Сергій Харчук потрапив до числа депутатів, які намагалися приховати у деклараціях свій бізнес, доходи і навіть нерухомість. Він також став відомий громадськості через корупційний скандал у Київраді. Дізнайтеся подробиці.

Біографія

Дата народження: 11 лютого 1962 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Водяного Тигра.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік: 57 років.

Захоплення: велоспорт, гірські лижі, туристичні походи.

Свій справжній бізнес і справжні доходи у деклараціях приховують багато депутатів. Не став винятком і Сергій Васильович Харчук. Про те, що депутат Київської міської ради купив елітну столичну нерухомість, але не вказав її у своїй декларації, докладно розповідає видання Антикор.

Про це читайте далі у статті. Дізнайтеся також про те, якою була загальна сума недостовірних відомостей у його декларації. І чому ЗМІ охрестили депутата «нерішучим»? Читайте подробиці земельного корупційного скандалу, у якому він був замішаний.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у Києві. Тут Сергій Харчук народився та виріс.

Сімейний стан: згідно із даними відкритих джерел, у шлюбі не перебуває. Діти: дочка Софія та син Антон.

У його декларації за 2016 рік у графі «інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» вказана тільки дочка. Як зазначає видання Рoliteka, Софія навчається у Києво-Могилянській академії.

Донька Сергія Харчука, Софія

Освіта

1969-1979 рр. - роки навчання у Київській середній школі №154.

1980-1986 рр. - Київський політехуніверсітет. У ході навчання освоїв «автоматизацію теплоенергетичних процесів».

Кар'єра і бізнес

Свою трудову діяльність розпочав у 1981 році. Так зазначено у його офіційній біографії. Тоді виходить, що він почав працювати у 19 років, коли навчався у Київському політехнічному університеті. Тобто, був студентом і працював майстром на заводі ім. О. Антонова.

1989 р. - через 8 років стає приватним підприємцем.

1991-2001 рр. - роки роботи у представництві швейцарської трейдингової компанії Glencore International в Україні, діяльність якої пов'язана із великими поставками сировинних товарів.

Сергій Харчук

Протягом перших 5 років роботи в компанії він обіймав посаду фінансового директора представництва. Потім був гендиректором представництва.

Чим займався протягом наступних 2-х років, - невідомо, тому що у більшості відкритих джерелах його подальша професійна діяльність датується із 2003 р., коли Сергій Васильович стає співзасновником івент-агентства «Спортивні та культурні ініціативи», а також співзасновником-власником туркомпанії «Рутенія Тур».

Крім цього, наш герой входить до числа ініціаторів та співзасновників цілого ряду культурних і спортивних заходів. Це різні фестивалі, велосипедні гонки, бігові лижні і т.д.

Із 7 листопада 2017 року по теперішній час - засновник і керівник благодійної організації «Благодійний фонд «Виклик».

2015 р. - член депутатської фракції «Об'єднання «Самопоміч», балотувався до Київської міської ради 8-го скликання.

Компромат і чутки

Сергій Харчук фігурував у корупційних розслідуваннях. Перша справа стосувалася незадекларованого бізнесу. Наш герой опинився у числі депутатів, які не зареєстрували його, що є порушенням антикорупційного законодавства та вимог фінансового контролю.

Про те, що кожен 5-й депутат Київської міської ради приховав свій бізнес у декларації за 2015 рік, повідомляло видання «Чесно», «Наші гроші» та інші відкриті джерела.

Сергій Харчук

Ґрунтуючись на даних Єдиного держреєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ), стало відомо, що 22 депутати із 120 у повному обсязі задекларували або приховали свій чи сімейний бізнес. Зокрема, наш герой не задекларував істотні зміни, що стосуються його майна.

У 2017 році в його уточненій декларації раптом з'явився бізнес і нерухомість у Чехії, які не були зазначені в е-документах за 2015 і 2016 рік. Антикорупційні органи виявили ознаки корупції. І зацікавилися особою депутата-бізнесмена.

