Віктор Іванович Чорний - протягом своєї трудової діяльності в різні роки займав керівні посади на кількох підприємствах. Є віце-президентом Федерації бойового самбо. Під час політичної діяльності був помічником-консультантом народного депутата, депутатом, кандидатом в мери міста Київ, а на позачергових парламентських виборах в 2019 році став народним обранцем від опозиційної платформи «За життя». Входить до комітету з питань антикорупційної політики. Судимість відсутня, протягом останніх п'яти років проживає в Україні.

 

Біографія

Віктор Іванович Чорний, народився 6 квітня 1968 року в Донецькій області, в селі Ялта. Був директором декількох підприємств. На сьогодення - почесний член федерації бойового самбо України, а також президент організації «Асоціація ведичних бойових мистецтв». У 2019 став народним депутатом 9-го скликання.

Віктор Чорний, facebook

Сім'я

Віктор Іванович одружений на Ользі Аркановій-Чорній, з дружиною виховали трьох дітей - двох дочок і сина.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному селі в Ялтинській середній школу. Закінчив школу із золотою медаллю. Подальшу освіту здобував у вищому військово-політичному училищі інженерних військ зв'язку. В училищі у Чорного була кваліфікація - викладач історії та суспільствознавства. По закінченню училища отримав відзнаку. Протягом п'яти років служив у Збройних силах СРСР, офіцер, підполковник запасу. Ще одну вищу освіту майбутній політик отримав в Академії державного управління при Президентові України за спеціальністю - державне управління.

Кар'єра і бізнес

Після служби в армії, Віктор Іванович стає інспектором служби безпеки в «Тоніліто-Інтур». Це підприємство вважалося закритим акціонерним товариством. Далі Чорний стає генеральним менеджером, а після комерційним директором НПП «КЛП». Керував підприємства «Грона» і «Кондитерський Торговий Дім». Був заступником голови спілки захисту прав споживачів при київській міській владі.

Віктор Чорний з дружиной, facebook

Протягом чотирьох років з кінця 90-их, по початок 2000-х був київським депутатом від Харківського району. Продовжував глибше цікавитися політикою і державним устроєм, тому став помічником-консультантом у народного депутата Вадима Місюри. Будучи депутатом, входив до комісії та з питань роботи побуту, торгівлі та громадського харчування. Був обраний головою цієї комісії. Разом з цим є членом «Спілки журналістів України».

Практично протягом 5-ти років був заступником голови Подільської районної державної адміністрації, при столичному виконкомі.

Майбутній політик відкриває для себе нову діяльність і стає начальником Українського-санітарно-медичного центру на підприємстві «Укрекоресурси». Входив до складу організації «Рух Цивільного Дії». З 2015 року став керувати охоронною компанією «Сварог», через рік діяльності компанія була перейменована в «Шторм».

Є в кар'єрі Віктора Івановича і спортивна стезя, зокрема він є почесним членом Федерації бойового самбо України, з 2015 року став віце-президентом цієї федерації, а також є президентом «Асоціації ведичних бойових мистецтв».

У тому ж 2005 році балотувався в мери Києва у складі партії «Право Народу». Не полишаючи надії потрапити до лав народних обранців Чорний балотувався на парламентських виборах 2019, і верховна рада відчинила для нього свої можливості. Так, Віктор Іванович став народним депутатом 9-го скликання від партії Опозиційна платформа (в минулому опозиційний блок) «За життя», де в загальному партійному списку зайняв 27 місце. У числі народних обранців увійшов до комітету з питань антикорупційної політики.

Віктор Чорний, facebook

Компромат і чутки

Своїм виборцям Віктор Іванович дав всього дві передвиборні обіцянки. Одна з них про те, що фракція не голосуватиме за державний бюджет у другому читанні вже виконано, а друге знаходиться на стадії виконання. Втім, відкриті джерела не повідомляють яка саме обіцянка знаходиться на стадії виконання. Опозиційна платформа «За життя» не підтримала цей законопроект, тому що не були враховані їх редагування.

В цілому Віктор Чорний на момент 2019 балотувався 8 разів, намагаючись потрапити до лав депутатів міськради, в народні депутати, а також в мери міста. З 8-ми спроб три спроби стали вдалими.  При цьому політик входив тільки в комітет з питань антикорупційної політики.

Ще в 2013 році від імені Українського вибору Віктора Медведчука - Віктор Чорний неодноразово заявляв про те, що необхідно проводити референдум, в ході якого необхідно підтримати вступ України в Митний союз разом з Росією. 

