Біографія

Дата народження - 11.05.1981

Мрія дитинства - пілотувати бойові літаки. Після отримання спеціальності модельєра-дизайнер і спроби стати журналісткою, йде в збройні сили радисткою. Служить в 95-ї аеромобільної бригади Житомир під час формування першого батальйону контрактників. Далі в 2004 приймає участь в миротворчої місії в Іраку, де служить стрільцем.

Після свого повернення вступає в університет Повітряних сил в Харкові, звідки її двічі відраховують через непридатність, але кожен раз вона відновлюється і закінчує навчання штурмана. Після служить штурманом-оператором в місті Броди в окремому полку армійської авіації ВС.

Брала участь в АТО. Була в полоні у бойовиків "ЛНР". Будучи депутатом, деякий час входить в партію "Батьківщина".

Сім'я

Місце народження - Київ, Україна.

Освіта

Цікаво, що в дитинстві Савченко розмовляла виключно українською мовою і наполягла, щоб її відправили в україномовну школу. Більш того, добре знаючи російську, вона все одно спілкувалася виключно українською. Ні особливі заслуги, ні якихось проступків в школі не було, але Надя була досить упертою і з хлоп'ячим характером, що частково зберігся і до сих пір.

Надія Савченко

Далі вчиться у Всеукраїнському коледжі стилю і візажу, де стає модельєром-дизайнером. Рік вчиться в КНУ на журфаку, але вирішує що це не її. Вирішує йти за дитячою мрією і ставати льотчицею. Йде в армію на контракт радисткою, після її переводять в десантники. Навчається управління Су-24 і Мі-24-е Здійснила на службі 45 парашутних стрибків і 170 годин польоту.

Кар'єра і бізнес

Коли їй був 21 рік, Надія працювала в службі сексу по телефону. Але не довго, після цього вона вирішила піти на службу в армії.

У 2004-2005 роках брала участь в місії в Іраку в складі українського миротворчого контингенту.

П'ять років прослужила в армії. Савченко постійно рветься в Африку як доброволець-миротворець, але її не пускають. У 2014 році збувається її мрія, на жаль, в Україні. У південний схід країни, вводять АТО, і Савченко відразу ж намагається потрапити в місце збройного конфлікту. Вона пише рапорт про звільнення з Повітряних сил і надходить в батальйоні "Айдар" як доброволець. Цей батальйон підпорядковувався Міноборони України. Тут її називають "Куля". Які у неї були обов'язки в "Айдарі" точно не відомо.

Надія Савченко

При операції ліквідації "Айдара" Савченко потрапляє в полон до терористів "ЛНР".

Компромат і чутки

Арешт

Її шлях політика починається з взяття під вартою на території Росії, нібито через незаконний перетин кордонів. Але пізніше їй висувають звинувачення в пособництві в організації вбивства двох російських журналістів під Луганськом.

Під час арешту Савченко нібито пише лист до Тимошенко з заявою про вступ до партії. Чи так це було насправді точно невідомо, так як Тимошенко каже, що Надія писала лист, а способу передати його практично не було. З сестрою Надії не зустрічалась їй навіть не давали зателефонувати. Українського консула, навіть після неодноразових прохань, до неї не пустили, слідчий також не приходив.

Проте, Савченко висуває в першому місці передвиборчого списку, включивши в партії «Батьківщина» в листопаді 2014 року. У грудні її навіть вносять до списку постійної делегації України в Пасі, хоча вона все ще в СІЗО. Не зовсім зрозуміло досі, навіщо потрібна була Савченко Тимошенко, якщо не враховувати піар останньої. Але за її адвоката платили польські правозахисний фонд "Відкритий діалог".

Голодування

Починаючи з 13.12.2014 по 03.05.2015, голодує на знак протесту. Почала морити себе голодом через не надання медичної допомоги, далі вимагає звільнення. Депутат Європейського парламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс також оголошує своє голодування, як протест проти ув'язнення Надії. До нього приєднуються і інші депутати.

Надія Савченко

Тимчасово перервала голодування через сильне погіршення здоров'я, але через 11 днів знову береться за свою тактику і ближче до кінця квітня її переводять в міську лікарню. За цей час пише книгу "Сильна ім'я Надія" яку видає в Києві.

Як вона так довго тримається? Савченко відмовлялися від їжі, а спробу годувати насильно сказала, що буде розцінювати як тортури. Єдиними варіантом залишились уколи глюкоза. Але і від них вона відмовляється. Але сухе голодування означає лише відмову від твердої їжі. У той час як рідкі вітамінізовані суміші продовжували надходити в її організм. Так пояснюють це адвокати. Але В.Колкутін (доктор мед. наук) вважає, що голодування взагалі не було, з огляду на її поведінку, голос і рухливість.

Суд і повернення

Після дворічного слідства їй виносять вирок - 22 років колонії загального режиму. Світ називає це рішення «політичним» і вимагає звільнення. Що робить Савченко? Знову починає голодувати і все-таки через деякий час її випускають. Швидше за все, це сталося через тиск усього світу на Росію.

