Біографія

Олексій Резніков, фото Facebook

Олексій Юрійович Резніков народився 18 червня 1966 року у Львові. Тут же виріс і закінчив школу, пішов в армію (служив у військах Парашутно-десантної служби ВВС СРСР) і почав свою трудову кар'єру.
Сьогодні Олексій Резніков - державний діяч, успішний юрист, популярний викладач, заможна людина. Захоплюється різними видами спорту (дайвінг, стрілянина, стрибки з парашутом, кулінарія, трофі-рейд, лижі) і навіть бальними танцями. Вміє і любить готувати.

Сім'я

Олексій Резніков виріс в родині двох майстрів спорту. Мама займалася художньою гімнастикою, а тато - акробатикою. Крім занять спортом, Мати Резнікова працювала невропатологом, а батько обіймав керівні посади при Львівському інфізі.
На даний момент Олексій Юрійович розлучений і від першого шлюбу у нього є син і дочка. До речі, за словами самого Резнікова, він вже двічі дідусь, 29 вересня 2019 року на його сторінці в Facebook з'явився запис про народження другого онука.


При цьому в особистому житті державного діяча недавно відбулися приємні зміни. 14 лютого 2020 року, на День Закоханих, Олексій Резніков розповів про свої стосунки з українською телеведучою Юлією Зорій. Обраниця Резнікова відповіла згодою на його пропозицію вийти заміж.

Освіта

Олексій Резніков за освітою юрист, в 1991 році з відзнакою закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка.

 

Кар'єра і бізнес

Олексій Резніков, фото Facebook

Трудовий шлях майбутнього віце прем'єр-міністра України почався ще в підліткові роки - в 1983-84 рр він підробляв фрезерувальником на виробничому об'єднанні «Кінескоп». А будучи студентом, в 1989 - 1990 рр, поєднував навчання на факультеті правознавства з роботою санітаром в обласній лікарні.
Після закінчення навчання, в 1991 році, Олексій Резніков увійшов до числа співзасновників брокерської компанії «Галицькі цінні папери» (Galicia Securities), перший час був заступником керівника і буквально через рік став управляти компанією.
Після отримання в 1994 році Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, Олексій Юрійович став працювати в юридичній та правовій сфері. Уже в 1999 році, переїхавши до столиці, Резніков став заступником Голови Центру розвитку українського законодавства. На цій посаді він пробув до 2002 року.
У 2000 році силами Резнікова була створена юридична фірма «Правіс», яку пізніше перейменували в «Резніков, Власенко і партнери». Незабаром відбулося злиття з фірмою «Магістр і партнери», а оновлена ​​компанія, в якій Резніков займається адвокатською діяльністю, стала називатися «Magisters». У числі найбільш гучних справ фірми - захист інтересів Віктора Ющенка, який оскаржував результати виборів в 2004 році. А в 2009 і 2010 рр «Magisters» була визнана переможцем рейтингу Chambers Europe Awards, який відзначає кращі юридичні фірми Європи за результатами роботи за останні 12 місяців.
У 2008 році Резнікова обрали депутатом Київської міської ради від блоку М.Катеринчука. Адвокат значився в комісії з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики. А трохи пізніше, в 2014 році, став Головою Комісії з питань поновлення прав реабілітованих.
2009 рік зробив Резнікова професором кафедри публічного права в Міжнародному Соломоновому Університеті. А роком пізніше, з 2010-го, Олексій Юрійович заснував і видає іменну стипендію Резнікова, яка відзначає обдарованих студентів та учнів аспірантури різних юрфакультетов в ВУЗах України.
У 2011-2014 рр Резніков займав пост провідного юристконсультанта в адвокатському бюро «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери». У травні 2014 року ввійшов до складу Вищої ради юстиції. У той період часу в кар'єрі Резнікова був зроблений новий поворот - Олексій Юрійович призупинив свою адвокатську діяльність і вступив на держслужбу. Спершу - на пост Секретаря Київради, а пізніше - в якості заступника голови Київської міської державної адміністрації (КМДА).
Свій пост в КМДА Резніков поєднував з головуванням в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, в 2015-16 рр. А також був заступником голови Антикорупційної ради при міському голові Києва, і членом ради соціальної ініціативи «Зробимо разом».
Відповідно до функціональних обов'язків чиновника, в КМДА Резніков займався питаннями самоврядування. А за словами самого держслужбовця, він прийшов на посаду, щоб підвищити довіру до Київради і змінити світ на краще. Саме Олексій Юрійович очолив підготовку до Євробачення-2017 і відповідав за проведення фінального матчу футбольної ліги Чемпіонів в 2018 році. Крім того силами Резнікова була розпочата реформа зовнішньої реклами в Києві і розроблений ряд законопроектів, які посилювали відповідальність за доведення до руйнування об'єктів культурної та історичної спадщини України, і були спрямовані на зменшення чиновницького апарату в Київській міській раді. У вересні 2018 року мер Києва Віталій Кличко звільнив Олексія Резнікова з займаної посади за погодженням сторін. При цьому Резніков залишився радником міського голови.
Саме тоді, в 2018 році, Резніков знову повернувся в систему юстиції і став партнером фірми «Астерс».
18 вересня 2019 року Президент України В.А.Зеленський вповноважив Резнікова представляти інтереси України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи.
4 березня 2020 року думкою депутатської більшості Верховної Ради, Олексій Резніков призначений віце-прем'єром - міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України в кабінеті міністрів Дениса Шмигаля.
Варто відзначити, що крім іншого, Олексій Юрійович викладає у власній Школі адвокатської майстерності, є автором тренінгових програм і проводить майстер-класи для молодих юристів на базі кількох ВНЗ України (КНУ ім.Тараса Шевченка, НУ Києво-Могилянська Академія, ЛДУ імені Івана Франка, Міжнародний Соломоновий університет).
Крім цього, Олексій Резніков входить в число Наглядової ради Ощадбанку України, є Заслуженим юристом України, Майстром спорту, а також нагороджений іменною зброєю Taurus PT 809 C і Польським срібним Хрестом.
У володінні Резнікова кілька земельних ділянок, дві квартири в столиці, мисливські карабіни, брендові наручні годинники, автівки і причіп, квадроцикл і баггі. Є грошові заощадження на рахунках банків і готівкою.

