Згідно із версією слідства, виконавцем вбивства журналіста Павла Шеремета є волонтерка Юлія Кузьменко. Чи правда, що вона хотіла дестабілізувати ситуацію в Україні? Дізнайтеся шокуючі подробиці.
Біографія
Дата народження: у відкритих джерелах інформація відсутня. На своїй сторінці у соцмережі Фейсбук Юлія Кузьменко написала пост до однієї зі своїх фотографій: «Скоро 40. 5 листопада. Якщо жінка не приховує свій вік, вона нахабно задоволена собою, кажуть. Ну, особисто собою - так))) нахабно.
Не святкую - вдома, в ресторані і т.д. Хочу після роботи природу, свій келих білого вина і тишу. Мій день, мені й вирішувати. Варіант «заскочу тебе просто привітати» - нєа)))) Квіти ціную, але від дуже близьких. Привітати можна. Грошима. Витрачу на фронт - дарувати завжди приємно...»
Вік: 40 років.
Юлія Кузьменко - український волонтер із позивним «Ліса», головна підозрювана у вбивстві тележурналіста. Замовники правоохоронцями поки не знайдені. Всього Нацполіція підозрює 5-ро українців, причетних до вбивства Павла Шеремети.
Севгіль Мусаєва, головний редактор «Української правди» заявила, що версія слідства шокувала видання. Але позитивно сприймає факти слідства у справі про вбивство. Про те, що видання відноситься до викладеної інформації із обережністю, вона написала в соцмережі Фейсбук.
Главред зазначила ряд запитань, які викликає дана ситуація. Її цікавить: «Хто був зацікавлений у дестабілізації ситуації в країні у той час? Навіщо волонтерам, які підтримували армію в складні часи, потрібна дестабілізація ситуації всередині країни?» і т.д.
Крім головної підозрюваної Юлії Кузьменко, затримано й інших фігурантів справи. Згідно з даними відкритих джерел, у останні роки у власності волонтера Юлії Кузьменко з'явилися кілька автомобілів та будинок.
Видання Nv.ua зазначає, що Юлія Кузьменко придбала будинок і елітну машину за останні 4 роки волонтерства. Згідно із даними слідства, доброволець радикально налаштована й висловлюється за повалення конституційного ладу.
Під час її затримання в будинку провели обшук. Було вилучено деякі особисті речі, окуляри, камуфльований одяг, флеш накопичувач. Вибухівка чи зброя виявлені не були. Про це пишуть ЗМІ.
Із моменту вбивства українсько-російсько-білоруського тележурналіста пройшло вже практично 3 роки. І буквально вчора громадськість про це знову заговорила. 12 грудня 2019 року, правоохоронці затримали за підозрою у вбивстві відомого волонтера Юлію Кузьменко.
Нагадаємо читачам: 44-річний Павло Шеремет, уродженець Мінська, був убитий 20 липня 2016 року. Весь цей час поліція тримала у секреті інформацію, що стосується розслідування.
Згідно із версією офіційного розслідування, журналіста вбили за допомогою дистанційної бомби, підкладеної у автомобіль Олени Притули, керівника «Української правди», його цивільної дружини.
Із цим виданням журналіст співпрацював у останні роки життя. Української журналістки на момент вибуху в автівці не було. Вибух пролунав, коли Павло Шеремт їхав у її машині на ранковий телеефір. Про це повідомляли відкриті джерела.
Після того, що сталося, близькі друзі та знайомі сім'ї загиблого журналіста повідомляли, що він і його цивільна дружина скаржилися на те, що хтось за ними стежить. Через 3 роки після події поліція затримала за підозрою в умисному вбивстві Юлію Кузьменко та інших волонтерів.
Правоохоронці висувають версію, що головна підозрювана закладала вибухівку в автомобіль, у якому загинув тележурналіст. Давайте дізнаємося подробиці того, що відбувається.
Читайте біографію і досьє Юлії Кузьменко. Дізнайтеся, що думає із приводу звинувачення у вбивстві громадськість? Чи могла група волонтерів самостійно організувати вибух? Сьогодні версія про те, що злочин міг би бути скоєний із метою дестабілізації ситуації в країні у багатьох викликає цілий ряд запитань.
Сім'я
Рідним містом і місцем проживання Юлія Кузьменко вказала Київ (соцмережа Фейсбук).
Сімейний стан, діти - у відкритих джерелах інформація відсутня.
Освіта
1996-2002 рр. - роки навчання у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця.
2002-2006 рр. - навчалася у Національному університеті серцево-судинної хірургії ім. Михайла Амосова.
Кар'єра і бізнес
Трудову діяльність розпочала у 2003 р. Коли навчалася в університеті ім. М. Амосова, почала працювати в Науково-практичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України.
Свою волонтерську діяльність розпочала у 2013 році. Працювала волонтером у "Євромайдані SOS". Під час війни на Донбасі добровільно допомагала військовим.
