Біографія
Дмитро Юрійович уродженець Полтави, народився 8 вересня 1981 року.
За свою трудову діяльність має ряд експертних коментарів, виступів і авторських публікацій. Крайня обрана посада - заступник міністра інформаційної політики України.
Сім'я
Особисте життя Золотухіна практично не афішується, але відомо, що його дружина - Ларіна Ольга Володимирівна, а син Самсон Дмитрович.
Освіта
Дмитро Юрійович має дві вищі освіти. Одну він отримав в 2003 році після закінчення Національної академії служби безпеки України, де отримав диплом спеціаліста за напрямом «Правознавство». Другу вищу освіту він отримав в 2009 році в державному університеті фінансів та міжнародної торгівлі, де отримав диплом магістра за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».
Кар'єра і бізнес
Перша трудова діяльність Дмитра Золотухіна була ще в 2003 році, тоді він працював в органах національної безпеки.
З 2009 року почалося створення незвичайних проектів. Так, перший проект був в сфері конкурентної розвідки, далі через пару років організовував конференції з питань конкурентної розвідки та інформаційних воєн.
Протягом декількох місяців на волонтерських засадах був консультантом інформаційно-аналітичного центру безпеки і оборони країни. Золотухін досліджував питання верифікації інформації, протидії фейкам, співпраці з проектами онлайн розвідки.
Протягом двох років був радником Міністра інформаційної політики з питань інформаційної безпеки.
У співпраці з експертною радою став співавтором доктрини інформаційної безпеки. Є засновником, а також експертом Інституту пост інформаційного суспільства.
Золотухін був засновником і керівником громадської організації «Інститут пост інформаційного суспільства». Дана організація базувала себе як неприбуткова.
З 2017 року став заступником міністра інформаційної політики України Юрія Стеця. Був експертом з питань інформаційних війн і конкурентної розвідки. Обіймав цю посаду до 2019 року.
Так само за підтримки міністерства інформаційної політики України був автором проекту онлайн відеокурсу з пошуку і верифікації інформації на просторах інтернету «Osint Academy», а також «Біла книга спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018». Варто також нагадати, що проект «Osint Academy» є всеукраїнським освітнім проектом з пошуку і обробки інформації. Під керівництвом Золотухіна цей проект був запущений ще в 2016 році на початку вересня. Лише через пару місяців понад тисячу учасників проекту з 19-ти міст України на безкоштовній основі відвідали ряд тренінгів. В рамках цього проекту був випущений телеграм канал, а також інформаційна сторінка в Фейсбук. Проект «Біла книга спеціальних інформаційних операцій» була випущена під редактурою Золотухіна. Таку книгу випускали як в електронному, так і в друкованому форматі, накладом у тисячу примірників.
Компромат і чутки
На сайті міністерства інформаційної політики Золотухін як і раніше числиться як заступник міністра інформаційної політики України, але якщо перейти на його особисту інформацію, то даних простої не існує.
Власне, якось непомітно тихо відбулося і саме призначення Золотухіна на посаду заступника міністра. У соціальній мережі фейсбук коммунікаціонщики задавалися питанням хто ж це такий. Користувачі практично одноголосно відповідали, що ніхто про нього нічого не знає.
Сам же Золотухін практикує блокування користувачів соціальних мереж, з якими не сходиться на думці. Зокрема, так сталося з екс-заступником міністра інформаційної політики Тетяною Поповою. Вона з Золотухіним не спілкується ще з 2016 року, коли він її і заблокував. Тоді й не дивно, що Золотухін підтримував діяльність сайту «Миротворець».
Власне, і сам проект «Концепція інформаційної безпеки» над яким працював Дмитро Юрійович зовсім не позитивний. Відкриті джерела повідомляють, що ОБСЄ піддає його роботу критичним зауваженням і ряду недоробок.
Недоробки полягають в тому, що сам проект Золотухіна не передбачає зв'язок з законодавством, хоча по факту він спрямований на цей зв'язок. Також проект передбачає заборону будь-якої критики влади в той час, як існує свобода слова. Але Золотухін як і раніше бере на себе місію формувати інструменти захисту боротьби з інформаційною агресією і пропагандою Кремля.
Відкриті джерела повідомляють, що у Дмитра Золотухіна, є персональний сайт де він висвітлює свою діяльність, свої проекти та інтерв'ю. Але по факту, якщо перейти на вищевказаний сайт, то нам пропонують купити квитки на концерт Дмитра Коляденко. Це явно не проекти, що стосуються інформаційної політики в умовах кризи, про які так завзято на всіх виступах говорив Золотухін. Або ж Золотухін вирішив себе випробувати в якості піар-менеджера українських зірок шоу-бізнесу.
Будучи в кріслі заступника міністра Золотухін запропонував користувачам опитування, згідно якого погодилися б вони, щоб історія з загибеллю Павла Шеремета була інсценована СБУ, як це траплялося в історії з іншими журналістами.
Піднявся скандал і ряд невдоволень після яких Золотухін видалив опитування зі своєї сторінки і стверджував, що він його не створював і нібито його сторінку зламали шахраї.
Новий глава уряду Олексій Гончарук підписав указ щодо звільнення Дмитра Золотухіна з посади першого заступника міністра інформаційної політики. Відповідний указ набув чинності 4 вересня 2019 року.
Користувачі соціальних мереж і зараз, по закінченню декількох місяців пересмикують щодо зняття з посади Золотухіна, і все цікавляться, коли ж його чекати в центрі зайнятості.
Сам же Золотухін в своїх публікаціях невтомно нахвалює свою діяльність та проекти. Відкриті джерела повідомляють, що він дотримується думки щодо, того, що Україна може ділитися досвідом з іншими країнами в питаннях протистояння загрозам в інформативному просторі. Зокрема, в Києві і інших містах країни відбуваються збільшення інформаційних загроз, з якими в основній своїй масі вдається впоратися.
Золотухін вів переговори з Британським міністерством закордонних справ, з якими домовився підтримувати зв'язок і обмінюватися інформацією щодо конкретних ситуацій пов'язаних з блокуванням користувачів соціальних мереж. Факти цих блокувань відправляти в британське і українське міністерство для додаткового розгляду. Також Золотухін будучи на посаді заступника міністра інформаційної політики, наголошував, що медійний простір має самостійно накладати санкції на псевдожурналістів, які раз у раз, поширюють неправдиву інформацію на сторінках, в соціальних мережах. Після публікації інформації в соцмережах, зокрема в фейсбук ця інформація потрапляє на сторінки друкованих та електронних ЗМІ, що шкодить іміджу країни і створює паніку у населення.
Як і належить чиновникам і державним службовцям Золотухін щорічно подавав свою декларацію. Так, в декларації за минулий рік Дмитро Юрійович згадує про існування трьох квартир, одна з яких на його імені і дві квартири на ім'я дружини Ольги Володимирівни.
Так, же відкриті джерела повідомляють, що в декларації немає згадок про існування транспортних засобів і цінних паперів. У Золотухіна на банківських рахунках є особисті заощадження в гривнях, доларах та євро. Основна частина фінансів зберігається на рахунку в «УкрСиббанку», також частина коштів зберігається на рахунку в «Ощадбанку».
Фотографії