Компромат і чутки

Олексій Резніков, фото Facebook

Олексія Резнікова називають генієм комунікації і конформізму, людиною спритною і кар'єрною. Про таких кажуть "і від бабусі пішов, і від дідуся пішов". Проте, деяким уважним представникам ЗМІ вдалося розгледіти «скелети в шафі» нинішнього віце-прем'єр-міністра Резнікова.
Адвокатська діяльність Олексія Резнікова в 2000-х зв'язується зі скандалами. Наталя Окунська, колишня дружина Сергія Власенка, звинувачує відразу групу осіб в цькуванні і підробці документів на нерухомість. У числі інших згадується і адвокат Резніков.
Крім того, фірму «Magisters», де працював Резніков, звинувачують в монополізації юридичного обслуговування Нафтогазу України. А в 2005, за даними ЗМІ, юрфірма Резнікова і Власенко супроводжувала незаконний перехід готельно-офісного комплексу в Києві по вул . Борщагівській, 204, у власність нового господаря.
Ще з 2008 року ім'я Резнікова згадують в зв'язку зі «зрадою» деяких депутатів блоку Катеринчука . Тоді, частина фракції перекинулася на бік Леоніда Черновецького, залишивши лідера фракції ні з чим. Резніков, однак, категорично заперечує свою причетність до переходу в команду Черновецького і рішуче відхрещується від соратників по фракції.
Будучи на державній службі в КМДА, діяльність Резнікова неодноразово потрапляла під пильні погляди громадськості в зв'язку з так званими «земельними дерибанами», протягуванням деяких скандальних законопроектів і порушенням процедури держзакупівель. Наприклад, і. о. директора КП "КГ ТИЦ" Максим Мельников, до якого висунули претензії в порушенні Закону Про державні закупівлі, заявив, що йому було видано письмовий дозвіл від Замголів КМДА Геннадія Пліса і Олексія Резнікова на оплату необхідних видів послуг без використання системи електронних закупівель "Prozorro".
Саме Резніков, будучи членом Тристоронньої контактної групи, заявляв, що Мінські угоди треба переглядати і переписувати. Після цього, деякі ЗМІ побачили в позиції Резнікова схожість з політикою часів Порошенко і навіть припустили, що саме через це юриста повернули з Мінська до Києва.
Деякі ЗМІ пов'язують Резнікова зі скандальним продовженням контракту голови правління Ощадбанку Андрія Пишного в серпні 2019 року. Сам Резніков входить до складу Наглядової Ради та повинен був проводити конкурс на цю посаду. Замість цього, Наглядова рада просто продовжила контракт Пишного ще на 5 років, закривши очі на низькі показники ефективності і падаючий рейтинг банку.

 

Фотографії

О.Резніков: вчитися ніколи не пізно, фото Facebook

Екстремальні захоплення Олексія Резнікова, фото Facebook

Відео

Посилання

Активна сторінка на Facebook