Дмитро Володимирович Гнап – український політик, журналіст, громадський діяч. Учасник президентських виборів 2019. Подробиці досьє – читайте в матеріалі.

Дмитро Гнап – виходець з Донецької області, мав тісні зв'язки з друзями Віктора Януковича, був депутатом в партії Ющенка, а також брав участь у встановленні цензури в українських ЗМІ. Сьогодні політик не гребує інтерв'ю пропагандистським каналам і йде на вибори президента, щоб провести в парламент «донецьких».

Біографія

Дата народження – 19.12.1977

Вік – 41 рік

Місце народження – місто Вуглегірськ, Донецька область

Національність – українець

Сім'я

Гнап одружений, його дружину звуть Наталя Пономарьова. Сім'я виховує трьох дітей – сина Данила і дочок Софію та Поліну.

Освіта

Середню освіту здобув у рідному місті. Після переїхав до Києва і вступив в національний університет імені Тараса Шевченка, де закінчив філософський факультет.

Кар'єра і бізнес

Після закінчення ВНЗ вирішив йти в журналістику. Працював кореспондентом, редактором, ведучим на кількох українських телеканалах, зокрема, канал СТБ, «Перший національний», UBC.

У 2001 році отримав посаду керівника служби новин на державному каналі УТ-1. Потім став активістом руху «Стоп Цензурі». У 2008 році очолив організацію «Комітет прямої дії».

У 2012 році створив власне агенство розслідувань «Слідство.Інфо». Через рік очолив проект з аналогічною назвою на «Громадському ТБ».

Після Євромайдану активно зайнявся журналістськими розслідуваннями, які публікував у різних виданнях, просував на телеканалах. Резонанс викликала його програма, присвячена панамським офшорам Петра Порошенка.

У минулому році Дмитро Володимирович заявив, що припиняє кар'єру журналіста і йде в політику.

Політична кар'єра

У політику Гнап йде не в перший раз. Ще в 2001 році він вступив в блок «Наша Україна» Віктора Ющенка, який у підсумку став політичною партією. У донецькій філії Гнап займався просуванням організації в ЗМІ, і також редагував газету політ сили.

У 2006 році Дмитро Володимирович вирішив балотуватися в депутати Донецької облради від «Нашої України». А потім пішов на вибори в парламент 5 скликання. Зрештою, ні в один з органів так і не зміг потрапити.

У 2019 брав участь в праймеріз політичної сили «Сила людей». Ця партія і висунула Гнапа кандидатом на пост президента України. Пізніше центрвиборчком зареєстрував Дмитра Володимировича кандидатом на виборах, які відбудуться 31 березня.

1 березня Гнап заявив, що готовий услід за Садовим зняти свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка.

Політична програма

Згідно політичній програмі Гнапа, він має намір провести «повне перезавантаження влади». Зокрема, зайнятися реформою правоохоронної системи, скасувати «корупційні податки» на бізнес.

Пріоритет у Гнапа – дипломатична боротьба за повернення окупованого Кримського півострова.

Політик планує залучати інвесторів до країни, і також позбавляти їх від податків. Також Дмитро Гнап має намір демонополізувати економіку, зняти недоторканність з депутатів і президента.

Що стосується війни з Росією, то кандидат має намір провести переозброєння армії, а також ввести нову доктрину, спрямовану на захист країни від атак з усіх боків.

Також ініціює ратифікацію Римського статуту для забезпечення України права звернення до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Компромат і чутки

У минулому році Гнап зізнався, що в 2001 році під час роботи на державному каналі УТ-1 брав участь у встановленні «кучмівської цензури». А тепер про це щиро шкодує. Як заявив колишній журналіст, тоді працівники отримували інструкції, яким чином потрібно висвітлювати новини, кого запрошувати в ефіри, а кому відмовляти.

Відомо, що за часів своєї спроби стати депутатом в Донецьку, Гнап мав тісні зв'язки з посібниками Януковича Олександром і Антоном Клименко, Геннадієм Арбузовим. Тоді вони стояли в одному списку «Нашої України», а брат майбутнього Міністра доходів і зборів очолював донецький осередок партії.

У 2013 році, під час Євромайдану, Дмитро Володимирович був рупором того, що відбувається. Зокрема, засуджував своїх земляків-соратників.

А нещодавно в інтерв'ю він заявив, що не зміг розпізнати в Клименко зрадника. Адже в 2006 році член зграї був простим бізнесменом.

Після Революції Гідності екс-ведучий переключився на чинну владу, зокрема, робив сюжети, присвячені корупції в оточенні Порошенка.

Цікаво, що багато громадських активістів прозвали Гнапа «рупором Кремля». А ще припускають, що гроші на виборчу кампанію Дмитро Володимирович отримав від того самого донецького приятеля Олександра Клименка, який зараз переховується в Російській Федерації.

З чуток, побіжний екс-Міністр доходів платить Гнап 50 000 доларів на місяць.

Зв'язки з Москвою підтверджуються ще й тим, що у вересні минулого року Гнап поспілкувався з журналістом пропагандистського сайту Федеральне Агенство Новин.

Подейкують, що головна мета розкрутки Гнапа – на майбутніх парламентських виборах ввести в Раду людей Клименко.

Крім того, в Генеральній прокуратурі вважають, що Дмитро Гнап був пособником втечі за кордон фігуранта скандального «газової справи» Олександра Онищенка. Тоді Гнап розмістив інформацію про його майбутній арешт, після чого депутат зник. Згодом журналіст їздив на зустріч з Онищенко до Франції, а після опублікував листування депутата з представниками президента Ігорем Кононенком і Сергієм Березенком.

Пізніше сам Онищенко виступив із заявою, що Гнап змонтував розслідування про корупцію Порошенка, а слова і зовсім були вирвані з контексту. Більш того, листування, про які говорить Гнап, Онищенко йому не давав.

Восени минулого року в місті Шишаки (Полтавська область) невідомі облили Гнапа фекаліями. За словами журналіста, напад стався перед початком сесії Полтавської обласної ради. При цьому поліція ніяк не відреагувала на дії «тітушек».

У лютому поточного року розгорівся ще один скандал, пов'язаний з журналістом «Слідство.Інфо». Анна Бабинець виступила із заявою, що Гнап протягом чотирьох років приховував на своєму рахунку в банку 9 тисяч євро, які мали піти на потреби армії.

Так, в 2015 році команді проекту «Слідство.Інфо» була присуджена грошова премія «Вільної преси Східної Європи» в розмірі 15 тисяч євро. Тоді Дмитро Володимирович заявив, що відправить гроші на допомогу ВСУ. В результаті виявилося, що на потреби армії було передано лише частину коштів. А станом на 2019 рік понад 9 тисяч євро лежали на банківському рахунку Гнапа.

Після скандалу з грошима представники партії «Сила людей» закликали Гнапа зняти свою кандидатуру з президентських виборів. Однак згодом політик передав редакції проекту «Слідство.Інфо» всі гроші.

Доходи

У документі про доходи за 2017 рік кандидат в президенти вказав, що є власником половини квартири в Києві (площа – 36 кв метрів).

Його дружина володіє житлом площею 67 кв метрів в Софіївській Борщагівці під Києвом. Наталія Пономарьова пересувається на автомобілі Hyundai Accent (B-сегмент).

За 2017 рік політик отримав дохід в розмірі 1,76 мільйона гривень. У банку Гнап зберігає 23 тисячі гривень, дружина – 73 тисячі гривень. Іншого майна в документі не вказано.

Фотографії

Відео

Посилання

Офіційний сайт Дмитра Гнапа

Сторінка політика в Фейсбук