Незважаючи на зміну влади, корупціонерів менше не стало. На зміну одних махінаторів прийшли інші. А деякі ще залишилися на своїх вакантних посадах. З ім'ям голови державної податкової служби України Сергія Верланова пов'язані кілька корупційних скандалів. Дізнайтеся подробиці того, що відбувається.
Біографія
Дата народження: 6 серпня 1981 року.
Знак Зодіаку: Лев. За східним гороскопом: рік Металевого Півня.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.
Вік: 38 років.
Захоплення: біг, авторалі. Вільно володіє англійською мовою.
Про те, що голова державної податкової служби України Сергій Верланов разом із екс-колегою, адвокатом Василем Костюком відновили схему Віктора Януковича, Znaj.ua уже раніше писав.
Як повідомляють інші відкриті джерела, ці двоє обікрали Україну на колосальні суми грошей - понад мільярда гривень. Видання відзначає, що незважаючи на зміну нової влади, стара система держуправління, яка функціонувала ще при Вікторі Януковичі, продовжує успішно працювати й сьогодні. Будь-які перетворення тут же придушуються. І корумпована система знову отримує перемогу.
Згідно із даними видання Aspi.com.ua, скандальний голова ДПС знаходиться у прямому підпорядкуванні обнальщика Василя Костюка. Ресурс повідомляє, що підприємцям України були відправлені у чатах повідомлення незрозумілого характеру із проханням припинити свою діяльність із 24 лютого 2020 року.
Відзначається, що слідчому нацполіціі України податківцями були передані списки «неугодних підприємств». А той відправив їм листа про вжиття заходів щодо розслідування кримінального провадження за фактом шахрайства, організованого групою осіб на чолі зі службовими особами суб'єктів господарювання реального сектора економіки.
Однак зазначені ознаки правового злочину не стосуються підприємницької діяльності. Відповідно до даних листа податкова служба почала блокувати роботу декількох законослухняних підприємств.
У свою чергу бізнесмени склали колективні заяви до Державного бюро розслідувань, Міністру внутрішніх справ України, у Національне антикорупційне бюро України та Генеральну прокуратуру України.
Веб-ресурс зазначає, що один із директорів підприємств і зовсім має намір звернутися до Посольства США в Україні з метою довести розкрадання української держскарбниці главою податкової служби Сергієм Верлановим і адвокатом Василем Костюком.
На жаль, сьогодні як і раніше мають місце відмивання коштів, тіньові доходи, мінімізація сплати податків для своїх тощо. У податковій службі України досі працюють багато представників «старої гвардії». І Сергій Верланов не став винятком.
Читайте про те, як Сергій Олексійович став главою відомства, і хто «привів» його на конкурс цієї посади? Адже ряд відкритих джерел, а також політексперти повідомляють про те, що він не мав права претендувати на посаду голови податкової служби України і вже тим паче займати цей пост.
Чому, згідно із законодавством, Сергій Олексійович не має права обіймати цю посаду? Що ж викликало обурення громадськості? Читайте також про масове звільнення людей із податкової. Дізнайтеся, що відбувається насправді.
Сім'я
Дитинство і юність пройшли у місті Львів. Тут він народився і виріс. Місце проживання на даний момент - місто Київ.
Батьки: батько - Олексій Федорович, мати - Кіра Михайлівна. У сім'ї також виховувався молодший на 5 років Сергія син Михайло (1986 р.н.)
Батько - приватний підприємець у сфері автосервісу. Мати навчалася у Львівському торгово-економічному інституті. Працювала за профілем.
Сімейний стан: одружений. Дружина: Катерина Вікторівна Горицька. Діти: дочка Анна.
Освіта
1998-2003 рр. - після закінчення школи вступив до Львівського національного університету ім. І. Франка. Освоєна спеціальність - «правознавство», кваліфікація магістра права.
2005 р. - отримав свідоцтво адвоката у Львівській обласній КДКА.
2008 р. - отримав ступінь кандидата юрнаук.
Кар'єра і бізнес
2005-2008 рр. - свою трудову діяльність розпочав із посади юридичного консультанта із питань оподаткування у сімейній фірмі батька. Про це повідомляє портал Компромат. Надавав юридичні послуги у ряді інших підприємств Львівщини.
2008-2015 рр. - юрист у PwC (PricewaterhouseCoopers) - одна із компаній Великої четвірки.
2015-2017 рр. - співголова комітету із питань правополітики АТП в Україні.
2015-2018 рр. - партнер, керівник податкової практики в Sayenko Kharenko.
2018-2019 рр. - заступник міністра фінансів України.
З 8.05.2019 р. по теперішній час очолює державну податкову служби України.
З 31.06.2019 р. - член нацради із питань антикорупційної політики України.