За свою діяльність має кілька нагород, зокрема має медаль «Захисника вітчизни», подяки Київського міського голови, а також Дарницького і Подільського районів, нагороджений почесною грамотою спільноти ветеранів Афганістану. Має два нагрудних знака «Знак пошани» від голів Дарницького та Подільського районів. Має звання почесний громадянин Подільського району. 

Коли в 2015 Віктор Чорний балотувався на пост київського міського голови, то в графі діяльність вказував, що працює в детективному агентстві «Сварог», через рік ця компанія була перейменована в детективну компанію «Шторм». Чорний керував цією компанією і володіє 35% цієї компанії. Саме на цю компанію було зареєстровано автомобілі з кортежу Віктора Медведчука. З цим кортежем був інцидент у 2017 році, коли вони перешкоджали роботі журналістів, в момент прильоту Медведчука. Кортеж охоронної компанії просто заважав проводити фото і відео зйомку. Цей інцидент був ще в 2017 році. З цим же кортежем пов'язаний ще один момент, який трапився вже в 2019 році. Тоді кортеж і співробітники охоронного агентства протягом чотирьох годин утримували журналістів, які намагалися проводити зйомку на території відпочиваючого комплексу, який знаходиться біля будинку Медведчука. Але коли Віктор Чорний увійшов до лав народних депутатів, то на посаді керівника охоронного агентства «Штурм» його змінив його давній товариш Іван Бойченко. З назвою «Шторм» пов'язано кілька агентств: Детективне охоронне агентство, ТОВ «Охоронне агентство», і «Служба безпеки Шторм». Всі ці фірми зареєстровані за однією і тією ж адресою в місті Фастів. Відкриті джерела повідомляють, що частково усіма цими організаціями і конторами і володіє Віктор Іванович. 

Віктор Чорний, facebook

Вищезазначена компанія «Шторм» також є фігурантом антикорупційних розслідувань щодо порушення законодавства щодо нецільового використання земельних ресурсів. Йдеться про Труханівський острів на території якого детективна охоронна компанія влаштували для себе базу. Але за фактом Труханів острів є рекреаційною зоною на території якого заборонено спорудження будівель та інших будівель. Але замість цього там знаходиться двоповерхова споруда з кількома будівлями і спортивними майданчиками. 

Відкриті джерела повідомляють, що Віктор Чорний неодноразово згадував про те, що впливовість Медведчука допомагала в спортивній сфері, зокрема для тих спортсменів, які займалися бойовим самбо. За словами Чорного всі питання щодо зборів закривалися саме завдяки Медведчуку, а коли українську збірну не запросили на чемпіонат в Сочі, то це питання вдалося вирішити завдяки тісному зв'язку з Президентом РФ. 

Разом з активною політичною діяльністю Чорний також є і творчою людиною, так як він є вокалістом фолк-рок-групи «Сварожічи».

Втім назви охоронного агентства «Сворог» і назва музичної групи «Сварожичи» зовсім непрості. Відкриті джерела пов'язують такі назви з неоязичною тематикою, яка нерідко використовується серед російський неонацистських і ультранаціоналістичних рухах, які використовувалися Кремлем під час початку російської агресії проти України і її жителів. 

Віктор Чорний висловлював свою думку щодо виключення з фракції Антона Полякова та Анни Скороход. На його думку, це віяння минулого століття, коли за інакомислення відбирали партквиток. При чому тих народних обранців, які під час засідання викликали повій і займалися кнопкодавством так ніхто не виключив, ймовірно їх справи не є гріхом, і вони діють дуже навіть по-європейськи. 

Віктор Чорний, facebook

Втім за «чорними» справами Віктор Чорний перебуваючи в раді і не був помічений, єдине з чим його вдалося підловити журналістів, так це в той момент, коли він на одному з інтернет-сайтів вибирав спортивну гирю. 

Незважаючи на те, що Віктор Чорний вже не перший раз стає депутатом різних рівнів, у відкритих джерелах не знайдено інформації про його декларації.

Але, що стосується ліричних моментів, то у Віктора Івановича можна викликати і сльозинку, зокрема він заплакав, коли зовсім недавно видав свою дочку заміж. Про свої емоції він і написав в одній із соціальної мереж на своїй сторінці. 

Фотографії

Віктор Чорний, facebook

Відео

Посилання

Фейсбук