Напередодні 2018 року глава Сумської ОДА «подарував» тростянчанам асенізаторський автомобіль. Багато місцевих ЗМІ трубили про цю подію, як про найважливішу та урочисту. Дізнайтеся, скільки грошей витратив губернатор на знаменний «подарунок» із бюджету? Скільки Микола Клочко при цьому вкрав? Читайте всю правду про губернатора Сумської області.

Біографія

Народився 25 червня 1978 року.

Знак Зодіаку: Рак. За східним гороскопом: рік Земляного Коня.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в Сумах.

Сімейний стан: одружений. Сім'я: дружина Сніжана Євгенівна. Працює в КУ "Сумська міська клінічна лікарня №5". Діти: син Платон. У деклараціях за останні чотири роки в графі «члени сім'ї» зазначена одна дитина. Хоча деякі ЗМІ відзначають, що в губернатора двоє дітей. Але підтверджень того факту немає, оскільки особисте життя голови Сумської ОДА оповите таємницею.

Микола Клочко

Освіта

У 17 років після закінчення сумської школи вступив до державного педуніверситету м. Суми. У 22 роки отримав диплом про закінчення навчального закладу. Освоїв спеціальність «історія і правознавство», «англійська мова та зарубіжна література».

Після закінчення педагогічного університету вступив до аспірантури при кафедрі філософії цього навчального закладу. Одночасно поєднував навчання в Києві. Закінчивши в столиці національний економічний університет, став магістром правового регулювання економіки.

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність розпочав у 24 роки з відкриття власного бізнесу. І через рік у одній із номінацій його визнали найкращим підприємцем Сум. У 29 років - найкращий підприємець року на Сумщині.

Після цього активно включився в політичну діяльність регіону. Спочатку очолив територіальну організацію фракції «Фронт змін» у Сумах. Через три роки - депутат Сумської облради, очолив цю партію в облраді. Коли ВО «Батьківщина» та ПП «Фронт змін» об'єдналися, став членом «Батьківщини».

Микола Клочко

У віці 36 років очолював Сумську облраду VI скликання. У 2014 року на позачергових виборах депутатів ВР України йшов у списках від ПП «Блок Петра Порошенка». 26 грудня 2014 за протекцією депутата Верховної Ради Андрія Деркача (колишній депутат від Партії регіонів, який брав активну участь у голосуванні за диктаторські закони 16 січня 2014 р.) президент призначив Миколу Клочко головою Сумської обласної державної адміністрації.

Компромат і чутки

3 січня 2015 року, буквально через тиждень після призначення на посаду голови Сумської ОДА, Микола Клочко разом із дружиною відправляється до сонячного Неаполю. Після відпочинку в Італії при поверненні на батьківщину пара відвідує Туреччину. Поки губернатор святкував за кордоном своє призначення, сумчани мріяли про те, щоб якомога швидше прийшла весна і можна було забути, як про страшний сон, про холодні оселі та відсутність гарячої води в будинках, школах, дитсадках і лікарнях.

Зауважте, це відбувається в складний для країни період часу, після Революції Гідності. Губернатор любив подорожувати і в 2014-му. 4 січня 2014 року його родина побувала в Римі. Потім - у Швейцарії. До речі, мінімальна ціна квитка в бізнес-класі на той момент зі столиці до Італії - 2000 євро. Журналісти перевіряли, що літала сім'я за кордон саме бізнес-класом.

У серпні 2014 го Микола Олексійович із родиною літав до Варшави. Потім - знову до Риму. Через місяць побував у Дортмунді (Німеччина). У грудні - в Стамбулі. Він відвідував Іспанію, Угорщину, Естонію, Фінляндію, ОАЕ, Росію та багатьох інших країн світу. За даними порталу Антикор, ще в 2003-му виїжджав за кордон: разом із другом-політиком Юрієм Бова, який є мером Тростянця, вони машиною їздили до Польщи.

Микола Клочко

Напевно, не випадково саме це місто отримало на Новий 2018 рік у подарунок асенізаторську машину. А вартість цієї техніки, як повідомляли ЗМІ, склала понад 2 млн. грн. Виникає запитання: чому подарунок, якщо автомобіль було куплено за бюджетні кошти? Виходить, що городяни самі собі його подарували, адже техніка була куплена за гроші з бюджету. Тож про який подарунок має йти мова?

