Біографія

Володимир Васильович Шарій уродженець Києва. Народився 6 грудня 1977 року. Знак зодіаку - Стрілець. Підприємець, керував кількома комерційними підприємствами. На платній основі був помічником депутата, після чого і сам був депутатом Київської міської ради. Входив до комісії з питань містобудування та архітектури. Під судом і слідством не перебував.

Сім'я

Дружина Шарія - Олена Бірюк, працює в одній з Київських шкіл. Володимир і Олена займаються вихованням двох дітей - Микити та Євгена.

Освіта

Вищу освіту майбутній політик отримав в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. У цьому університеті Шарій отримав кваліфікацію магістра. Також з відзнакою Володимир Васильович закінчив Київський національний університет будівництва і архітектури.

Володимир Шарій, facebook

Кар'єра і бізнес

Перше робоче місце у Шарія було ще під час студентства. Тоді він поєднував навчання і роботу, працював на науково-виробничому підприємстві. По завершенню студентства зайнявся підприємницькою діяльністю. Під час п'ятого скликання народних депутатів був помічникам народного депутата Сергія Рижука, який представляв партію регіонів. Як помічник був платній основі.

Разом з цим Шарій керував низкою комерційних підприємств. Крайнє вказане місце роботи в ТОВ «Орбіта груп». Основна діяльність підприємства полягає в наданні в оренду нерухомого майна. Підприємство надає в експлуатацію як своє, так і орендоване майно.

У 2015 році Шарій і сам балотувався в депутатський корпус Київської міської ради. І йому вдалося зайняти цю нішу, він переміг по мажоритарному окрузі Деснянського району столиці. Шарій балотувався від партії Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Будучи в депутатському корпусі Шарій увійшов до складу комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування. Володимир Шарій є представником благодійного фонду «Милославський».

Компромат і чутки

Різні відкриті джерела повідомляють про те, що Володимир Шарій в ході своєї діяльності був помічений в декількох скандальних історіях, пов'язаних із забудовами, а також своїми вельми широкими зв'язками в кримінальних колах. Володимир Шарій фігурує як один з учасників, який причетний до незаконного будівництва в Києві, зокрема це стосується об'єкта - палацу, який споруджував кримінальний діяч Юрій Іванющенко. Відомо також, що цей кримінальний діяч близький до швидкого екс-президенту Януковичу. Ще за кілька років до революції гідності на Шарія було записано кілька підприємств, на одне з яких і оформлена земельна ділянка, на якому вищезгаданий Іванющенко і споруджував собі новий маєток. Для жителів столиці ця ділянка більш відома як «Межигір'я-2». Володимир Шарій також був партнером «Орбіта-Груп», якою керував Олександр Ліщенко, який відомий на прізвисько «Ліча», а також прославився кримінальним контролем столичного ринку «Троєщина».

Володимир Шарій, kievvlast

Але це не все конфліктні історії, в яких був помічений Володимир Шарій. Відкриті джерела говорять про те, що його підприємство «Спецжитлофонд» має далеко не світлу репутацію. Так, від цього підприємства був дозвіл, що свідчив про дозвіл на скандальне будівництво по вул. Голосіївська. Через якийсь час цьому ж підприємству від Київської міської ради хотіли передати земельну ділянку, яка знаходиться в охоронній зоні музею під відкритим небом на території «Пирогово». Ця земельна ділянка планувалась під забудову житловими багатоповерхівками.

Увійшовши до складу депутатського корпусу у Шарія простежувався конфлікт інтересів, так як він вступив в будівельну комісію і це не дивлячись на те, що у нього у самого великий бізнес в цій сфері. 

Шарія можна віднести до ряду благодійників, але явно не без своєї вигоди. Так, Володимир Васильович разом зі своєю командою в період великодніх свят відвезли паски для людей похилого віку. Такий жест природно піднесли як годиться, мінімум слів, максимум поздоровлень і щасливе і усміхнене обличчя пенсіонерів разом з депутатом. У команді Шарія офіційно 4 помічника, які періодично і відвідують з ним різні місця проведення заходів та інші зустрічі. 

Але не солодощами єдиними, депутат Шарій для жителів свого округу організовував прогулянку на кораблику. Для тих хто записався на екскурсію це була хороша можливість подивитися околиці Києва, послухати історичні факти з уст екскурсовода, а також кілька разів можна було почути під чиїм патронатом організовано таку подорож. Під час поїздок соціальні мережі само собою поповнювалися знімками депутата і його оточення разом з дітьми, і дорослими, які і брали участь в плавальній міні-подорожі. У соціальних мережах проступали коментарі людей щодо того, що катання на кораблику можна сміливо назвати новим видом «гречки» і «булочок» для виборців. Але на такі коментарі відразу знаходились активісти, які ставали на захист депутата.

Потрапив Шарій і в порушення антикорупційного законодавства, так як він був в числі Київських депутатів, які не задекларували свій бізнес. Такий вчинок є порушенням вимог фінансового контролю.

