Біографія

Іван Васильович Плачков народився 23 листопада 1957 року в с. Криничне Болградського району Одеської області. 

Національність: болгарин;

Знак Зодіаку: Стрілець, народився у рік Вогняного півня за східним календарем.

Сім'я

Іван не розголошує інформацію про свою сім'ю.

Але відомо, що Плачков перебував у шлюбі зі Світланою Плачкової. Їх союз подарував Івану сина.

Його дружина пішла з життя не так давно. Близькі та діти дуже важко переживали втрату. 

Освіта

Іван Плачков по закінченню школи вступив в Одеський політехнічний інститут, де вирішив вивчати інженерію в галузі теплоенергетики. І в 1980 році він успішно випустився з навчального закладу.

Іван активно займався науковою діяльністю протягом багатьох років. І вже у 2005 році отримав науковий ступінь кандидата технічних наук.

Кар'єра і бізнес

Іван Плачков був з простої сім'ї, тому почати працювати довелося рано. Закінчивши школу, він пішов різноробочим на ізмаїльське ПМК-99. А потім влаштувався лаборантом у своєму селі, де пропрацював 9 місяців.

А відразу після закінчення Одеського політехнічного інституту вирушив до Києва, де працював на теплоэнергостанции. Він почав свою кар'єру на посаді машиніста. Роботи там Іван Плачков присвятив 14 років і став головним інженером.

Наступні 5 років присвятив роботі в Київенерго. У компанію його відразу прийняли на посаду головного інженера, а незабаром підвищили до виконуючого обов'язки генерального директора. Пізніше Іван Плачков став головою правління.

Свою політичну кар'єру розпочав у 1999 році, коли його призначили на посаду міністра енергетики України. На посаді Іван пробув майже рік, після чого прийняв рішення знову повернутися працювати в Київенерго. 

Потім він був призначений міністром енергетики і палива в новому уряді Ю. Тимошенко та Ю. Єханурова у 2005 році. На посаді пробув всього рік. І вже в 2006 році Іван Плачков займає посаду голови Одеської обласної адміністрації, на якій пробуде до 2007 року.

У цьому ж році стає радником Президента України, яким на той момент був Віктор Андрійович Ющенко.

З 2008 року починає працювати спільно з Віталієм Кличком у Київській раді. Стає одним з членів фракції Віталія. 

Через 4 роки висуває свою кандидатуру під час виборів у парламент, але йому не вдалося виграти вибори.

В 2020 році Івану запропонували посаду міністра енергетики. Але він відмовився.

Паралельно з політичною діяльністю, Іван Плачков продовжує активно розвивати науку. Він удостоївся звання заслуженого енергетика України.

Також Іван займається підприємницькою діяльністю і є власником компанії "Колоніст", яка виробляє вино. 

Компромат і чутки

Під час перебування на посту міністра економіки Арсеній Яценюк звинуватив Івана у зволіканні рішення Кабінету міністрів щодо введення ліцензії на експорт газу.

Сам Іван Плачков був категорично проти того, щоб ввели ліцензію на экспортировку блакитного палива. Незважаючи на це, Іван досить легко давав ліцензію на экспортировку нафти і продуктів нафтопереробки.

ЗМІ пишуть, що в 2005 році Іван Плачков виступав організатором втілення 2 кримінальних схем, що дозволяють йому і його наближеним красти більше 30% від усього видобутого на території України газу.

Також його звинувачували у некомпетентності. Аргументуючи це тим, що ряд його дій привів до значного погіршення інвестиційного клімату на території держави.

Фотографії

Іван Плачков, фото з Facebook

Іван Плачков - екс-міністр енергетики і палива, фото з Facebook

ВідеоПосилання

Виноробня "Колоніст"

Facebook