Біографія

Юрій Юрійович Костюк народився 23 жовтня 1988 року у рік Дракона в Ужгороді на території тоді ще Української РСР. За знаком зодіаку - ваги. До виборів 2019 року працював на посаді сценариста 95 Кварталу, а після перемоги Володимира Зеленського зайняв посаду заступника глави Адміністрації президента.

Сім'я

Про сім'ю новоспеченого політика, колишнього КВН-ника інформації практично немає. Відомо тільки, що він одружений на дівчині Наталі, яка займається організацією весіль, створенням букетів та флористикою. На рахунок дітей інформації немає.

Освіта

Юрій у 2005 році закінчив гімназію в рідному місті Ужгороді і, після отримання середньої освіти, поїхав до столиці, щоб здобути вищу освіту. У Києві політик навчався в Академії праці соціальних відносин та туризму по спеціальності «Правознавство». У 2010 році отримав диплом юриста.

Ще у 2008 році на третьому курсі Костюк спробував себе на посаді юриста в компанії із захисту авторських прав. В університетські роки почав грати в команді КВК від збірної Київського Політехнічного інституту.

Кар'єра і бізнес

Через рік після закінчення вищого навчального закладу у 2011 році, політик почав працювати в якості письменника-сценариста на студію «Квартал 95». Будучи на цій посаді, колишній КВН-щик став одним з творців образу Голобородько, якого в серіалі «Слуга Народу» зіграв сам Володимир Зеленський. Крім цього в серіалі були створені й інші образи, виконавці яких також зараз займають високі посади у виконавчій владі.

Коли проходила виборча кампанія Зеленського, Костюк очолював креативну групу команди майбутнього президента. Як пояснював Юрію Юрійович, його роль у передвиборній кампанії полягала в створенні всього контенту, де потрібно було проявити фантазію та креатив. Саме він створював всі відеоролики для реклами фільму «Слуга Народу», які тісно перетиналися з президентськими перегонами Володимира Олександровича Зеленського. Все бігборди та рекламні ролики «ЗеКомади» - це креативна робота Костюка.

До того як стати великим політиком Юрій Костюк був відомий як головний сценарист багатьох популярних фільмів, знятих ТОВ «Студія Квартал 95». У 2011 році, в перший рік роботи зі студією він брав участь у створенні серіалу «Свати-5». Наступні три роки Юрій виступав, як продюсер при створенні інших популярних фільмів:

  • «8 перших побачень»;

  • "Кохання у великому місті 3";

  • «Байки Мітяя»;

  • «Між нами дівчатками».

Останньою роботою майбутнього заступника глави Адміністрації президента, не рахуючи серіал про Голобородько, стала картина «Ви мене дратуйте», яка знята у 2017 р.

З 2015 по 2019 рік основна робота сценариста була спрямована на створення серіалу «Слуга народу». Над картиною працювали і інші співробітники «Кварталу 95», а головну роль в картині зіграв шостий президент України Зеленський Володимир Олександрович.

Саме Костюком створювалися сюжетні лінії та діалоги між героями, які жителі України прийняли за чисту монету та обрали головою держави людину з відсутнім політичним досвідом. За деякими даними саме Юрій був тією людиною, яка придумала такий успішний образ президента з народу на велосипеді, без охорони та кортежів.

Під час зйомок серіалу Костюк не тільки писав сюжети, а й постійно перебував на знімальному майданчику, де допомагав режисерові адаптувати сценарій по ходу зйомок.

Така самовіддана праця не могла залишитися непоміченою Зеленським, саме тому Юрій увійшов в його передвиборчий штаб та почав займатися передвиборчою агітацією, яку він успішно поєднував з просуванням третьої частини «Слуги народу». Не виключено, що саме Костюк режисирував всі передвиборчі ролики президента про стадіон, Тимошенко та інші. Детальніше про передвиборчу кампанію та діяльність президентського оточення Костюк розповідає у інтерв'ю «Українській правді»:

https://www.youtube.com/watch?v=QPEMJ0xRYaY

У 2019 Костюк успішно просунув не тільки Володимира Зеленського та його команду, а й серіал. Шостий президент України в інтерв'ю не раз називав майбутнього політика хорошим товаришем та надійним колегою.

