Звільнений після Революції гідності Олександр Терещук знову опинився «біля керма». Ще в 2015 президент України видав указ, за яким заборонено люструвати колишнього главу міліції, який у революційну зиму 2014 керував силовиками Волинської області. І кому яке діло до того, що він побудував маєток на заарештованій землі? І за часів керування країною Віктора Януковича обіймав найвищі посади. Як не парадоксально, але стара «гвардія» стає новою.

Біографія

Народився 11 лютого 1964 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Дракона.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у Вінницькій області, де він народився та виріс. Сімейний стан: одружений. Дружина - Ольга Іванівна.

Освіта

У 27 років закінчив Київську вищу школу Міністерства внутрішніх справ.

Кар'єра і бізнес

Працювати у відділенні внутрішніх справ почав із 20-річного віку. Яким чином без відповідної освіти потрапив на службу в міліцію - невідомо. Початок його трудової діяльності пов'язаний із відділенням внутрішніх справ станції «Христинівка».

Олександр Терещук

Через 7 років, після закінчення вищої школи Міністерства внутрішніх справ, займає пост старшого інспектор профілактики Ленінського районного відділення внутрішніх справ УВС у столиці. Згодом стає старшим інспектором відділу із керівництва дільничними інспекторами міліції Старокиївського районного відділення внутрішніх справ УВС в Києві.

У 31 рік - старший інспектор інспекції у справах неповнолітніх Управління карного розшуку в Головуправлінні МВС України Києва, старший оперуповноважений у справах неповнолітніх. Потім спостерігається його кар'єрний злет: він займає виключно керівні посади в Управлінні по роботі з особовим складом.

У 44 роки - начальник Печерського райуправління Головного управління МВС України в Києві. Згодом також займав різні чільні посади в Управлінні МВС України. Звільнений із посади начальника Головного управління МВС України в місті Києві 5 червня 2015 року. Перебував на цій посаді з 22 липня 2014 року.

3 липня 2015 Петро Порошенко скасував люстрацію генерал-майора. А 30 жовтня 2018 року призначив головою Київської обласної державної адміністрації. До речі, попередній рік (з квітня 2017 по жовтень 2018) Олександр Дмитрович був першим заступником голови Одеської ОДА. Давайте дізнаємося, які ще цікаві факти є в його біографії. І яке генеральське майно?

Компромат і чутки

За даними ЗМІ, екс-міліціонер побудував цілий маєток на арештованій ділянці землі. Журналістське розслідування проводила програма «Наші гроші». У результаті з'ясувалося, що земля, яку Олександр Терещук орендував, раніше була власністю радгоспу «Совки». 11 років тому її в суддівському порядку повернули в столичну власність. У 2010 був накладений арешт на цю ділянку. ГПУ і СБУ оголосили про підозру в незаконному виділенні цього земельного наділу.

Олександр Терещук

Згідно з інформацією відкритих джерел, сім'я колишнього начальника столичного главку отримала два земельних наділи по десять соток. Перша ділянка записана на дружину нинішнього губернатора Київської ОДА Ольгу Іванівну. Другий наділ - на його маму Ганну Шабатура.

Головний міліціонер Києва заявляв, що будував свій маєток протягом одинадцяти років. І у нього є всі потрібні документи на будівництво та акти на землю. До речі, сусід авторитетного генерала - Олександр Єршов, екс-керівник ДАІ, який пішов у відставку після виходу низки публікацій щодо його розкішного життя.

А яким життям живе новопризначений губернатор Київської обласної державної адміністрації? У 2014 році він - начальник ГУМВС України в м. Києві, декларує загальну суму сукупного доходу 289 тис. 840 грн. Йому належать три земельних ділянки загальною площею 6688 кв. м. І три квартири: 48, 104, 40 кв. м. У членів сім'ї теж три квартири: 48, 104, 51 кв. м.

У сім'ї два гаража. У власності членів сім'ї - позашляховик класу «K1» «Фольксваген Тігуан», 2012 р.в. І такого ж року випуску «Ауді» Q7. Більше в декларації за цей рік ніяка інформація не зазначена. Що ж змінилося за кілька років по тому? Давайте заглянемо в його декларацію за 2017 рік, коли він був першим заступником голови Одеської ОДА.

Олександр Терещук

Тут ми бачимо, що вся нерухомість стала належати дружині Ользі Іванівні. У її власності - дві столичні квартири на 48,82 м² і 51,7 м². Їй також належить житловий будинок (102, 6 кв. м) у Христинівці Черкаської області та прилегла земельна ділянка на 2 гектара.

