Біографія

Майбутній мер Броварів народився в 1977 році 1 вересня в Києві. Дитинство проходило в Дарницькому районі міста Києва в Харківському масиві.

Сім'я

У 42-річного політика є двоє дітей: син і дочка (Данило і Діана). Дружина Марина Анатоліївна Сапожко, народилася 22 жовтня 1976 року. Дружина є заступником директора ТОВ «Вега - інноваційні технології». Сім'я проживає в селі Гнідин київської області, Боріспільська району.

Освіта

Згідно з відкритими даними в інтернеті, Ігор Сапожко закінчив Київську загальноосвітню школу № 237 в 1992 році.

Сапожко Ігор Васильович. Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

Наступні три роки відучився в ПТУ № 16. Потім в освіті утворився семирічний пролом і тільки в 2002 році він вступив до Київського національного університету внутрішніх справ.

У 2007 році закінчив факультет правознавства в цьому університеті і вступив до Національної державної академії управління при Президентові України, де в 2010 році отримав ступінь магістра.

Кар'єра і бізнес

Є непідтверджені дані щодо першої роботи Сапожко - робота при депутаті України, але ніде не вказується його ім'я. Також деякі ресурси спростовують цю інформацію.

З листопада 2000 року на протязі двох років він працював водієм в невеликому приватному підприємстві «Іскандер». Наступний рік пропрацював водієм в ЗАТ «Познякжитлобуд».

З 2003 по 2004 рік був менеджером в ВАТ «Лопас», потім там же став консультантом і юрисконсультом.

Сапожко Ігор Васильович. Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

У березні 2006 року вперше був обраний депутатом від партії «Батьківщина» в Броварській міськраді. А в травні став секретарем цієї міської ради Броварів. З кінця липня 2008 року було в.о. тимчасово голови Броварів.

Після він перейшов в іншу партію - «Партію регіонів». А в листопаді 2010 року був обраний головою міста Бровари. У 2014 році вийшов з партії і оголосив про її офіційне припинення існування в місті.

На виборах мера міста Бровари у 2015 році він висунув свою кандидатуру в якості самовисуванця і набрав більшу кількість голосів від виборців.

Декларації про доходи

У декларації про доходи Ігоря Сапожко за 2014 рік відзначився дохід від зарплати 115 000 грн і від оренди близько 13 000 грн. У власності його сім'ї квартира 113,5 квадратних метра, будинок 168,4 кв.м, земельні ділянки - 1175 кв.м., 386 кв.м., 500 кв.м і 2,77 га, а також легковий автомобіль 2012 року випуску Hyundai Santa Fe. На рахунках є деякі заощадження в гривні і доларах.

Компромат і чутки

За даними ЗМІ Ігор Васильович неодноразово був замішаний в земельних махінаціях, проходив фігурантом у кримінальній справі про вбивство молодого київського охоронця, розтрати майна та зловживання владою.

Про земельні махінації

На просторах інтернету пишуть про подію з 96 гектарами землі в Броварах. Кажуть, що восени 2013 року ця величезна ділянка раптово стала власністю деяких 48 осіб, в список яких входять глава мереж «Ельдорадо» Віктор Поліщук, Володимир Тимошенко глава ТОВ «Інтер-профіт» та інші.

Сапожко Ігор Васильович. Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

Багато українських відомств розслідували незаконну передачу земель і постановили, що таке рішення дійсно суперечить всім законам, пообіцяли віддати землю.

Сапожко Ігор Васильович. Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

Однак цього так і не було зроблено. Примітно, що ці ділянки (колишнього радіопередавального центру Броварів) не були державною власністю, а рішення про їх передачу було схвалено міською владою, тобто не без участі пана Сапожко. Варто також згадати ринкову приблизну вартість цієї землі - близько 200 мільйонів гривень, що можна порівняти з річним бюджетом міста Бровари. В цілому, через таке кричуще нахабство люди і активізувалися.

Наступний не дуже приємний момент, який преса називає фактом біографії. Відзначимо, що у Ігоря Васильовича є великий проміжок часу в біографії нічим не заповнений. Але ЗМІ накопали деякі відомості про те, що мер Броварів був замішаний у вбивстві. У 1998 році в квітні в районі Харківського масиву сталася вночі перестрілка, в результаті якої був застрелений 23-річний охоронець нічного кіоску Касьяненко Іван і п'ять чоловік поранено. Начебто як це було справа рук кримінального угруповання «Кирило», яке тримало в страху весь масив, і тоді в розшуку значилися п'ять осіб, ч тому числі Сапожко Ігор Васильович 1977 року народження.

Сапожко Ігор Васильович. Фото з Вікіпедії

Його фото було навіть надруковано в газеті. Відзначимо, що на тому ж зведенні було ім'я Вадима Колесникова 1971 року народження, дані якого ідентичні з даними депутата Колесникова Броварської міської ради. А він, до речі, є чоловіком старшої сестри Сапожко Алли. Сусіди казали, що «Кирило» займався рекетом, члені угрупування збирали данину з магазинів і ринку за «кришування». А після того, як стало відомо про вбивство, сім'я Сапожко моментально продала квартиру і переїхала кудись. Мати вбитого Івана Касьяненка розповідала, що до сих пір ніхто не поніс покарання за смерть її дитини і до неї приходили якісь молоді люди, погрожували. Цікаво, що ЗМІ пишуть, що є дані про те, ніби сім'ї загиблого хлопця керівництво магазину, де він працював до сих пір щомісяця матеріально допомагає і досить щедро.

Також депутати і жителі Броварів обурені тим, що їх мер нічого не робить для міста, за їхніми словами. І поки місто перетворюється на звалище і руїни, мер відпочиває на дорогих курортах, а жителі самі «розгрібають» всі проблеми. Кажуть, що Сапожко знімає номер в готелі Anantara Kihavah Villas на Мальдівах за 11 000 доларів за 7 днів щонайменше, в той час, як його офіційна зарплата не може покрити ці витрати. Так за чий же рахунок він відпочиває?

Ображає городян і депутатів той факт, що Ігор Васильович не удостоює візитами більшість засідань Народного ради, на яких вирішуються важливі питання в житті міста. До речі, Народна рада вже багато разів вимагав відставки нинішнього Броварського мера, проте поки той міцно тримається за своє крісло і витягнути його звідти поки нікому не вдається.

У пресі стверджують, що під час госпереворту на Майдані, «тітушками» заправляли саме люди Сапожко.Також депутат Броварської ради Аліна Дяченко розповідала про те, що Сапожко дуже часто нехтує регламентом і зловживає владою - він може одноосібно без порад і зборів призначати на посади певних осіб. Через це в суд навіть були направлені позови. Однак суд проти так званих "сапожків" (так називають людей мера у Броварах, прим.ред.) все ніяк не почнеться, пишуть ЗМІ.

Фотографії

Сапожко Ігор Васильович. Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

Сапожко Ігор Васильович. Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

Сапожко Ігор Васильович. Фото з офіційної сторінки в Фейсбук

Відео

Посилання

Офіційна сторінка Ігоря Сапожко в Фейсбук