Біографія

Ситник Артем народився в Кіровоградській області в селищі Компаніївка 19 серпня 1979 року. Дитинство його проходило в цьому ж смт, де він і з відзнакою закінчив загальноосвітнью школу. Батьки вкладали в сина все найкраще, з дитинства він цікавився історією, правознавством і фізкультурою. Улюбленим заняттям була риболовля. Машини любив не дуже, на відміну від інших хлопчаків. У старших класах вирішив, що хоче стати юристом.

Артем Ситник, Фото з сайту Газета "День"

Сім'я

Батьки: Сергій Ситник - начальник районного автодорожнього управління в рідній Компаніївці, мати - Нінель Ситник - вчителька початкових класів загальноосвітньої школи тієї ж Компаніївки, двоюрідний брат - Маслюков Олександр - голова сільради цього ж смт в Кіровоградській області.

Сім'я і близькі Ситника. Фото з сайту NOVOSTI-Вся правда України

Дружина - Ганна, з якою вони познайомилися під час навчання в академії. Вона також працювала спочатку в прокуратурі, а після перейшла на адвокатську діяльність, де працює до сих пір. Старший син Микита - 10 років, і менша дочка Поліна.

Освіта

Також з відзнакою закінчив Національну юридичну академію ім. Я.Мудрого в 2001 році, після чого негайно приступив до виконання обов'язків прокурора в місті Кіровоград у відділенні Ленінського району. 

Кар'єра і бізнес

Підіймаючись по кар'єрних сходах, в 2008 році він дослужився до начальника слідчого відділу, але вже в столиці. А через три роки звільнився з цієї посади за власним бажанням, і тимчасово перейшов на адвокатську діяльність.

Артем Ситник і Меттью Мун, Фото з сайту ІА Regnum

Неодноразово в інтерв'ю він говорив, що покинув цю посаду через незгоду з ситуацією навколо згортання антикорупційної діяльності, а також діяльністю колишнього прокурора Києва і області. Ситник позиціонував себе, як чесного держслужбовця, який боровся проти криміналізації правоохоронних органів.

Потім він керував і працював протягом чотирьох років в адвокатській фірмі під назвою «Юридичні гарантії» разом з колишніми нардепами Олексієм Шеховцовим і Юрієм Гайсинським. Останній, до речі був не тільки депутатом, але і прокурором Київської області, а також є тестем Геннадія Кернеса, мера міста Харкова.

Коли оголосили конкурс до антикорупційного бюро країни на місце головного директора, він подав всі необхідні документи і пройшов всі етапи відбору. Відзначимо, що всього було 4 головні претенденти на це місце і Ситнику вдалося їх усіх обійти. На останньому етапі, голосуванні серед двох кандидатів: Артема Ситника і Миколи Сірого голоси розподілилися 7 проти 5 відповідно.

Артем Ситник і Микола Сірий, Фото з сайту 24 канал

Таким чином 16 квітня 2015 року він офіційно став першим директором антикорупційного бюро, якого призначив президент.

Досягнення

Артем Ситник особисто розслідував і керував діями слідчо-оперативних груп в більш ніж 300 кримінальних справах, значна частина яких стосувалася саме злочинів, пов'язаних з корупцією.

За результатами успішних розслідувань, проведених очолюваної ним слідчою групою, отримання хабарів і здійснення інших корупційних злочинів, до кримінальної відповідальності були притягнуті судді, працівники Служби безпеки України, органів внутрішніх справ, податкової міліції, митної служби, районних державних адміністрацій, депутатів обласної, міських, районних рад, управлінь Держкомзему, водного господарства, захисту прав споживачів, Державного департаменту виконання покарань, Державної екологічної інспекції.

Ситник в Раді, Фото з сайту Уніан

Також за результатами розслідувань до кримінальної відповідальності за фальсифікацію результатів виборів Президента України в межах територіального виборчого округу №100 були залучені 8 членів виборчої комісії, 7 з яких були депутатами Кіровоградської обласної і міської ради. В рамках розслідування цієї кримінальної справи командою Артема Ситника були допитані близько 5 000 свідків і проведено понад 200 експертних досліджень. З урахуванням зібраних Артемом і очолюваної ним слідчою групою доказів у ході судового розгляду вина підсудних була повністю доведена.

