Віктор Балога - це ім'я, як пишуть "Акценти" асоціюється у закарпатців переважно зі словами «рекет» та «контрабанда». Його автобіографія включає історію становлення політика, починаючи з посади скромного товарознавця. Дізнайтеся всю правду про «вікторіанство».

Біографія

Народився 15 червня 1963 року.

Знак зодіаку: Близнюки. За східним гороскопом: рік Водяного Кролика.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

По словам ЗМІ, На рахунках мера-губернатора – незаконна вирубка лісів, контрабанда та безліч інших гріхів. Як же йому вдалося контролювати цілий регіон? І, розкрадаючи державні кошти, залишитися безкарним?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в селі Завидово, що на Закарпатті (Україна). Батьки: батько - Іван Павлович, мати - Марія Василівна. У сім'ї виховувалося троє дітей, крім Віктора, у них були ще сини Іван та Павло.

Сімейний стан: офіційно не розписаний. Сім'я: громадянська дружина - Оксана Анатоліївна (в його деклараціях у графі «інформація про членів сім'ї суб'єкта декларування» зазначено: особа, яка спільно проживає, але не перебуває в шлюбі), діти - дочка Софія (1999 р.н.), сини Андрій (1988 р.н.) та Павло (1994 р.н.)

16 січня 2012 року низка ЗМІ рясніла заголовками: «Віктор Балога побив дружину». Жінка тоді навіть опинилася в реанімації. У неї був дуже важкий стан: гематома голови, перелом носа і пальців, надрив нирок, вибиті два зуба. Причини такого жорстокого побиття дружини не були оприлюднені.

Віктор Балога

Освіта

Навчався в Загатській середній школі. Після її закінчення поїхав до Львова, де вступив у торгово-економічний інститут. Через чотири роки отримав диплом про закінчення навчального закладу за спеціальністю «товарознавство».

Кар'єра і бізнес

У армії служив півтора року - з липня по листопад (1984-1985 рр. відповідно). Службу проходив у танкових військах під Чернівцями.

Трудову діяльність розпочав із посади старшого товарознавця в Берегово. У райспоживтовариства пропрацював буквально рік, після чого стає замдиректора Косинського Об'єднання споживчих товариств на Закарпатті.

Потім був старшим товарознавцем господарсько-товарної бази в Мукачево. Обіймав цю посаду протягом п'яти років. Після чого починається найцікавіше в його трудовій біографії. У лихі дев'яності, якщо точніше, в 1992 році, він очолив мукачівську фірму «Рей-промінь», яка нібито займалася торгівлею.

За даними Скелет-інфо, насправді це товариство з обмеженою відповідальністю займалося відмиванням мільйонів. А стояв за всім цим відомий у окрузі кримінальний авторитет Міша Токар на прізвисько Геша. На Заході країни він контролював контрабанду, починаючи від продуктів харчування, закінчуючи транспортними засобами. «Рей-промінь» займалася контрабандою під заступництвом Михайла Токаря протягом 5 років.

Потім Віктор Балога стає головою правління ТОВ «Барва». Здавалося б, нічого дивного. Але це тільки на перший погляд. Адже засновниками, крім нього самого, стали також два рідних брата, а ще двоюрідний, цивільна дружина, з якою він живе вже багато років, але шлюбом так і не поєднався, і брат кримінального покровителя - Ілля Токар.

Віктор Балога

За даними відкритих джерел, під «Барву» Віктора Балоги ліг фактично весь бізнес Закарпаття. Він курирував ринок деревини, нафтопродуктів, поставку медикаментів, спиртного і сільськогосподарської продукції. Віктор Іванович колесив просторами Закарпаття на шестисотому «Мерседесі», який у ті часи був виключно рідкісним, якщо не унікальним явищем.

У віці 35 років він виходить на політичну арену. Причому разом зі своїм покровителем. Віктор Балога займає пост мера Мукачева, а Геша проходить у обласну раду. Незважаючи на те, що підопічний Михайла Токаря займав чільну позицію, Віктор Іванович залишався в ролі слуги. А Гоша, як і раніше, виступав господарем. І тільки після його вбивства вся імперія Геші перейшла до рук його брата Іллі та Віктора Балоги.

Так у 1998 році він стає мером Мукачевого, а через рік - головою Закарпатської ОДА. Дружба між Вікторами обірвалася в 2001-му через конфлікт губернатора з одним із впливових членів партії - Іваном Різаком.

2002-2005 рр. - народний депутат від фракції «Наша Україна». Якраз у 2005 році депутат Михайло Сятиня (фракція Народної партії) повідав про «балогівську» схему діяльності. З парламентської трибуни він розповів про те, що гроші з місцевого бюджету і ПФ осіли на рахунках Віктора Балоги. Однак прокуратура не приділила належної уваги даному факту, тому що термін давності нібито пройшов.

І буквально за тиждень після цього Віктор Іванович переїжджає до столиці, де очолює Міністерство з питань НС та у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи. Замість губернаторського крісла він займає більш зручне міністерське.