Втім Шарій, там далеко не єдиний депутат, який побажав приховати свої доходи, в цьому був помічений кожен п'ятий депутат, який частково або повноцінно спробував приховати свій бізнес.

Володимир Шарій входив до складу тимчасової комісії, яка була створена для розгляду обставин, згідно з якими банк «Хрещатик» потрапив в розділ неплатоспроможних банків. Але разом з цим членів даної тимчасової комісії неодноразово підозрювали і навіть звинувачували в саботажі. Шарій був у складі 12-ти членів комісії.

Деснянський район Києва вважається одним з найбільш густонаселених районів і для нього настають будівельні зміни. Нині готується будівельна документація, депутати представили громадськості детальний план в ході якого будуть виконані ряд робіт. Одне з виступів було відведено Шарію в ході якого він розповідав, що основний акцент на цій ділянці робиться на розвиток соціальної інфраструктури. Шарій підкреслив, що на цій ділянці з'явиться новий дитячий садок, а також школа, яка розташована на цій ділянці отримає додатковий корпус, для школи в цьому є велика необхідність, так як вона вже зараз переповнена. На думку Шарія та його команди для реалізації задуманих планів необхідна велика фінансова підтримка всієї держави, а значить будуть направлені відповідні заяви, щоб у вирішенні цих питання допоміг і глава держави Володимир Зеленський. 

Володимир Шарій, facebook

Певний проміжок часу на політичній ниві Володимира Васильовича плутали зі своїм однофамільцем Шаріем. Але Анатолій Шарій є відеоблогером, засновником партії «Шарія». Багато користувачів мережі інтернет пам'ятають, як Анатолій Шарій став одним з найбільш обговорюваних після того, як він розкритикував «героя України» Володимира Жемчугова, який підірвався на міні. Також Анатолій Шарій веде щоденні і щотижневі відеоогляди що відбуваються в країні. Але до діяльності Володимира Шарія це не має нічого спільного. 

Що стосується підприємства Шарія «Спецжитлофонд», то воно в ряді інших будівельних підприємств потрапили у великий скандал під керівництвом В'ячеслава Івановича Непопа. Чиновники що очолюють гіганти нерухомості в своїй сумарній діяльності вкрали у киян мільярд гривень. І це тільки приблизна сума з відкритих джерел. Кілька великих компаній, в тому числі і компанія Шарія протягом багатьох років працювали на ринку будівництва, зокрема не просто працювали, а ще й виводили з державного бюджету величезні гроші. Відкриті джерела повідомляють, що компанії виставляючи ділянки на продаж навмисне занижували їх реальну ринкову вартість і продавали їх далеко не всім бажаючим, а спеціально вигідним людям, точніше приватним компаніям, які і купують квартири і будинки. Таким чином оптом продавалися десятки і сотні квартир за вигідною ціною з метою перепродажу. При чому в такій схемі не брали участь квартири на першому і на останньому поверсі, це були тільки квартири з поліпшеним плануванням і комфортним місцем розташування. В результаті вартість квартири для оренди або перепродажу виходила на 10-30% дорожче від початкової вартості.

При цьому Володимир Шарій неодноразово «проштовхував» своє підприємство в маси і звітував про те, скільки ж об'єктів вони спорудили. За словами Шарія за 15 років діяльності його підприємства були споруджені понад 150 тисяч квадратних метрів для різних, необхідних столиці об'єктів - майданчиків, шкіл, садків, житлових будинків та інших об'єктів. Фірма Шарія взяла для себе новий напрямок - будівництво житла для воїнів АТО. На думку бізнесмена і політика його підприємство відрізняється від інших тим, що є комунальним і перебуває на очах у всіх громадян, а значить кожний крок підприємства при бажанні і необхідності можна буде просто перевірити.

Як і належить державному службовцю, Володимир Васильович щорічно заповнює декларацію, а також дає звіти, про свою депутатську діяльність. Так, у своїй декларації за минулий рік Володимир Шарій вказав, що він і його сім'я володіють двома земельними ділянками і двома квартирами. Серед цінного майна політик вказав три годинники, вартість яких не зазначена. Придбання всіх трьох годинників датовано 2016 роком. У родині Шарія два автомобіля - Хонда і Ленд Крузер Прада.

У джерелі доходу одна з позицій - зарплата, отримана за основним місцем роботи. Зазначена сума - 528182 грн. Основне місце роботи вказано в «Спецжитлофонд». Заробітна плата дружини Олени Олександрівни склала 67246 грн. У п'яти різних банках є фінансові заощадження в гривнях і євро. Є і готівкові кошти, сума яких вказана в розмірі 4911236 грн. 

Фотографії

Володимир Шарій, kievvlast

Відео

Відеоматеріалів у відкрітих джерелах не знайдено. 

Посилання

Фейсбук