У 32 роки Юлія Світлична зайняла пост голови Харківської ОДА. Вона стрімко розвивала свою кар'єру під чітким керівництвом екс-губернатора регіону Ігоря Райнін. З їх іменами пов'язаний гучний інтернет-скандал. Дізнайтеся, як їй вдалося зайняти крісло губернатора та стати королевою вигаданих рейтингів.

Біографія

Дата народження: 6 червня 1984 року.

Знак Зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Дерев'яною Щура.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Вік: 35 років.

Захоплення: великий теніс, біг, англійська, польська мови.

Незважаючи на добре знання англійської, із рідною українською у нашої героїні одного разу виник казус. У День соборності України тоді ще заступник губернатора Юлія Світлична почала свою промову російською мовою.

Ряд ЗМІ тут же висловили невдоволення з цього поводу. Адже законодавство вимагає виступати на офіційному рівні державною мовою. Це також дуже обурило громадськість. Під час її виступу присутні почали кричати: «Ганьба!» та «Державною!»

Не станемо стверджувати, що крісло голови Харківської облдержадміністрації дісталося Юлії Світличної легко. Обійняти цю посаду мріяли багато. Однак вакантна посада дісталася молодій Юлії Олександрівні, якою опікувався Ігор Райнін - екс-губернатор ХОДА, що зайняв пост глави Адміністрації президента України. Про це повідомляли відкриті джерела.

Юлія Світлична, скріншот із Youtube

Видання писали про те, що саме в цьому криється секрет її кар'єрного успіху. Та чи дійсно це так? Можливо, молодий губернатор жила на одну зарплату та робила все для Харківщини? Дізнайтеся, який інтимний скандал мав місце. І що за таємниці зберігаються за сімома замками.

Сім'я

Більшість відкритих джерел відзначають, що Юлія Світлична народилася та виросла у місті Харкові, адже саме так вказує її автобіографія. Однак, згідно з даними видання Компромат, її дитинство та юність пройшли у місті Вовчанськ Харківської області.

Батьки: мати - Валентина Миколаївна. Протягом останніх кількох років очолює Трудовий архів Вовчанського району. Із 2016 року - радник голови Вовчанської районної державної адміністрації Віталія Мірошника, який зайняв цей пост за протекцією Ігоря Райніна та Юлії Світличної.

Ще один факт, який підтверджує, що екс-губернатор Харківської ОДА - виходець із райцентру Вовчанськ, квартира у цьому містечку, де жила її мама. Згідно із декларацією Юлії Олександрівни, їй належить 50% власності. Решта 50% - власність її матері Валентини Миколаївни.

Сімейний стан: незаміжня. Діти: немає. За даними порталу Компромат, особисте життя Юлії Світличної пов'язане із Ігорем Райніним, який одружений, виховує сина. І саме навколо Ігоря Львовича будувалися 14 років стрімкої кар'єри наймолодшого губернатора України.

Освіта

2001-2006 рр. - після закінчення Вовчанської школи вступила до Харківського держуніверситету харчування та торгівлі. Отримала економічну освіту.

2009-2012 рр. - роки навчання у Національній Академії держуправління при президенті України, яку закінчують більшість чиновників. Провчилася тут всього 3 роки, а не 4. Чому так і не захистила кандидатську - невідомо.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення Харківського держуніверситету її кар'єра розвивається дуже стрімко. Ігор Райнін був на той момент заступником начальника Головного управління економіки ХОДА. Ще коли Юлія Світлична навчалася на передостанньому курсі вищого навчального закладу, її бере до себе на роботу батько Ігоря Райніна.

Юлія Світлична, скріншот із Фейсбук

Вона займає посаду фахівця із інвестиційної політики навчально-наукового виробничого центра «Охорона праці». Через рік Юлія Світлична вже - начальник одного із відділів цього центру.

Закінчивши університет, займає вакантну посаду заступника гендиректора ТОВ «Гамма». І в цьому ж 2006-му році стає головним спеціалістом відділу інвестполітики ГУ економіки ХОДА.

Рік за роком була начальником різних відділів Харківської ОДА. Після навчання у академії держуправління - заступник директора ТОВ «Дорн».

Із 2014-го - директор департаменту із підвищення конкурентоспроможності.

2014-2016 рр. - заступник голови Харківської ОДА.

2016 р. - перший заступник голови ХОДА.

15 жовтня 2016 року - 9 жовтня 2019 року - голова Харківської ОДА.

Компромат і чутки

ЗМІ пов'язують призначення молодої Юлії Світличної на пост глави ХОДА із протекцією екс-губернатора Ігоря Райніна, який очолив Адміністрацію президента Петра Порошенка.

Втім, тінь Ігоря Львовича супроводжувала Юлію Олександрівну протягом усієї її кар'єри. Адже починала вона свою трудову діяльність на фірмі його батька. А згодом змінила Ігоря Райніна на губернаторській посаді.

Випускниця харківського університету почала своє сходження із сімейного підприємства Райніна. Згодом у ХОДА її керівним шефом був Райнін-молодший.