Як показала перевірка, Сергій Васильович забув вказати дві елітних квартири площею 46 м² та 73 м², які були придбані ним у житловому комплексі Crystal Park. Видання Антикор вказує сукупну вартість цієї нерухомості у розмірі 5,6 млн. грн.

Також у своїй уточненій декларації за 2017 рік депутат згадав, що він є співзасновником чеської компанії CHARON - corporation s.r.o. Роliteka.net зазначає, що депутат не задекларував металевий гараж-бокс у столиці на 22,2 м², нерухомість у Полтаві на 48 м² і в Карлових Варах (Чехія) - на 87 м². Не увійшли до декларації также2 мотоцикли.

У недостовірності даних НАЗК вбачає ознаки кримінального злочину. Згідно із даними відкритих джерел, загальна сума його недостовірних відомостей - 2 млн. 634 тис. 780 грн.

Крім цього, Сергія Васильовича було викрито в тому, що разом із 3-ма іншими депутатами він сприяв корупційним земельним схемам. Про це повідомляють ЗМІ, відзначаючи, що в результаті земельного скандалу з партії «Самопоміч» вигнали його, а також його колег, які допомагали отримати землю територіальної громади столиці для членів сім'ї депутата Романа Марченка.

Загальна площа цього земельного наділу в Києві - 1,4 га. До речі, ця земля раніше була незаконно захоплена Романом Марченко. Із огляду на події політсила «Самопоміч» припинила своє існування. Нагадаємо, фракція саморозпустилася у вересні 2018 р.

Як депутата Сергія Харчука ЗМІ охрестили також «нерішучим». Це пов'язано із тим, що він проігнорував у 2017 р. 60% голосувань. Що ж, давайте заглянемо до декларації депутата Київської міськради за 2018 рік. Її він опублікував у березні 2019 р.

Сергій Васильович вказав, що є власником чотирьох київських квартир площею 171,1 м², 80,3 м², 46,6 м² і 73,1 м². І однією чеської - на 87 квадратів. У його власності - 4 земельних ділянки. Перша, площею 1938 кв. м, знаходиться у Михайлівці-Рубежівці Києво-Святошинського району Київської області. Ще два (2296 кв. м та 1790 кв. м) - у Тухлі Сколівського району Львівської області. І, нарешті, четвертий, площею 1500 кв. м, у Рославичах Васильківського району, що на Київщині.

Йому також належить офіс у столиці площею трохи менше 200 кв. м, машиномісце гараж. Крім цього, недобудований житловий будинок на 321 кв. м - у числі прав власності декларанта у стадії оформлення.

Із транспортних засобів вказані 2 легкових авта: Mitsubishi Оutlander, 2013 р.в., куплене у цьому ж році, та Mercedes-Benz Vito, 2005 р.в. Вартість машин у декларації не вказана. Сьогодні на вторинному ринку автомобілі такого класу та року випуску коштують у середньому 330 тис. грн. та 188 тис. грн. відповідно. Два мотоцикли Yamaha - також невідомої вартості.

Вказані корпоративні права на ТОВ «СКІ» і ТОВ «Харон - корпорації» (по 60% від загального капіталу), ТОВ «Рутенія-тур» (90%). 100% права на благодійну організацію «Благодійний фонд «Виклик». Сергій Васильович є бенефіціарним власником усіх вищезазначених організацій.

Зарплата у ТОВ «СКІ» - 84 тис. грн. Прибуток від надання майна у оренду - 582 тис. 300 грн. На його банківських рахунках 65 тис. грн., 7 тис. грн. і 8 тис. грн.

Фотографії

Сергій Харчук

Сергій Харчук

Сергій Харчук

Сергій Харчук

Сергій Харчук

Відео

Посилання

Фейсбук

Благодійна організація «Благодійний фонд «Виклик», адреса: 03113, м. Київ, Шевченківський район, вул. Івана Шевцова, будинок 5, оф. 308. Номер стаціонарного телефону: +38 (044) 332-69-80, номер мобільного телефону: +38 (093) 600-84-85. Електронна адреса: veselov.rada@gmail.com