Всього через кілька днів після прибуття на територію України вона починає свою роботу у Верховній Раді. Поводиться грубо, робить епатажні дії, які не завжди продумані. Будь-який її виступ повний нецензурної лексики і гучних звинувачень в роботі депутатів.

Але, крім цього, вона каже, що Україна повинна почати діалог і переговори з терористами на Донбасі. Та й крім цього, вона встигла сказати чимало дурниць. Наприклад, що Майдан і Антимайдан стояли за одні й ті ж цінності, а Беркут, який захищав інтереси лише самого Януковича, вона прекрасно розуміє.

Надія Савченко

Савченко оголошує про те, що вона готова сама стати президентом. В своїй перемозі вона на 100% впевнена, якби вибори були саме тоді, навіть оприлюднить план повернення Донбасу і державного устрою країни. Вона вважає, що первинний процес її правління зажадає частки диктатури на благо країни. У 2016 році йде з «Батьківщини» створює свій фонд і стає самостійним політиком. Ініціює створення партії «Руна», але не сходиться з учасниками в ідеологічних переконаннях і виходить з неї. Тоді ж зустрічається з А. Захарченком та І. Плотницким (лідери "ДНР" і "ЛНР"). Обговорює з ними обмін військовополоненими, що сильно обурює уряд. СБУ заявляє, що про цю зустріч їй нічого невідомо, що Савченко говорила зворотне. Через це її з «виключають» і Батьківщини з делегації ПАРЄ. З нею рве всі зв'язки.

Закон "Савченко"

Ще під час перебування в ув'язненні в РФ Надія Савченко ініціювала прийняття закону, який зараховував засудженим кожен день, проведений в СІЗО, до двох днів відбування покарання. Верховна Рада закон підтримала, і 22 грудня 2015 його підписав президент.

Юристи ж в один голос критикують цей закон, тому що через нього на волю виходить величезна кількість небезпечних злочинців. З них 1000 - вбивці.

А через деякий час і прокуратура підтверджує, що багато злочинців, які вийшли здійснювали тяжкі злочини.

Підозри в держперевороті

Куди ж поділась Савченко зараз? 15.03.2018 Антон Геращенко на каналі «112 Україна» повідомляє про те, що Савченко підозрюється в організації підготовки держперевороту, більш того, вона ще й, можливо, має відношення до «справи Рубана». У разі підтвердження підозр Порошенко позбавить Савченко звання Героя України. У той же день Юрій Луценко під час засідання ВР заявив, що Савченко також підозрюють і в підготовці теракту в ВР. Як говорить генпрокурор, під час теракту планували знищити дві ложі за допомогою бойових гранат, а також обрушити купол. Тих, хто залишився живим повинні були вже дострілювати з автоматів.

Надія Савченко

Точно в той же день, її негайно виключають з комітету ВР по НБУ, щоб вона не змогла розголосити інформацію, що відноситься до державної таємниці. Савченко, в свою чергу, звинувачує владу в антиукраїнських злочинах і порушенні закону. Перед допитом Надія Савченко оголошує про свою згоду відповісти на будь-які питання публічно, так само пропонує провести допит на поліграфі. Всі звинувачення щодо держперевороту Савченко відкидає, але висловлює заяву, що схожі думки є у кожного другого українця. Версію про те, що Савченко нібито діє в інтересах Росії вона також відкидає і називає абсурдом. Звинувачення, що стосуються справи Рубани, пояснює своє припущення, що таке звинувачення з'явилися через війну спецслужб України.

22/03/18 ВР позбавляє Савченко недоторканності, її затримує СБУ прямо в будівлі ВР.

На наступний день Шевченківський райсуд вирішує містити Савченко під вартою до 05.20.18. А. Банник (прокурор Головної військової прокуратури) заявляє, що саме Надія планувала замах на Порошенко, Авакова, Турчинова і ін. Савченко працює за старою працюючій схемі і оголошує голодування. Так що Савченко і зараз, знаходиться під вартою у в'язниці і голодує.

04/16/18 СБУ повідомляє що, і Савченко, і Рубан відмовляються свідчити.

Розслідування продовжують на 6 місяців. У травні Савченко заявляє, що писала лист Путіну з проханням обмінятися полоненими.

Крім цього, глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що Надія Савченко зізналася йому в тому, що брала участь в спільних з терористами стрільбах на окупованому Донбасі.

У 2016 році Савченко декларує 423 тисячі гривень за рік, 87,8 з яких - це зарплата депутата, 170 - для забезпечення депутатської діяльності та ще 165 тисяч - гонорари.

У неї немає ні грошей, ні банківського вкладу, тільки своє авторське право на книгу часів СІЗО "Сильне ім'я Надія". Особистого автомобіля також немає, але є квартира 72 метри квадратних, якій також володіють її мати і сестра.

Готівкових коштів, вкладі в банках і транспортних засоби у політика немає. Нематеріальним Савченко задекларувала актив авторського права на книгу "Сильна імені Надія" 30 вартість тисяч гривень.

Мати Савченко задекларувала 19,6 тисяч гривень пенсії, а сестра Віри - 17.3 тис. гривень зарплати.

Фотографії

Надія Савченко

Надія Савченко

Надія Савченко

Відео

Посилання

• Профіль на Facebook
• Профіль на Twitter