Нагородою за такі заслуги стала посада заступника глави Адміністрації президента, яку колишній КВН-щик Юрій Костюк отримав 21 травня 2019. Головною сферою роботи стала інформаційна політика, комунікація з електоратом та креативні ролики.

25.06.2019 посада Костюка була затверджена Зеленським, і Юрій офіційно став заступником керівника Офісу президента. Спільно з ним працював Андрій Богдан - мільйонер та близький друг нинішнього президента України.

Як помічник заступника голови Адміністрації, Юрій Юрійович планує розвивати свою діяльність у двох напрямках. У питанні зовнішньої політики головна мета Костюка - зміна думки країн про Україну на світовій арені. Політик хоче, щоб країну не розглядали як пострадянську територію, а тільки як самостійну та вільну країну, відкриту до співпраці іта інвестиційним проектам.

Всередині України Юрій намір вести інформаційну політику, головна мета якої - об'єднати всіх громадян всередині країни та протистояти інформаційній війні Росії.

Окремим напрямом виступають окуповані території. Щоб зрозуміти настрої народу, Костюк планує зустрічатися з журналістами, які максимально довго жили на віджатих територіях і не з чуток розуміють, що там відбувається.

Компромат і чутки

Цікавим можна вважати той факт, що у 2013 році Костюк пробував себе у передачі «Розсміши коміка», продюсером якої виступав Зеленський. Тоді всі учасники гри зробили вигляд, що вони один одного не знають, не дивлячись на те, що на той момент Костюк вже 2 роки працював на «Студію Квартал 95». Тоді в передачі Юрію вдалося виграти 10 тис. гривень. Пізніше в одному з інтерв'ю він стверджував, що Володимир не був в курсі його участі у проекті.

Юрій Костюк, скріншот з відео

Стрімку кар'єру сценариста можна виправдати, хіба що відмінними креативними здібностями. Костюк далеко не бізнесмен, як і сам новоспечений президент, не має абсолютно ніякого досвіду у політичній діяльності, зате вміє вигадувати відмінні обіцянки, які Зеленський використовував не тільки перед виборами, а й зараз.

Звичайно більшість обіцянок, так і залишається обіцянками. Наприклад, перед виборами Зеленський активно заявляв, що Адміністрація президента буде перенесена з центру, щоб не заважати життю міста. Але як стало зрозуміло, навіть зараз офіс знаходиться далеко не на лісовому масиві, а в центрі елітного району Києва на Печерську.

Офіс Президента - цє величезний триповерховий особняк, який за зовнішнім виглядом не поступається резиденції британського прем'єр-міністра в Лондоні. Усередині будівля нагадує опен-спейс офіс зі скляними перегородками та дверима. Звичайно, ні сам Костюк, ні мільярдер Зеленський, ні інші наближені, не користуються для переміщення велосипедами. Найближче оточення президента їздить на дорогих машинах, точно також як і раніше перекриває дороги для кортежів та  використовують своє кар'єрне становище для вирішення власних питань.

Костюк відкритий до спілкування з журналістами та досить часто дає інтерв'ю. У деяких роликах заступник голови Адміністрації президента вже відверто говорить, що багато передвиборчих обіцянок Зеленського нереально виконати, тому як повноваження президента обмежені.

Часто Костюк усіма силами вигороджує нинішню владу та намагається пояснити, чому все відбувається далеко не так, як в серіалі про Голобородько, якому повірила Україна. А коли виправдань знайти не виходить, політик активно звинувачує у всьому «папередніков», що так люблять робити нові обличчя, які добралися до влади.

Фотографії

Юрій Костюк, скріншот з відео

Юрій Костюк, скріншот з відео

Юрій Костюк, скріншот з відео

Юрій Костюк, https://www.facebook.com/

Відео

Посилання

Фейсбук