Кіра Олександрівна Рудик – депутат Верховної Ради України дев'ятого скликання. Обрана у загальнодержавному багатомандатному округу (№3 у списку політичної партії «Голос»). Перша заступниця голови парламентського комітету з питань цифрової трансформації. Учасниця рейтингів «100 найвпливовіших жінок» (осінь 2019) та «33 кращих топ-менеджерів України» (весна 2019) від авторитетного журналу «Фокус».  До початку політичної кар’єри працювала у вітчизняній IT-індустрії. Створила та розвинула компанію Ring Ukraine – українського представника американського стартапу Ring, який у 2018 році був придбаний Інтернет-гігантом Amazon за понад $1 млрд.

Біографія

Народилася 14 жовтня 1985 року в місті Ужгород. Етнічна українка, втім серед родичів політикині є білоруси (лінія батька) та поляки (лінія матері).

Виховувалася в простій родині. Батько був робочим на радянському підприємстві «Ужгородприлад». Коли завод закрили, зайнявся відеозйомками - працював оператором на весіллях. Наразі є пенсіонером, мешкає в Ужгороді. Мама, яка володіє чотирма іноземними мовами, була перекладачем у системі «Інтурист». Після розпаду СРСР економічна криза змусила її податися на заробітки до Сполучених Штатів Америки, де вона живе донині (місто Нью-Йорк). Наразі працює адміністратором однієї з місцевих медичних клінік.

До свого вступу до Києво-Могилянської академії Кіра Рудик мешкала в рідному Ужгороді. Там закінчила загальноосвітню школу №1 з поглибленим вивченням англійської мови (золота медаль), а також одну з місцевих музичних шкіл одразу за двома напрямами - «фортепіано» та «ударні інструменти». Займалася балетом та танцями, відвідувала заняття з ліплення. Брала участь у багатьох шкільних олімпіадах з математики, фізики, хімії, української мови та інших предметів.

Сім'я

Незаміжня.

Спілкується з батьком, який нині є пенсіонером та мешкає в місті Ужгород (Україна).

Проводить час з мамою та її новою родиною, яка наразі мешкає у Нью-Йорці (США).

У політикині є рідна молодша сестра Рима. Вона мешкає у Сан-Франциско (США), де працює інженером-тестувальником.

Освіта

Першою альма-матер для Кіри Рудик стала Києво-Могилянська Академія. Під час навчання мала змогу спілкуватися із професорами всесвітньо відомих вишів: Стенфорд (Stanford University), Гарвард (Harvard University), Массачусетс (MIT - Massachusetts Institute of Technology). У 2008 році отримала диплом магістра з інформаційних технологій. Дипломна робота мала тему «Автоматизовані агентно-орієнтовані системи в управляючих системах та технологіях».

Після цього стала випускницею Стенфордської програми для жінок-керівників та закінчила семінар «Відповідальне лідерство» інституту Аспен в Україні. Наразі відвідує курси Стенфордського університету, де навчається за власним профілем (інформаційні технології) та додатково освоює напрям «Психологія та педагогіка».

Освіта є важливою частиною життя Кіри Рудик, адже вона постійно продовжує отримувати нові знання.

Кар'єра і бізнес

Свій трудовий шлях пані Рудик почала ще під час навчання у Києво-Могилянській академії. На третьому курсі знайома студентка порекомендувала її кандидатуру компанії Software MacKiev. Та набирала тестувальників програмного забезпечення та готова була навіть наймати студентів, паралельно навчаючи їх необхідним навичкам. Кіра влаштовувала роботодавця, тож дуже скоро вона почала працювати в форматі повної зайнятості (full time).

Потім майбутня політикиня тестувала програмне забезпечення в кількох відомих компаніях, включно з TAIN Ukraine. Поступово Кіра Рудик стала розвивати різноманітні проекти вже з позиції не тільки технічного спеціаліста, а й менеджера (приміром TechTeamLabs та Open Influence).

Справою, яка зробила пані Рудик відомої далеко за межами IT-індустрії, стала компанія Ring Ukraine. Саме Кіра Олександрівна свого часу надихнула керівника невеличкого американського стартапу повірити в Україну та не просто залучити наших експертів, а й відкрити офіс у Києві. Зусиллями пані Рудик компанія швидко зростала. Якщо кілька років тому Ring Ukraine «починалася» з кількох робітників у невеличкому офісі середмістя української столиці, то на момент виходу з проекту Кіри Рудик компанія нараховувала близька тисячі працівників в трьох офісах у різних містах нашої країни. Потужність, професійність та перспектива українського підрозділу серед іншого дозволила стартапу Ring у 2018 року завершити одну з найгучніших угод світового IT-ринку та за $1 млрд. увійти до складу корпорації Amazon.

Підтримкою рідної для себе галузі інформаційних технологій депутатка Рудик займається донині. Під куполом Верховної Ради вона захищає IT-спільноту, створюючи законопроекти, які в майбутньому сприятимуть динамічному розвитку не лише цієї індустрії, а й всієї вітчизняної економіки. Як жінка-лідер, Кіра Олександрівна не припиняє надихати своїм прикладом сотні дівчат по всій країні. І в цьому навантаженні політикині вистачає часу й на те, аби продовжувати ще один зі своїх проектів. Йдеться про захист прав тварин, яких пані Рудик безмежно любить.

Компромат і чутки

Потрапляння Кіри Рудик до виборчого списку «Голос» більшість аналітиків називають спробою керівництва партії на чолі зі Святославом Вакарчуком залучити до своїх симпатків представників IT-спільноти. Сама пані Рудик не заперечує того, що пропозиція брати участь у виборах стала для неї несподіванкою, втім не коментує власний вплив на показники кількості виборців партії «Голос» зокрема по Києву (де розташований раніше керований нею офіс Ring Ukraine).

У соціальних мережах Кіру Рудик називають відвертим лобістом інтересів IT-сфери. Це відображається на голосуваннях політикині по всіх питаннях, які пов’язані з податковим навантаженням на ФОП (саме фізичними особами – підприємствами наразі переважно представлений вітчизняний IT-сектор). До того ж Кіра Рудик бере активну участь у розробці законопроектів щодо незаконних обшуків у компаніях IT-сфери, залученні іноземних інвестицій у вітчизняну галузь інформаційних технологій тощо.

Певні ЗМІ розповідають про наявність у пані Рудик власної дорослої дочки, наводячи відповідні світлини попередніх років. Втім сама Кіра Олександрівна давно спростувала ці чутки. Дівчинка на фотографіях, які можна зустріти в Інтернеті, є дочкою від попереднього шлюбу її колишнього чоловіка. Він також є представником українського IT-сектору, але розлучився з пані Рудик кілька років тому. Нині Кіра Олександрівна підтримує дуже дружні стосунки із колишнім чоловіком та вже повнолітньою падчеркою.

Фотографії

Кіра Рудик

Кира Рудик

Кіра Рудик

Кіра Рудик

Відео

Посилання

Фейсбук 

Інстаграм