Анатолій Дмитрович Олійник - скандальний глава Вінницької міської ради. Його звинувачували в підтримці Януковича під час Майдану, але президент призначив Порошенка на посаду керівника Вінницької Ради, що викликало невдоволення вінничан.

Біографія

Народився Олійник Анатолій Дмитрович 14 вересня 1959 року в с. Вила Томашпільського району, Вінницької області. Анатолій Дмитрович розпочав свою робочу кар'єру з викладання в школі. Потім перейшов на більш оплачувану роботу в місцеву районну Раду. Там же знайшов партнерів по продажу палива, відкривши приватну фірму. У 2006 році Олійник перейшов а аграрний сектор, не залишаючи ідеї увірватися в більшою політику.

У 2014 році Анатолій Дмитрович став головою Вінницької міської адміністрації. У тому ж році Порошенко призначив його губернатором. Дії Олійника під час Революції Гідності говорили про його прихильність до влади Януковича. це викликало протест у вінничан, після чого про губернатора дізналася вся Україна.

Олійник Анатолій

Сім'я

Дружина Ірина Петрівна Олійник. Сини Дмитро і Ярослав 1988 року народження.

Освіта

У 1986 році закінчив Одеський державний університет ім.Мечникова і отримав диплом викладача історії.

Отримував знання Національної академії державного управління при Президентові України.

Кар'єра

У 1978 році Анатолій Дмитрович почав працювати вчителем початкових класів Кодимської середньої школи. З перервою на армію, продовжував працювати в школі ще кілька років.

З 1981 по 1984 року був секретарем комітету комсомолу СПТУ № 5.

У 1986 році був обраний першим секретарем Кодимського райкому ЛКСМ України.

В 1987 році почав працювати інструктором відділу комсомольських організацій в Одеському обласному комітеті комсомолу. 

З 1988 по 1991 роки працював вчителем історії в Тульчинській школі-інтернаті для дітей-сиріт у Вінницькій області.

До 1994 року працював вчителем образотворчого мистецтва в Томашпільської школи Хмельницького району 

До 1995 року Олійник працював заступником голови Томашпільського районного ради народних депутатів.

У 1997 році Анатолій Дмитрович знайшов однодумців і заснував приватне підприємство “Діброва”, де працював директором і почав торгувати паливом до 2006 року.

Паралельно керівництво Діброви створив фірму “Лан”, яка зайняла місце в агрокомплексі, в ній теж Олійник став директором.

З 2001 по 2003 рік Анатолій Олійник також працював помічником директора ПП “Джерело” у цей час керував двома заправками.

У 2005 році повернувся в політику і працював головою Томашпільського райради до 2010 року.

До 2014 року Олійник керував Томашпільської районної адміністрації від партії “Єдність”.

2 березня 2014 року очолив Вінницьку обласну державну адміністрацію.

15 серпня 2014 року президент Петро Порошенко призначив Анатолія Олійника Вінницьким губернатором.

У листопаді 2015 року Анатолія Олійника призначили головою Вінницької обласної ради.

Олійник Анатолій

Компромат і чутки

У 2015 році у Вінниці активісти прийшли на сесію обласної ради, де обирали главу області. Вони протестували проти кандидатури Анатолія Дмитровича Олійника. За їх словами, депутат в 2013-2014 роках підтримував дії Януковича і після Революції не має морального права займати керівну посаду в місті.

Обрання голови обласної ради проходило під вигуки “Ганьба”.

В той момент Олійник уже “переодягнувся” і був у складі Блоку Петра Порошенка, змінивши свої погляди на політичну позицію.

Адміністрація міста виступила на протест активістів з листом, в якому називає протестувальників жертвами кремлівської пропаганди. У листі активістів називають бойовиками, ставлять їм у провину порушення порядку та псування комунального майна. Для більшого ефекту, адміністрація нагадала про те, що влада у Вінниці належить справжнім патріотам, які не допустять появи конфліктів, які дискредитують вірних патріотів України. Уривок листа:

“Шановні вінничани! 6 грудня під час засідання сесії Вінницької обласної ради озброєними групами підготовлених бойовиків було захоплено приміщення Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради.

Під час штурму будівлі ОДА кілька співробітників МВС і штурмують були травмовані, в будівлі пошкоджено комунальне майно. Бойовики знищували документи і погрожували депутатам, які прибули на сесію.

Очевидно, що під час проведення АТО, фактичної агресії з боку Росії, основним методом російських спецслужб є розхитування ситуації всередині країни, терор проти чиновників і патріотів, всіх тих, від кого залежить нормальне функціонування державного організму. На жаль кремлівський пропаганді вдалося ввести в оману і певну кількість справжніх патріотів. Але ми всі повинні розуміти кому вигідна така ситуація в серці України — Вінниці.

В той же час рішуче заявляю — ситуація в системі життєдіяльності усіх сфер Вінниці та області перебуває під повним контролем української влади, яка не допустить ескалації конфлікту.

У зв'язку зі складною ситуацією у Вінниці змушений вимагати від учасників штурму наступне:

1) негайного звільнення приміщення Вінницької ОДА та Вінницької обласної ради і початок переговорного процесу.

У разі, якщо зазначені вимоги не будуть виконані, влада змушена буде відновити законність і правопорядок усіма доступними методами, щоб захистити життя, здоров'я та безпека громадян України…”

Причиною обурень було також і те, що не було вказано, чому саме Анатолія Олійника обрали для керівництва містом. Як пишуть СМИце більше було схоже на підкилимні ігри, ніж на вибір губернатора для народу.

Ще однією причиною для хвилювань є те, що Анатолій Дмитрович є фігурантом в антикорупційному розслідуванні справи 2014 року. Незважаючи на те, що він не визнає порушень закону, антикорупційна служба відкрила на політика справу і переглядати його діяльність, коли Олійник обіймав посаду голови Вінницької ОДА. А розглядають справу губернатора за статтею про зловживання влади.

У 2014 році Анатолія Дмитровича звинуватили у зв'язках з “титушками” Вінниччини. Докази цього надав затриманий в грудні 2014 року активіст, який повідомив про те, що навколо Вінницької адміністрації чергували “дивного вигляду хлопці”, які нападали на перехожих, відлякували їх і не давали пройти в будівлю.

Декларація

У декларації за 2018 рік, Анатолію Дмитровичу Олійнику і його родині належить квартира у Вінниці площею 124,2 м2. І земельна ділянка 15 соток в с. Томашполі. За документами, дружина Анатолія живе в томашпільської квартирі площею 130 м2, власниками якої є сини Дмитро і Ярослав. Ірина Олійник володіє землею в Якушинцях Вінницького Району розміром 1200 м2.

Анатолій Олійник їздить на автомобілі Nissan Almera Classic 2007 року випуску. За 2018 рік політик отримав офіційної зарплати в розмірі 571 745 грн, пенсії розміром 73 675 грн.

Дружина Ірина отримала пенсії в розмірі 18 116 рівень. І 48 тисяч гривень за відчуження майна.

Фотографії

Олійник Анатолій

Відео

Посилання