Біографія

Ирина Констанкевич

Ірина Констанкевич народилася 23 червня 1965 року у Львові.

Знак зодіаку: Рак

Народилася в рік Дерев 'Змії

Розмовляє російською, українською та англійською

Віросповідання: православна

Ставленицею якого олігарха вона є? Які гріхи за нею помітили журналісти і чим депутат займається зараз? - Відповіді в цій статті.

Сім'я

Ирина Констанкевич

Незважаючи на той факт, що Ірина Мирославівна Констанкевич народилася у Львові, своїм рідним містом вона вважає Луцьк. Саме там вона закінчила звичайну школу №2. Там же нардеп знайшла чоловіка і народила доньку.

Відзначимо, що біографія Констанкевич, яка доступна для ЗМІ, є доволі скупою на особисті дані. Незважаючи на довгі роки в політиці, вона не розповідає про обставини особистого життя. Відомо лише те, що вона має чоловіка Миколи Сорокопуда, що працює адвокатом і двох дітей.

Освіта

Ирина Констанкевич

Досьє на Констанкевич в Мережі має інформацію про те, що вона закінчила школу ще в 1982 році. Має вищу освіту. У 1987 році отримала диплом філолога і викладача української мови та літератури. Є випускницею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Кар'єра і бізнес

Ирина Констанкевич

Трудовий шлях політик почала ще в радянські роки. З 1987 року Констанкевич почала працювати за фахом і викладала українських мову і літературу при підготовчому відділенні Луцького педагогічного університету.

Уже в 1991 році Ірина Мирославівна Констанкевич стає старшим викладачем, а також доцентом в Луцькому педагогічному інституті. Одночасно з роботою в Інституті вона викладає в одній з місцевих гімпанізій, намагаючись в ті непрості часи заробити, як можна більше.

Паралельно з викладацькою діяльністю Констанкевич займається наукою. Уже в 1991 роки вона захіщає дисертацію по творчості Миколи Хвільевого. Захищається на базі Інституту літератури імені Шевченка при Академії наук України.

У 2000-х років Констанкевич відчуває кар'єрних зліт і стає доцентом, а пізніше проректором рідного ВНЗ з навчально-виховної частини.

У 2003 році Ірина Мирославівна стає завідувачкою кафедри української літератури, а також доктором наук. Є однією з керівниць Луцького державного педагогічного інституту.

Наступний карьерний зліт викладача і вченого чекає її лише в 2013 році. Тоді вона несподівано для багатьох стає главою Правління Благодійного фонду Новий Луцьк. Організація була заснована мільйонером і партнером олігарха Ігоря Коломойського. Пізніше Ірина Мирославівна стає главою фонду.

Вже в 2014 році вона приходить в політику і стає депутатом Луцької міської ради. Наступного року її чекає ще одне досягнення. Вона стає доктором наук, успішно захистивши дисертацію.

У 2016 році Констанкевич стає народним депутатом України. Успішно виграє довибори в рідному луцькому округ.

Пропрацювавши в парламенті України восьмого скликання, Констанкевич знову переобирається до Верховної Ради.

Згідно з даними податкової декларації, Констанкевич разом з чоловіком і дітьми проживає у власному будинку в селі Тарасове, що знаходиться недалеко від Луцька.

Крім нерухомості, пара також вказала право власності ще на три земельні ділянки.

У чоловіка депута також є два офіси в рідному Луцьку, а також власна квартира в цьому ж місті.

Констанкевич разом з чоловіком має цілий автопарк з шести автомобілів. Так, у власності подружжя знаходиться дві Ауді, одна Хонда, ще один Форд, а також авто марки Шкода.

Чоловік депутата добре заробляє. В якості доходу від підприємницької діяльності в 2018 році Михайло Скоропуд заробив один мільйон шістсот тисяч гривень. Пара також має грошові накопичення в сумі полуміллона гривень.

Компромат і чутки

Компромат на Ірину Констанкевич не є рідкістю в Мережі. Фігуру народного депутата і однієї з найбільш впливових жінок Луцька обговорюють численні ЗМІ, які публікують скандальну інформацію про політика.