Юлія Світлична, скріншот із Youtube

З іменами Юлії Світличної та Ігоря Райніна був пов'язаний скандал інтимного характеру, що стосується злому його електронної поштової скриньки. Про це писали відкриті джерела. Видання відзначали, що «українські феміністки вважають її коханкою глави Адміністрації президента». Жінки звинувачували її у аморальності та закликали покинути займаний пост.

Після злому ящика їх інтимне інтернет-листування стає надбанням гласності. Ряд видань публікують скріншоти їх листування. Особливу увагу громадськості привернув факт бронювання готелю у місті Нарві на двох (Естонія) та оренда квартири у місті Ліді, знятої також на двох.

Приватне листування, представлене громадськості скриншотами, свідчило про те, що зустрічі відбувалися в готелі або на зйомній квартирі. Сам Ігор Львович їх зв'язок заперечував і називав фейком. За фактом кібератак СБУ відкрили 2 кримінальні провадження, про що повідомляли відкриті джерела.

Під час губернаторства Юлії Світличної було багато новин щодо її успіхів у Харківській області. Про це писали різні громадські організації. У рейтингах губернатор займала переважно перші позиції. Саме тому її назвали «королевою рейтингів». Однак статистичні дані йшли у розріз із рейтингами.

Юлія Світлична, скріншот із Фейсбук

Відмінні показники молода перспективна губернатор ХОДА використовувала лише для власного піару. Ряд відкритих джерел відзначали, що її результати «дуті». І у дійсності зростає тільки її рейтинг, а показники області падають. Видання наводять конкретні приклади економічних показників Харківської області.

Однак незважаючи на те, що харківський регіон опустився із економічної ефективності на кілька пунктів, віртуальний образ Юлії Світличної «малює» громадськості удачливого губернатора, який може похвалитися передовими показниками у різних галузях.

У напівпорожній декларації Юлії Світличної за 2013 рік зазначений лише сукупний дохід - 133 тис. 500 грн. Із нерухомості - дві квартири. А також автомобіль «Пежо 307», 2006 р.в. Сума на банківському рахунку - 4 тис. 439 грн.

Однак незабаром їй вдається розбагатіти. При зарплаті 124 тис. 711 грн. за рік (Харківська ОДА) готівкою у неї з'являються 17 тис. доларів, 5 тис. євро та 50 тис. грн. На її різних банківських рахунках 121 євро, 2 тис. 174 грн., 725 доларів.

Це декларація Юлії Світличної за 2015 р. Тут також вказано новенький «Пежо 2008» вартістю 320 тис. грн., який вона набуває у автосалоні. Крім названої вище нерухомості, зазначена квартира у рідному Вовчанську площею 52,20 м² (50% власності).

У декларації за 2019 рік Юлія Олександрівна вказала 20 тис. доларів готівкою, 10 тис. євро, 115 тис. грн. та невеликі суми на різних банківських рахунках. Її заробітна плата становила 355 тис. 421 грн.

Екс-глава ХОДА запам'яталася харків'янам не тільки стрімким кар'єрним зростанням і збільшенням своїх матеріальних статків, а й високими вигаданими рейтингами, а також своєю закритістю від громадськості. Адже у той час, поки громадські організації штампували повідомлення про її високі рейтинги, за 3 роки правління губернатор не провела жодної прес-конференції.

Як повідомлляли ЗМІ, своє спілкування із журналістами голова ХОДА замінила піар-кампанією у соцмережі Фейсбук, яку вели її радники. Та й потрапити до неї на прийом простим громадянам було непросто. Її приймальня дуже часто була закрита. Дійшло до того, що харків'янин Віктор Скринніков звернувся із цієї причини зі скаргою до суду. І Верховний суд визнав, що він має рацію.

Головна піар-компанія губернатора була побудована на будівництві та ремонті доріг. Стратегія її рейтингу просування фокусувалася на тому, що при ній магістралі стали ремонтувати набагато активніше.

У 2019 медіа-видання писали про те, що Юлія Світлична «прощається, але не йде...» Розповідали про імітацію бурхливої діяльності, а також її лжедосягненнях. Екс-губернатор запам'яталася харків'янам не тільки віртуальними показниками зростання, але й корупцією у області. Це вирубка лісів, махінації із землею тощ.

Фотографії

Юлія Світлична, скріншот із Фейсбук

Юлія Світлична, скріншот із Фейсбук

Юлія Світлична, скріншот із Фейсбук

Юлія Світлична, скріншот із Фейсбук

Юлія Світлична, скріншот із Фейсбук

Юлія Світлична, скріншот із Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників було 79 тис. 112 осіб.

Інстаграм. Сторінка відсутня.

Офіційний сайт Харківської облдержадміністрації. Адреса: вул. Сумська, 64, Шевченківський район, м. Харків. Телефон: +38(057)715-67-10, +38(057)700-04-23 (відділ роботи із зверненнями громадян).