Біографія

Ярослав Рущишин

Ярослав Рущишин народився 29 жовтня 1967 року.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Народився в рік Дерев'яного Дракона

Віросповідання: католик

Розмовляє російською, українською та англійською

Що відомо прессі про нового депутата від партії Голос? Чи правда, що він такий хороший, як про нього пишуть? Відповіді тільки в цьому матеріалі.

Сім'я

Ярослав Рущишин

Про дитинство і юність Ярослава Рущишина мало що відомо. В одному зі своїх рідкісних інтерв'ю він заявляв, що є корреним львів'янином і жив досить бідно. До 12 років майбутній мільйонер жив в одній кімнаті з батьками, яку їм виділили через катастрофічне становища сім'ї.

Біографія майбутнього нардепа тісно пов'язана зі Львовом, до якого він часто публічно зізнається в любові. Біографія політика, що доступна в Мережі, не розкриває ім'я його дружини і сина. Згідно з даними інсайдерів, Рущішін є сімейною людиною.

Освіта

Ярослав Рущишин

Ярослав Іванович Рущишин має блискучу освіту. Є одним з найбільш освічених депутатів Верховної Ради дев'ятого скликання.

У період з 1985 по 1987 році Ярослав Іванович служив в лавах радянської армії. Демобілізіровашісь, він вступив до Львівського торгово-економічний інститут. Має диплом за спеціальністю бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності. Є фахівцем з фінансів.

Будучи дорослою і успішною людиною, Рущишин вступив до Києво-Могилянської академії. У період з 2003 по 2005 роки навчався заради отримання диплома магістра адміністрування бізнесу.

Кар'єра і бізнес

Ярослав Рущишин

Ярослав Рущишин, Голос для якого став путівкою в велику політику лише сьогодні, почав свою кар'єру в якості громадського діяча ще в 1989 році. Називається одним з керівників студентського братства Лтеі. Аж до 1993 він стримував студентську молодь, з якої навіть організував знамениті студентські протести, які пройшли на початку 90-х років на Майдані незалежності. Учасник Революції на граніті,  що минула восени 1990 року.

До того, як перетворитіся в активіста і студента, Рущишин, який повернувся з армії, був змушений працювати звичайним електромонтером на підприємстві Львовмотор. В якості звичайного працівника Ярослав Іванович працював в період з 1987 по 1988 роки.

Закінчивши ВУЗ, Рущишин перетворюється в лідера творчого об'єднання Дзиґа, на якому також є головним бухгалтером.

У 1995 році Ярослав Іванович, чия дружина до сих ховається від громадськості, засновує компанію Тротолла.

Бізнес нінішнього депутата спеціалізується на пошитті одягу і успішно працює донині.

У 2003 році Ярослав Іванович стає співвласником Львівської газети. У той період він жорстко конфліктує з тодішнім главою податкової служби Сергієм Медведчуком.

Працюючи в індустрії легкої промисловості Рущишин не забуває про громадськe діяльность і політику. У 2005 році стає одним з організатором акції протесту львівських підприємців, пізніше названою бульдозерною.

У 2000-ті роки нинішній депутат став одним з співзасновників Комітету підприємців Львівщини.

Політичну кар'єру Рущишин починає лише в 2006 році. Стає депутатом Львівської обласної ради. Працює в комісії з підприємництва.

У 2019 Ярослав Іванович стає відомим на всю Україну. Виграє вибори на мажоритарному окрузі №117 і стає народним депутатом України. Являє політичний проект Голос під керівництвом Святослава Вакарчука. Представляє комітет з питань економічного розвитку.

Ярослав Рущишин має безліч регалій і нагород. Зокрема, називається одним із засновників творчого об'єднання Дзіша, Львівської бізнес-школи Українського Католицького Університету, Комітету підприємців Львівської області та Унівської групи, члени якої розробили стратегію розвитку Львова до 2025 року. Один із засновників візійного групи креативного міста.

Є одним з співзасновників Львівського регуляторного хаба, а також Антикорупційного форуму і проектів серед довіри. Надає допомогу Українському католицькому університету, Скаутської організації пласт і багатьом іншим.

Кавалер Ордена за заслуги другого ступеня.

Компромат і чутки

Ярослав Рущишин

Ярослав Ращушін не має скандальну репутацію і позиціонує себе як підприємець, мецената, громадського діяча і політика.

З 1995 року він є власником компанії Троттола, яка позиціонується в якості найбільшого виробника одягу в сучасній Україні. За словами депутата від Голосу, він дає роботу болеее ніж 2 тисячам осіб.

Однак, згідно з даними експертів, справжній бізнес Рущишина і інших власників фабрик одягу полягає в не виготовленні одягу, а торгівлею дешевою робочою силою.

Зокрема, вісім фабрик Траттоли виготовляють одяг для найбільших мас-марекетов світу, таких як Зара, Нью-Лук і десятків інших.

Бізнес Рущишина тримається на кількох китах: дешева робоча сила, відсутність соціальних гарантій для працівників та завантаженість. Відзначимо, що зарплата українських швачок - в 2 - 2,5 рази менше ніж в країнах Східної Європі. Експлуатація українських трудівниць дозволяє виробникам заощадити, а бізнесменам - заробити.

Багато негативних відгуків і про особистій бренд народного депутата від Голосу - JHIVA (ЖИВА). Одяг Рущишин відшиває самостійно і реалізує в Інтернеті - на власному сайті або через посередників.

Багато користувачів відзначають, що одяг не виглядає моднім, не відповідає останнім тенденціям і виглядає безглуздо. Крім того, багатьом не подобається якість тканин, пошив і носка виробів. Покупці скаржаться на високі ціни і стверджують, що одяг не вартий своїх грошей.

Спірна репутація і в іншого проекту політика - Українського католицького університету. Студенти ВНЗ відзначають, що його рівень такий же як в середньому по Львову.

Колишні і нинішні абітурієнти, скаржаться на високу вартість навчання, велику кількість реклами, низьку якість освіти і неадекватність деканату.

Фотографії

Ярослав Рущишин

Ярослав Рущишин

Ярослав Рущишин

Відео

Посилання

Посилання на торинку депутата у социальній мережі Фейсбук.