2017 році став заступником начальника Штабу ЗСУ.

У березні 2020 року був призначений міністром у справах ветеранів.

Що стосується регалій, Сергію Борисовичу вручено військове звання генерала-лейтенанта.

Компромат і чутки

В 2014 році після "Революції гідності" Сергій Бессараб потрапив під закон про люстрацію і був звільнений з посади заступника начальника Сухопутних військ. Але вже через рік законопроект зазнав змін, що дозволили президенту П. О. Порошенко повернути генерала на службу.

В 2019 році стався гучний скандал за участю Бессараба. За відомостями СМИ, міністр займався "розпилом" бюджету, був замішаний в корупційних схемах. Нібито він організував закупівлю радіостанцій Motorola, на загальну суму 667 млн грн за завищеною ціною.

Сергій Бессараб, скрін

У травні 2016 року генерал заборонив українським артилеристам в Авдіївці стріляти у відповідь на обстріл з ворожої сторони. З цієї причини волонтер організації "Повернися живим" Віталій Дейнега звинуватив командувача "у смерті мирних жителів Донбасу.

Але штабісти АТО заявили, що звинувачення є неправдивими. Сам генерал Бессараб ніяк не відреагував на звинувачення. До того ж документальних підтверджень, що він віддав такий наказ, знайдено не було.

Декларація

У березні 2020 року Сергій Бессараб подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Генерал живе в чернігівській квартирі (78 кв. м), яка належить міністерству оборони. Також він володіє земельною ділянкою (1000 кв. м) в селі Крехаїв на Чернігівщині.

Військовий чиновник пересувається на автомобілі Toyota Camry 2007 року випуску, який він придбав за 368 тис грн. А його дружині належить Mitsubishi Pajero 2008 року випуску, який обійшовся їй у 228 тис грн.

За попередній рік зарплата Бессараба становила 887 тис грн. Ще 94,6 тисяч він отримав в якості пенсії. Від Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню виплат Сергій Борисович отримав близько 9 тисяч соціальної допомоги. А пенсія його дружини за 2019 рік склала 19,8 тис грн.

На банківських рахунках новий міністр зберігає 101 тис грн і трохи більше 1 тисячі доларів США. Готівкою генерал задекларував по 4 тисячі євро і доларів. Алла Бессараб, згідно декларації чоловіка, фінансовими коштами не володіє.

Фотографії

Сергій Бессараб, скрін

Сергій Бессараб, скрін

Сергій Бессараб, скрін

Відео

Посилання

Сергій Бессараб на порталі Генерали України