Біографія
Олександр В'ячеславович Шавлак був народжений 6 листопада 1972 року в місті Чернігів.
Сім’я
Олександр В'ячеславович Шавлак одружений, дружину звуть Леся (є власницею акцій ЗАТ "Чернігівоблбуд"). У родині троє спільних дітей.
Освіта
Олександр В'ячеславович здобув дві вищі освіти, одну з яких закінчив в 1995 році, отримавши диплом з Чернігівського державного педагогічного інституту. А другу освіту — в Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого, закінчивши її в 2004 році.
Кар'єра і бізнес
Здобувши вищу освіту, Олександр В'ячеславович влаштовується на роботу в митну службу. Тут він працює з вересня 1998 року в посаді інспекторського складу пунктів пропуску, начальника митного поста "Нові Яриловичі". Також Шавлак Олександр був першим заступником керівника Чернігівської митниці. Через деякий час йому довірили очолювати відділ організації митного контролю та роботи митних посередників митниці в місті Чернігів.
З 2011 року Олександр В'ячеславович вирішує покинути тимчасово державну службу і починає займатися бізнесом.
З літа того ж року починає працювати в ЗАТ "Чернігівоблбуд", де займає посаду першого заступника керуючого з комерційних питань та працює на цьому місці аж до 2014 року.
У квітні 2014 року Олександра Вячеславович приймає рішення повернутися на держслужбу і влаштовується в апарат місцевої обласної державної адміністрації. На цьому місці у нього видається можливість очолити відділ попередження, виявлення корупції і взаємодії з правоохоронними органами. Дане місце роботи чиновник займав до грудня 2014 року.
І через півроку влітку 2015 року Шавлак Олександр очолює Чернігівську митницю. Після цього протягом шести місяців в 2016 році Олександр В'ячеславович займає посаду виконуючого обов'язки керівника митниці на Волині. Через деякий час вирішує повернутися на Чернігівщину.
І вже в 2019 році чиновник знову вирушає на Волинь, на цей раз в якості виконуючого обов'язки голови місцевої митниці, а вже восени цього ж року він повертатися в свою рідну область.
Має 9 ранг державного службовця. Кінцевий бенефіціар благодійної організації "Сіверська земля".
Компромат і чутки
Шавлак Олександр В'ячеславович досить скандальна особа, скандал з його участю назрівав практично на кожному місці його роботи.
Першим гучним скандалом за участю Олександра В'ячеславовича став відбирання у жителів міста їхніх власних квартир у вже побудованих будинках. У період тих трьох років, які Олександр працював на посаді заступника голови ЗАТ "Чернігівоблбуд". Компанія повинна була будувати квартири, а робили все з точністю до навпаки.
Журналісти з'ясували, що власник «Чернігівоблбуду» Віктор Демшевський підкуповував суддів і виселяв звичайних людей з їхніх помешкань, мотивуючи це незаконно проведеної приватизацією. Але ще більшим піком цинізму «Чернігівоблбуду» була спроба відсудити на користь підставних осіб землю, виділену міськрадою сім'ям загиблих в АТО чернігівських військових.
Після повернення на роботу в митну службу в 2014 році Шавлак Олександр став активним учасником незаконного видобутку і продажу бурштину. Як потім стало відомо через Чернігівську митницю бурштин потихеньку переправлявся в Білорусь, а далі вже поширювався по всій Європі. Природно з кожним днем потоки контрабанди бурштину росли, а його переправлення за кордон вже була виключно роботою митників, але все ж дана схема зазнала краху.
Вже на початку 2016 року за допомогою митників, а саме митний пост "Нові Яриловичі" на Чернігівщині українські прикордонники пропустили понад 800 кілограм бурштину, загальна сума якого склала три мільйони гривень. Українську митницю контрабанді вдалося пройти без проблем, а от на білоруській митниці виникли проблеми.
Після цих подій було розпочато розслідування, і на Чернігівщині пройшли протести з вимогами зняти Шавлак Олександра з займаної посади. Але замість очікуваного звільнення, чиновника просто перевели на Волинську митницю. Відео:
Навіть незважаючи на те, що в 2019 році було розпочато реформу Державної митної служби, це ніяк не торкнулося Шавлак Олександра В'ячеславовича. Під час засідання фінансового комітету у Верховній Раді у народного депутата Олександра Дубинського і Ігоря Палиця виникло питання «Чому ж не дивлячись на офіційні заяви з очищення митниці та заповнення її новими кадрами - він призначає на посади старих митників, які мають сумнівну репутацію". На що був дана відповідь, що якщо у когось є докази корупції з боку чиновника Шавлак Олександра В'ячеславовича, то нехай їх надасть в терміновому порядку, а голова Державної митниці абсолютно задоволений його абот.
Ще одна скандальна інформація щодо чернігівського чиновника Шавлак Олександра, стала відома широкому загалу після передачі ним практично одного мільйона доларів Гройсману.
Після цього в міністерстві фінансів не затвердили кандидатуру Олександра В'ячеславовича на Волині. У той період часу Нефедов "попросив" главу УКРІНФОРМ Гутенко повернути Шавлак до Чернігова, до того ж журналістам вдалося з'ясувати, що зроблено це було незаконним наказом.
Згідно з декларацією, яку подав Олександр Шавлак в березні 2019 року було відзначено таке майно: дві земельні ділянки (2800 і 2500 кв.м.) в селі Узруй і одним гаражем (32,4 кв.м.) в Чернігові. У власності його дружини є сім земельних ділянок, два житлових будинки (447,8 і 346,1 кв.м.) та будівлю складу (498,2 кв.м.) в Чернігівській області.
Особистого автомобіля в сім'ї немає, Олександр Шавлак їздить на Mitsubishi Pajero Wagon 2013 року, даний автомобіль оформлений на його батька - В'ячеслава Яковича.
За період минулого року за роботу на митниці Олександр В'ячеславович отримав 271 000 гривен заробітної плати, а дружина 33600 гривень. Особистих заощаджень в сім'ї немає.
Фотографії