Із 2016 року Президент України Петро Порошенко нагородив її за гуманітарну участь у антитерористичній операції та"Євромайдані SOS 2016" волонтерською премією й нагородою.
У 2019 р. правоохоронні органи інкримінують волонтерці вбивство журналіста Павла Шеремети. Юлія Кузьменко є головною підозрюваною. Її спільником правоохоронці називають Андрія Антоненко.
Із 2003 року по теперішній час вона - завідувач відділенням Рентгеноангіографія і ендоваскулярна хірургія.
Компромат і чутки
Про те, що Національна поліція України затримала підозрюваних осіб у вбивстві тележурналіста, повідомив глава МВС країни Арсеній Аваков у соцмережі Фейсбук. Згідно із версією правоохоронців, мета вбивства - дестабілізувати ситуацію в Україні.
За час 3-річного слідства організатори й виконавці вибуху встановлені не були. І ось тепер, крім Юлії Кузьменко, до числа підозрюваних увійшли Яна Дугар, медсестра парашутно-десантного батальйону; учасник АТО, музикант-доброволець Андрій Антоненко; а також колишні військові-подружжя Владислав (псевдонім - Буча) та Інна Грищенко (позивний - Пума).
Євген Коваль, заступник начальника Національної поліції, зазначив, що під час слідства правоохоронці провели 3700 допитів, було проаналізовано записи із понад 200 відеокамер спостережень, проведено 47 експертиз та зроблено 800 виїмок документів. У тому числі відстежувався мобільний зв'язок.
Ще, коли сталося вбивство, цивільна дружина вбитого Олена Притула вимагала офіційного трактування трагедії як теракту, тому що вибух авто стався у багатолюдному місці вранці на очах у багатьох свідків.
Вона відзначала тоді, що метою злочину було не вбивство, а психологічний вплив на журналістів і на всіх людей у цілому із метою залякування й втрати віри у свою безпеку. Про це пише Рravda.com.ua.
Під час слідства було встановлено, що за годину до вбивства у напрямку машини, яка належала Олені Притулі, пройшла жінка. Вона була замаскована окулярами й перукою. Через кілька хвилин після вибуху вона повернулася, обійшла місце трагедії й зникла у метро.
За даними адвоката головної підозрюваної, обрання запобіжного заходу має відбутися сьогодні, 13 грудня. Версія слідства: Юлія Кузьменко підкладала вибухівку, Андрій Антоненко допомагав їй. Правоохоронці припускають, що підозрювані входять в одну групу й можуть бути причетними до ряду інших злочинів.
За даними слідства, на фотографії з місця події було відображено невідомого в одязі зі специфічним зображенням на спині. Правоохоронці звернули увагу на Андрія Антоненка, який віддає перевагу одягу зі специфічними зображеннями, схожими на зображення на одязі можливого вбивці. Вже оприлюднено телефонні розмови підозрюваних.
Тим часом депутат ВРУ Яна Зінкевич заявила про те, що Яна Дугар, яка входить до числа підозрюваних у вбивстві, перебувала на момент скоєння злочину в зоні АТО. Про це повідомляють відкриті джерела.
ЗМІ публікують довідку, що підтверджує перебування медсестри парашутно-десантного батальйону в зоні АТО, яку Яна Зінкевич опублікувала у соцмережі. Депутат каже про абсурдність ситуації, що склалася.
Українське суспільство шоковане тим, що відбувається. Главредактор «Української правди» Севгіль Мусаєва зазначає, що дестабілізація в країні через вбивство досягнута не була. Деякі люди поставилися до інформації про версію слідства із недовірою.
Хтось побічно, хтось прямо висловлює свою недовіру до розслідування. Телеведуча Яніна Соколова відкрито написала у соцмережі, що не вірить слідству. Пр це повідомляють ЗМІ.
Багато людей висловлюють недовіру до озвученої версії розслідування, оскільки так і не отримали відповідь на головне запитання: навіщо волонтером потрібно було вбивати тележурналіста?
Задається цілою низкою запитань і юрист-кримінолог Ганна Маляр. Вона ставить під сумнів версію правоохоронців щодо дестабілізації ситуації у країні, оскільки на момент скоєння вбивства була літня пора. А це - не найкращий час для цього, тому що багато українців у відпустках.
І ставить під сумнів версію із дестабілізацією, оскільки «делікатний і зважений у своїх висловлюваннях Павло Шеремет чесно говорив, що він - громадянин іншої країни».
Володимир Ар'єв, народний депутат від «Європейської солідарності» не побачив у презентації МВС неспростовних доказів і не почув відповідей на багато запитань.
Звісно, версія про те, що волонтери підозрюються у вбивстві, дискредитує добровольців в очах громадськості. Адже якщо дійсно виявиться, що вони наживалися на пожертвуваннях на потреби армії, то буде великий удар для всієї України в цілому. Однак багато українців все ж таки ставлять версію слідства під сумнів.
Фотографії
Відео
Посилання
Інстаграм - сторінку не знайдено.