Зарплата і декларація про доходи

Станом на 2014 рік в його декларації позначалася річна зароблена сума в розмірі 23 500 гривень, автомобіль Hyundai Elаntra, а також квартира в Броварах площею 82 квадратних метра. В цей же час декларація його дружини свідчила наступне: дохід в розмірі 113 000 грн і ділянка в Севастополі - 0,04 гектара.

А ось уже декларація 2018 року цікавіша. Зарплата за посаду директора НАБУ за рік склала 1 815 000 грн. Також він задекларував 30 000 в доларової валюти, і ті ж нерухомості з дружиною, що і чотири роки тому, тільки оновив авто. Замість старого Hyundai, придбав KIA Sportege 2017 року випуску.

Артем Ситник, Фото з сайту Знай.юа

Згідно публічним даними за 2019 рік, то пан Ситник в лютому місяці того року отримав оклад у розмірі 142 515 гривень з усіма надбавками.

Компромат і чутки

Скандали навколо глави НАБУ почалися якраз в момент президентських виборів в США в 2016 році. Тоді головними кандидатами були Дональд Трамп і Хілларі Клінтон. Американці дізналися про втручання України в їх вибори і почали копати. Дійсно з'ясувалося, що Артем Ситник допомагав команді Клінтон. На нього є навіть компромат - злиті в інтернет аудіозаписи, на яких він нібито зізнається в цьому.

Ситник Артем. Фото з сайту Zik

«Хілларі - вигідний політик для нас і для всього світу, тому я допомагав їй, нам була вигідна її перемога. Якби вона стала президентом, то для нас це було б краще, а для американців - кращий вибір Трамп».

Роком раніше в 2015-му він відвідав Великобританію з дружиною і якоїсь «радницею». Анна Ситник та Ірина Данько прибули нібито в якості делегації, але після глава НАБУ запевняв, що Анна їздила за свій рахунок. А нагадаємо, у той час вона заробила за рік 113 000 грн згідно з поданої декларації. І що це була за таємнича делегація і з якою метою відвідувала Англію, незрозуміло.

Сарни. Рівненська область. Фото з сайту Уніан

І найгучніший скандал, який просочився практично в усі мас-медіа, новини та Фейсбук - це справа про елітний відпочинок чиновника в Рівненській області. Був навіть створений онлайн-флеш-моб з хештегом #Пройдідетектор. Протягом декількох років пан Ситник відпочивав в мисливських угіддях в місті Сарни Рівненської області. Тут антикорупціонер пив дорогі віскі, їв елітні ковбаси та сири, а також розбив два квадроцикла. Причому він сам не знає скільки обійшовся йому відпочинок. За словами Артема Ситника за весь час перебування на відпочинку він заплатив близько 10 000 гривень, однак ніяких документальних підтверджень і навіть чеків він надати не зміг, переконливих виправдань суду і прокуратурі також не надав.

Трохи пізніше з'ясувалося, що відпочивав він за рахунок Миколи Надейка, а його дядько Микола Клевак безпосередньо виконував всі замовлення глави НАБУ. Генпрокурор Юрій Луценко зазначив з цього приводу, що після шикарного відпочинку Ситник «забув» розплатитися і просто поїхав додому, а також назвав цей відпочинок «неправомірною вигодою».

Луценко і Ситник, Фото з сайту Настоящее Время

А витрати були не менше 100 000 гривень за кожен з п'яти відпочинків. Плюс на ремонт квадроциклів пішло близько 4 000 доларів, за які також платили треті особи. У документах про допит Надейка було сказано, на питання про те, навіщо він надав такий дороговартісний відпочинок, той відповів, що він не міг відмовити «дорогому другу». А щоб уповноважені органи не напружували його «любого друга» все елітні страви і напої були проведені поза касою. Однак після того, як про відпочинок стало відомо, суд зобов'язав пана Ситника оплатити штраф у розмірі 3 400 гривень за те, що він не згадав свого відпочинку в декларації за цей період.

А в грудні 2019 року з'явилися фото рішення суду і відео з засідання, в якому видно, що Рівненський суд відхилив апеляцію Артема Сергійовича.

Вирок суду. Фото з сайту Фейсбук

Фотографії

Артем Ситник. Фото з сайту Центр новин

Артем Ситник, Фото з сайту 5 канал

Ситник Артем, Фото з сайту Вікіпедія

Відео

Посилання

https://tsn.ua/ru/politika/elitnyy-otdyh-na-rovenschine-sud-priznal-sytnika-vinovnym-v-korrupcii-1459362.html