Біографія

Шаповал Анатолій - є громадянином України, протягом останніх п'яти років проживає на її території. Директор національних програм Групи стратегічних студій, член політичної партії "Батьківщина".

Народився Анатолій Анатолійович 9 липня 1968 року в селищі міського типу Гришківці Бердичівського району Житомирської області.

Сім'я

Шаповал Анатолій сімейна людина, він одружений, дружину звуть Олена, і в шлюбі з жінкою у них троє спільних дітей двоє синів і дочка.

Освіта

Після навчання в школі Анатолій Анатолійович надходить в Чернігівський юридичний технікум, який успішно з відзнакою закінчує в 1986 році. Після здобуття вищої освіти Шаповал Анатолій відправляється на військову службу в збройні сили.

Далі Анатолій Анатолійович продовжує здобувати освіту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, диплом вузу він отримує в 1995 році відучившись на факультеті філософії. Відразу після цього на протязі трьох років Анатолій вчиться на аспірантурі, стає фахівцем в сфері геополітики, конфліктології, стратегічного менеджменту.

Кар'єра і бізнес

Шаповал Анатолій свою трудову діяльність відкриває на посаді консультанта, працює Державним експертом в Апараті Ради національної безпеки і оборони України, в період з 1998 по 2000 рік.

Після цього протягом наступних двох років, Анатолій Анатолійович працює головним консультантом в Національному інституті стратегічних досліджень. А на наступний рік його приймають на посаду першого заступника міського голови міста Бердичева, тут він працює до 2003 року.

Наступним періодом в його кар'єрі була робота з 2004 - 2010 рік, Шаповал Анатолій займався незалежним аналітико-дослідницької та консалтинговою діяльністю в галузі національної безпеки і оборони, йому довірили керувати міжнародними проектами.

З 2010 року і по нинішній час Шаповал Анатолій Анатолійович очолює Дирекцію національних програм Групи стратегічних та безпекових студій.

Шаповал Анатолій Анатолійович є природо захисником, відомий як громадський активіст, голова ініціативної групи по рекреаційну зону лівого берега Дніпра на Микільській Слобідці. Так само Анатолій Анатолійович входить до складу Координаційної ради киян щодо захисту міста від протиправних забудов. Голова ГО "Микільська Слобідка".

Після такого життєвого і професійного досвіду Шаповал Анатолій вирішує спробувати себе в політичній сфері, таким чином в 2015 році він проходить по мажоритарці до Київської міської ради 8-го скликання, свою кандидатуру він виставляє від партії «Батьківщина»

Раніше у Анатолія Анатолійовича вже був досвід засвітиться в політиці, так в 1998 році він по мажоритарці проходить до Верховної Ради 3 скликання як самовисуванець, але все ж в цей період стати народним обранцем йому так і не вдалося. Під час шостого скликання Верховної Ради Шаповал Анатолій стає помічником народного депутата, який виставляв свою кандидатуру від Партії регіонів Анатолій Степаненко, він тривалий час працював в парламенті в період з 2011 по 2012 рік. В цей період часу Анатолій Анатолійович виконує всі свої обов'язки на громадських засадах.

Для Київради Анатолій Анатолійович став одним з членів постійної комісії, яка займається питаннями дотримання законності, правопорядку і запобігання корупції. У той період часу Шаповал Анатолій стає першим заступником голови комісії.

Уже в 2019 році Анатолій Шаповал в період президентської кампанії ставати довіреною особою кандидата Юлії Тимошенко на двісті чотирнадцятому окрузі це Дніпровський район міста Києва.

Тому ж округу Шаповал Анатолій повторно вирішує балотуватися до Верховної Ради, представляючи свою кандидатуру в якості кандидата від ВО "Батьківщина", зараз йому вдається пройти по шістдесят третьому мажоритарному округу (місто Бердичів, Андрушівський, Бердичівський, Попільнянський, Ружинський райони Житомирської області).

Анатолію Анатолійовичу вдається набрати 10,98% або 8 621 голосів від виборці. Набравши такі цифри, він зміг досягти третього місця, пропустивши вперед самовисуванця Олександра РЕВЕГА з 17,04% або 13 378 голосами виборці, і "Слугу народу" Богдана Кіцак, який набрав 43,23% або 33 936 голосів виборці.

Компромат і чутки

Згідно з декларацією поданої Анатолієм Анатолійовичем за 2014 рік сума зарплат в його родині за рік склала 133800 гривень, з майна є квартира в Києві площею 50 квадратних метрів, і гараж площею 36 квадратних метрів. Ще є одна квартира, яка здається в оренду, її площа 167,1 квадратних метрів. Сім'я спільно володіє автомобілем Toyota 2011 року випуску.

Наступною була подана декларація від Шаповала Анатолія за 2015 рік, в ній сума заробітних плат сім'ї склала 152 700 гривень, з майна нічого нового внесено не було, всі дані відповідають декларації за минулий рік. 

Стало відомо, що в 2016 році Анатолій Анатолійович надто довго йшов від питання з подачею електронної декларації про свої доходи. Таким чином він став тим, хто порушує вимоги Київради за поданням декларації. Хоча варто зауважити, що депутат є заступником голови комісії з питань дотримання законності, яка на додаток покликана боротися з корупцією і повинен показувати приклад колегам-депутатам.

Анатолій Анатолійович відстрочував процес подачі декларації, повідомляє, що сильно захворів і поки не в силах займатися цим питанням, таким чином декларацію він подав лише в квітні 2017 року.

В цей же рік стало відомо, що депутат Київради Шаповал Анатолій Анатолійович був звинувачений в лобіюванні будівництва ресторану. І ще їм було відмовлено активістам громадської організації «Об'єднання інвесторів Микільської Слобідки» у встановленні тренажерів вартістю близько мільйона гривень і дитячого майданчика якраз в тому самому місці, де планують побудувати ресторан.

Згідно з декларацією, яку подав Анатолій Шаповал в березні 2019 голи щодо своїх доходів за минулий рік, були такі дані. Як своє особисте майно депутатом було задекларовано три квартири, площі яких відповідно 33 квадратних метра, за документами це його квартира. Друга площею 167 квадратних метрів, це власність подружжя, а третя площею 40,5 квадратних метра за документами є власністю Шаповала Анатолія, але в той же час належить ТМО Печерського району Києва.

Сім'я Шаповалових Анатолій і Олена є колекціонерами, саме базуючись на цьому депутат вказав в декларації наявність бібліотеки з трьох тисяч томів, видання кінця XIX-початку XXI століття, колекцію українських рушників та вишиванок ручної роботи першої половини ХХ століття і сучасних майстрів, ще в колекції є картини українських, американських та європейських художників ХХ століття.

Автомобіль, яким володіє сім'я залишився незмінний - це Toyota Camry 2011 випуску, він зареєстрована на Анатолія, вартість автомобіля депутатом вказана не була.

Єдиним джерелом доходу в 2018 році у Анатолія Шаповала, за його словами, була виплата гонорару від американської корпорації Rand Corporation. Таким чином за 2018 рік йому було виплачено 76 600 гривень. Дружина за 2018 рік отримала оплату в розмірі 17600 гривень, в якості державної допомоги по догляду за дитиною.

Особистих коштів в банку у сім'ї Шаповалових немає, готівковими коштами було задекорувати чверть мільйона гривень, 26000 доларів і 16200 євро.

Фотографії

Шаповал Анатолій, politeka
Шаповал Анатолій

Політик Шаповал Анатолій Анатолійович, facebook
Політик Шаповал Анатолій Анатолійович

Відео

Посилання

Фейсбук