Колишнього викладача називають підопічною Ігоря Палиці - видного бізнесмена, якого пов'язують з Ігорем Коломойським. Саме він зробив її керівником власного благодійного фонду.

У 2016 році з'явилася інформація про те, що кошти фонду спрямовувалися не на допомогу нужденним, а на фінансування потреб партії Укроп, яку пов'язують з тим же Коломойським і Палицею.

Крім того, від свого патрона Констанкевич отримала можливість стати депутатом Луцької міської ради.

Однак, прихід Ірина Мирославівни в політику прийшов не зовсім чисто. У тому ж 2016 році стало відомо, що вона порушила законодавство у сфері фінансування передвиборної агітації. Нагадаємо, що кандидатам в депутати заборонено використовуватися інші кошти, окрім грошей передвиборчих фондів. Однак, тодішня кандидатка в депутати не зареєстрував власний передвиборчий фонд, що не завадило їй використовувати гроші для передвиборної агітації, походження яких не відомо.

Експерти відзначили, що Констанкевич не реєструвала фонд спеціально, використовуючи поширену практику. Відсутність фонду допомогло приховати походження коштів і уникнути пильної уваги до неї з боку правоохоронних органів і НАЗК.

Відома вчену і депутатку Верховної Ради України двох скликань також звинувачували в підкупі виборців. Зокрема, в ході однієї зі своїх виборчих компаній Констанкевич роздавала путівки на відпочинок в дорогий табір Артек, який після анексії Криму переїхав в Карпати.

Напередодні виборів щедра кандидат в депутати передала путівки кільком десяткам дітей, які проживають в селі Маневичі.

Відзначимо, що Констанкевич розумно підкуповувала виборців і зробила так, щоб ніхто не міг ні в чому її безпосередньо звинуватити. За себе Ірина Мирославівна напряму не агітувала і путівки нікому особисто не вручала. Однак, вона була присутня при врученні і очолювала власний передвиборчий захід. При цьому, путівки передали не від неї особисто, а від очолюваного нею благодійного фонду, Даний виверт допоміг Констанкевич уникнути відповідальності за підкуп виборців.

Однак, активісти відзначили, що передача дорогих путівок дітям, батьки яких проживають на її окрузі від імені свого благодійного фонду, є актом непрямого підкупу виборців який вимагає ретельного розслідування.

Даний інцидент є не єдиним в кар'єрі Констанкевич. Нібито позафракційна депутатка підкуповувала виборців в рідному Луцьку через той же благодійний фонд. Від її імені місцевим жителям надавали продуктові картки, матеріальну допомогу, Новий Луцьк також фінансував спортсменів, талановиту молодь і будував будівельні майданчики. Вся допомога юридично надавалася фондом, однак в матеріалах до його акцій завжди фігурувала постать Констанкевич і була згадка про те, що вона є кандидатом у депутати.

Відповідно до старої доброї традиції української політики, Ірина Мирославівна, яка сьогодні представляє комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, не виконує раніше дані передвиборні обіцянки. Зокрема, вона обіцяла, що буде працювати над реалізацією цілого ряду соціальних реформ і буде допомагати незахищеним верствам населення: вчителям, сільським жителем і навіть запровадить програму безвідсоткового житлового кредитування.

Однак, на практиці Констанкевич навіть не була присутня на голосуванні за прийняття Закону про освіту, у створенні якого вона також не брала участь. Без поважних причин вона проігнорувала важливе голосування, на якому як раз і вирішувалися її передвиборні обіцянки. Нагадаємо, що цим документом визначаються заходи підтримки українських сільських вчителів, впроваджується політика безвідсоткового житлового кредитування або надання службового житла. Таким чином вона просто проігноріровала акт встановлення справедливості по відношенню до сільських учителів і відмовилася від виконання передвиборних обіцянок.

Фотографії

Ирина Констанкевич

Ирина Констанкевич

Ирина Констанкевич

Відео

Посилання

Посилання на сторинку депутата в соціальній мережі Фейсбук.