Незрозуміло чому, в декларації за 2014 рік не було, а потім раптом з'явилися чотири підсобних приміщення, які були придбані дружиною генерал-майора ще 2 жовтня 2012 року. Їх загальна площа - 762,1 кв. м. У спільній власності сімейства - лише квартира в Києві на 105,3 кв. м: по 25% належать подружжю, ще 25% - у власності Івана Олександровича Терещука, можливо, їхнього сина (даних про особисте життя та родину немає). Решта 25% належать Оксані Олександрівні Сорочинській.

У власності головного екс-міліціонера - тільки земельна ділянка площею трохи більше 4 га. У Ольги Іванівни є ще 1 га землі в Києві. І два гаража площею 20 і 57,4 кв. м також у власності дружини. Власницею житлового будинку на 346 кв. м є мати декларанта Ганна Семенівна Шабатура.

Щоправда, об'єкти незавершеного будівництва в Процеві: гараж площею 120 квадратів, садовий будинок на 160 м² та підсобне приміщення 80 м² - у власності Олександра Дмитровича. В м. Одеса він нерухомість орендував.

Із цінного майна - барокамера вартістю 864 тис. грн., також належить дружині. Із транспортних засобів: все ті ж «Ауді» Q7 і «Фольксваген Тігуан». Крім цього, причіп, трицикл і колісний трактор, придбані раніше, але в 2014 незадекларовані.

Прибуток від занять підприємницькою діяльністю дружини - 790 тис. 615 грн. Позика: 800 тис. грн. Зарплата Олександра Дмитровича в ОДА - 279 тис. 476 грн. У ДП "Управління відомчої воєнізованої охорони" - 103 тис. 135, пенсія - 131 тис. 870 грн. Загалом вийшла пристойна сума: 514 тис. 481 грн. Виходить, що за місяць його дохід - майже по 43 тис. грн. І це без урахування його зарплати за сумісництвом і наданої суми за збитки, заподіяні особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської АЕС.

Олександр Терещук

На банківському рахунку генерал-губернатора - 268 тис. 899 грн. У власності дружини - 46 тис. доларів (головному екс-міліціонеру належать лише 26%, все інше - Ользі Іванівні). 10 тис. євро вони розділили навпіл.

Під час представлення нового голови Київської ОДА Петро Порошенко заявив, що ставить перед ним наступне завдання: захищати людей, в тому числі соціально. Глава держави закликав до відкритості щодо проблем людей. І казав про те, що не варто відкладати їх у «довгий ящик», а швидше вирішувати.

За даними ЗМІ, мова також ішла про механізм монетизації субсидій, який повинен бути негайно розроблено та впроваджено якомога швидше. Але не факт, що всі ті люди, які економили, отримають гроші. Адже за 2016 рік багато українців так і не отримали належні гроші по монетизації.

По всій Україні відомі ситуації, коли людей сповіщали, ніби кошти перераховано, й належні гроші їм необхідно забрати. Але співробітники пошти тільки розводили руками, що їх немає. Згодом виявилося, що потрібно було спочатку вказувати свій банківський рахунок, куди б перераховувалися зекономлені за субсидіями гроші. Але куди поділися ті? - так і невідомо. Тепер при зверненні громадян із приводу повернення їм цих коштів розводять руками вже співробітники з оформлення субсидій, мовляв, гроші перераховувалися, а куди поділися - невідомо.

Тим часом, поки народ бідує й багато українців ледь виживають при стабільному зростанні цін та неможливості оформити субсидію через нововведення. З 2014 року спостерігається тенденція призначення пов'язаних із криміналом силовиків або колишніх при владі при Януковичі на ключові посади різних областей.

І тепер «старі» генерали контролюють бюджетні потоки областей. Змінилися тільки гасла нової влади. І незважаючи на те, що громадська організація «Центр протидії корупції «Громадська ініціатива» вимагала щодо особистості генерала Олександра Терещука в 2015 виконання Закону України «Про очищення влади», в результаті усе в цій історії залишилося без змін.

Для боротьби главі держави необхідно розраховувати на сильних гравців.

До речі, під час Революції гідності генерал-майор Олександр Терещук за наказом тодішнього міністра Віталія Захарченка відправляв бійців волинського спецпідрозділу «Беркут» на Майдан.

Як слідство - поява генерал-губернатора в кріслі голови Київської обласної державної адміністрації. Тож чи виправдають себе генерали в губернаторських кріслах? Це ми побачимо навесні 2019 року. Можливо, тоді влада нарешті зніме з себе всі маски?

Фотографії

Олександр Терещук

Олександр Терещук

Олександр Терещук

Відео

Посилання

Фейсбук. На момент виходу публікації у генерал-майора було 22 тис. 518 передплатників.

Офіційний сайт, Київська обласна державна адміністрація.

Контакти, адреса: 01196, м. Київ-196, площа Лесі Українки, 1. Телефон: +38 (044) 286-84-11, факс: 286-85-54. Електронна адреса: zag@koda.gov.ua