Ряд пропрезидентських ЗМІ інформували: «Тепер тростянчане можуть спати спокійно. Голова Сумської обласної державної адміністрації подарував жителям міста Тростянець на Новий рік асенізаторський автомобіль. Урочистий захід супроводжував оркестр. Ключі від техніки вручав губернатор біля ялинки» тощо.

Усе виглядало так, ніби губернатор Сумщини за свої особисті гроші купив авто й подарував її улюбленому місту. Тільки ось виходить трохи дивно: на той момент найдорожче таке авто коштувало 1600 грн. Куди ж поділися як мінімум 500 грн., якщо, припустимо, автомобіль вартістю понад два мільйони коштував 2 млн. 100 тис. грн.? Виходить, спецтехніка була куплена за завищеною ціною. За даними ряду ЗМІ, губернатор просто вкрав бюджетні гроші.

А про що свідчить його декларація за 2017 рік? Скільки у губернатора заощаджень? Готівкою у Миколи Олексійовича чималі суми: 248 тис. доларів, 280 тис. грн. На банківському рахунку 1 тисячу доларів і 4 тис. 202 грн. У дружини Сніжани Євгенівни 2 тис. 640 грн. на банківському рахунку. Готівкою - 50 тис. грн. та 37 тис. євро.

Микола Клочко

З нерухомості в губернатора є квартира в Сумах площею 75 кв. м. У володіннях дружини - житло на 47 квадратів. І невеличка земельна ділянка в Стецьківці Сумської області площею трохи більше 1 гектара.

З транспортних засобів - Toyota RAV4, 2011 р.в., яка належить дружині. Вказана вартість - 149 тис. 378 грн. У 2018-му році авто такого року випуску на вторинному ринку коштує в середньому 17 тис. доларів (476 тис. грн.) Вказана також машина Toyota RAV4, 2013 р.в. - інше право користування.

У декларації є швейцарський годинник, колекція марок, колекція монет НБУ, норкова шуба дружини невідомої вартості. Зарплата чиновника, керівника Сумської обласної державної адміністрації, за 2017 рік склала 260 тис. 499 грн. Декларує він також подарунок у негрошовій формі від профорганізацій облдержадміністрації на суму 121 грн. Заробітна плата дружини в лікарні - 48 тис. 978 грн. А її прибуток від занять підприємницькою діяльністю - 337 тис. 600 грн.

Микола Клочко формально вийшов зі складу засновників ТОВ «Фуд Сервіс Формат» і ТОВ «Константа-Формат». Однак, за інформацією Антикор, знайомі з оточення губернатора говорять про те, що він усе ще керує й отримує прибутки від підприємств.

Нині керівник цих організацій - Юрій Олексійович Сідак, із яким Микола Олексійович Клочко досить часто контактує. А той, за даними ЗМІ, проживає на тимчасово окупованій території в Луганську. І здійснює комерційну діяльність із бізнес-структурами, які знаходяться на території «ЛНР» і «ДНР».

За підсумками діяльності губернатора, Сумська область опинилася в п'ятірці відстаючих у сільгоспвиробництві та однією з найгірших ву промисловості (падіння відповідно на 3,7% і 11,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року). А ще на Сумщині «просідає» машинобудування. Буквально за півроку зафіксовано падіння Сумського НВО на 19,7%.

Так чи робитиме щось губернатор для даної області, щоб виправити ситуацію? За рахунок чого регіон може вибратися з кризи? Чи є надія на появу галузі-локомотива, яка витягне за собою весь регіон?

Фотографії

Микола Клочко

Микола Клочко

Микола Клочко

Відео

У інтерв'ю ЗМІ голова Сумської облгосаміністраціі відзначав, що серйозний приклад для наслідування - президент, у якого, за словами губернатора, фантастична працездатність і вміння вибудовувати логічний ряд. Хто б сумнівався, що він скаже саме так? Президентський посіпака намагається крокувати в ногу зі своїм наставником.

А ось найважчим вважає роботу з людьми. А себе - людиною скромною, яка займається глобальними змінами в Сумській області. Ви можете подивитися відео й переконатися в тому, що на камеру Микола Клочко каже про все це. І що має намір будувати щось нове та правильне. А в дійсності цинічно відпочиває, коли країна в небезпеці. І продовжує займатися веденням власного бізнесу.

Посилання

Фейсбук.

Офіційний сайт, Сумська обласна державна адміністрація.

Контакти, адреса: 40000, пл. Незалежності, 2, м. Суми. Телефон: +38 (0542) 63-23-24. Електронна адреса: mail@sm.gov.ua