Компромат і чутки
Компромат.leaks повідомляє на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук, що Сергій Верланов пропрацював на держслужбі всього лише 10 місяців. І фактично досвіду роботи на державній службі у нього немає.
І наводить як приклад умови конкурсу на посаду не настільки істотну, як голова ДПС - завсектору організації супроводу Департаменту СР ДФС. Для кандидатів на цю посаду обов'язкові норми були такі:
- Досвід роботи на посадах держслужби категорій «Б» або «В».
- Або досвід служби у органах місцевого самоврядування.
- Або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності не менше 2-х років.
Ресурс повідомляє, що, швидше за все Сергія Верланова «привела на конкурс» Оксана Маркарова, яка є міністром фінансів України із 22 листопада 2018 року.
Те, що Сергій Олексійович претендував на посаду голови відомства викликало обурення багатьох експертів, тому що, згідно із законодавством, Сергій Олексійович не має права обіймати цю посаду. Адже загальний стаж роботи держслужбовцям на керівних посадах повинен бути від 3-х років.
Про це повідомляє також видання My.ua. І публікує думку експерта Юрія Гаврилечко, який також стверджує, що за участі Сергія Верланова у конкурсі на посаду глави ПС стоїть міністр фінансів Оксана Маркарова.
У жовтні 2019 року низка відкритих джерел писали про те, що Сергій Верланов «хоче вкрасти у співробітників ДПС Києва разом зі своєю подругою Нонною Багмет 60 мільйонів гривень». Згідно із даними видання, після призначення Сергієм Верлановим на посаду керівника ГУ ДПС у Києві Нонни Багмет із податкової почали масово звільнятися люди.
Після реорганізації податкової у нову структуру (ДФС перестала існувати, з'явилася Державна податкова служба України) співробітникам знизили зарплату вдвічі. Як повідомляє портал, із огляду на це «піднявся бунт на кораблі». Не виключено, що гроші з фонду оплати праці хочуть використовувати через підготовлені корупційні схеми у особистих цілях.
Видання Skelet-info також повідомляло про те, що Сергій Верланов разом із Нонною Багмет хотів украсти у столичних співробітників ДПС 60 млн. грн. Видання зазначає, що приблизне число працівників податкової - близько 3 тис. осіб. У такому випадку через недоплати всього лише за 4 місяці можна привласнити як мінімум таку величезну суму грошей.
Згідно із декларацією Сергія Олексійовича за 2018 рік, із нерухомості у власності його дружини дві львівських квартири: площею 36,80 кв. м та 103 кв. м. У іншому праві користуванні у декларації вказана також львівська квартира площею 82 м² і столична на 86,80 м².
Дружині також належить паркомісцей автомобіль «Фольксваген Поло», 2003 р.в. Вартість автомобіля у декларації не вказана. Автомобіль «Ауді A3», 2016 р.в., куплений 15 грудня 2017 року за 709 тис. 725 грн. - власність декларанта. Сергій Олексійович також є власником «Мітсубісі Лансер 2.0 Invite», 2009 р.в. і ВАЗа 21053, 1991 р.в.
Заробітна плата декларанта за сумісництвом (ТОВ «Юридична фірма Саєнко Харенко») - 158 тис. 739 грн. Зарплата за основним місцем роботи (АТ «Саєнко Харенко») - 53 тис. 154 грн., У Міністерстві фінансів України він заробив 492 тис. 599 грн.
Його гонорари та інші виплати за цивільно-правовими договорами склали 122 тис. 52 грн. (Рада Європи) та 63 тис. (Світовий банк). Банківські відсотки - 9 тис. 766 грн. Допомога при народженні дитини - 19 тис. 780 грн.
Відшкодування добових і накладних витрат - 14 тис. 217 грн. Зарплата дружини за основним місцем роботи (Національний медичний університет ім. Богомольця) - 1 тис. 200 грн.
Готівкою Сергій Олексійович зберігає 20 тис. грн., 150 тис. доларів, 40 тис. євро. На його різних банківських рахунках 448 євро, 337 тис. 473 грн., 47 тис. 406 грн., 60 грн. У дружини Катерини 15 тис. доларів готівкою, 50 тис. грн. та 10 тис. євро. А також 14 тис. 856 на банківському рахунку.
СМИ розповідають про скандальні призначення Сергієм Варлановим, відзначаючи, що він не зацікавлений у призначеннях на ключові посади відомства, яким він керує, досвідчених фахівців. Відкриті джерела пишуть про те, що голова податкової служби зміцнює свою команду корупціонерами. І апетити головного податківця не знижуються, а тільки ростуть.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук - на момент виходу публікації серед його передплатників було 5 тис 793 особи.
Приймальна: +38(044)-247-33-01. Поштова скринька: o.lopushanskaya@sfs.gov.ua