За даними ЗМІ, саме той факт, що він перебував під заступництвом «Нашої України» (2006-2009 рр. - 2-й Глава Секретаріату екс-президента України Віктора Ющенка), допоміг «поховати» всі його махінації в минулому. 2012 року - народний депутат, Верховної Ради VII скликання. 2008 - член партії «Єдиний центр». З 2010-го - її лідер.

Компромат і чутки

Коли Віктор Балога вперше був губернатором, на Київщині затримали 5 вантажних машин зі ста тисячами пляшок з горілкою фірми «Барва-М» і відсутністю ліцензії на торгівлю спиртним. І не раз згодом бюджетні гроші проходили через таку структуру. За даними ЗМІ, чиновники різних рангів, які проводили махінації під заступництвом Віктора Балоги, згодом отримували особливу подяку від голови Закарпатської ОДА.

Віктор Балога

Коли на Закарпатті було затоплено сто сорок населених пунктів, поїздка на місце події тезок Балоги-Ющенка зблизила їх. Тут варто зазначити, що висновки комісії свідчили про те, що до небувалої повені привела неправильна вирубка лісів. До речі, ліцензія під час головування Віктора Івановича на вирубку лісу коштувала, за твердженнями місцевих, всього три долари за 1 кубометр деревини.

У якості матеріальної допомоги постраждалим тепер уже екс-президент виділив тоді на потреби регіону 19 млн. 410 тис. грн. За даними відкритих джерел, не всі кошти були привласнені. Тільки через кілька місяців МВС Закарпаття було порушено кримінальну справу щодо використання грошей бюджету не за призначенням. За даними слідства, керівництвом регіону «нецільовим чином» було використано чималеньку суму - 590 тис. грн.

Але ж паводки у Закарпатській області - явище не рідкісне. Вони трапляються тут щорічно. І бюджет для регіону весь час виділяв кошти на проведення протипаводкових заходів. Як ними розпоряджався Віктор Іванович Балога? Це залишається загадкою.

Останні новини: за даними «Новини Закарпаття», Віктор Балога продовжує втрачати свою популярність у регіоні. На своїй сторінці в соцмережі Facebook він втратив кілька тисяч передплатників. На момент виходу публікації серед його передплатників - 31 498 осіб.

Із приводу подій на сході країни він написав у Facebook: «... військовим шляхом ми Донбас не повернемо. Хоча, мені здається, переважна більшість жителів окупованих територій хочуть повернутися».

А тепер звернемося до його декларації та дізнаємося, які ж статки політика. Із земельних ділянок у нього два наділи: по 7403 м² кожен, які перебувають в Завидово Мукачівського району Закарпаття. Ділянка в Чинадієво на 5000 м² - загальна власність: 33,34% належить Оксані Анатоліївні та по 33,33% у синів Андрія та Павла. Таким же чином розподілені ще дві земельні ділянки в Чинадієво на 4996 і 1104 кв. м.

Із нерухомості - квартира в Мукачево на 101,10 кв. м - у власності цивільної дружини, площею 123,40 квадрата - належить Віктору Івановичу. Садовий будинок 129,20 м² - інше право користування.

У декларації за 2017 рік - багато творів мистецтва: 26 картин. Із транспортних засобів - «Ауді» А8, 2011 р.в., «Ленд Ровер» Defender 110 2.4 TD, 2008 р.в., «Ауді» А8, 2012 р.в. Тип права на все авто: інше право користування.

Корпоративні права дружини: ТОВ «Русинія». Вартість у грошовому вираженні - 18 млн. грн. Вона також є кінцевим бенефіціаром компанії.

Зарплата декларанта (Управління справами Апарату Верховної Ради України) - 249 тис. 892 грн. У дружини - 66 тис. 590 грн. При цьому готівкою у них колосальні суми грошей: у Віктора Івановича - 4 млн. 665 тис. грн. Решта грошових активи - у власності цивільної дружини Оксани Анатоліївни: 590 тис. євро, а також 1 млн. 440 тис. грн.

Віктор Балога

До речі, швейцарських годинників у деклараціях політика немає. Хоча досить часто у Верховній Раді журналісти помічали на його руці дорогі «Вашерон Костянтин» та «Бреге» вартістю примірників близько тридцяти тисяч доларів.

Як бачимо, мільйони, «зароблені» на екокатастрофах та митних історіях темного «балогівського» минулого успішно витрачаються та зберігаються. Але чи заплатить політичний геній за рахунками? І коли ж влада нарешті перестане бути бізнесом? У цих запитаннях, швидше за все, повинні розбиратися правоохоронці і НАБУ. Сподіваємося, що так і станеться.

Фотографії

Віктор Балога

Віктор Балога

Віктор Балога

Відео

Посилання

Фейсбук.

Твіттер.

Офіційний сайт, партія «Єдиний центр».

Адреса, контакти: 04071, вул. Ярославська, 56-а, м. Київ. Телефон приймальні: +38 (044) 207-44-56, телефон прес-служби: +38 (044) 207-44-52. Електронна адреса: press@edc.org.ua