Набивши кишені бюджетними грошима, Олександр Шевченко вирішив балотуватися на пост президента країни. Завойовувати любов виборців йому допомагають безкоштовні екскурсії та обіди. Читайте досьє на політика-мецената. Дізнайтеся, як розростався «Буковель» під його чуйним керівництвом і яким був шлях його політичної кар'єри.

Біографія

Народився 8 квітня 1971 року.

Знак Зодіаку: Овен. За східним гороскопом: рік Металевого Кабана.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Вік кандидата на пост президента країни - 47 років.

Зовсім недавно український бізнесмен, засновник гірськолижного курорту «Буковель» успішно наживався на коштах Дорожнього фонду. А сьогодні екс-директор балотується на пост президента країни.

Олександр Шевченко

Він обіцяє Україні світле майбутнє без контрабанди, зміцнення армії, створення сильного сучасної держави. У країні, за його словами, пануватимуть свобода, комфорт і стабільність. А ще - довірчі відносини зі світовим співтовариством, які кандидат у президенти обіцяє Україні повернути.

Перш ніж голосувати за кандидата, дізнайтеся, яким було його минуле? Як і з ким він починав працювати в сфері бізнесу? І чому вибухнув «буковельський скандал»?

Сім'я

Дитинство та юність пройшли на Івано-Франківщині. Майбутній політик народився і виріс у місті Коломия.

Хто його батьки - невідомо, в офіційних джерелах інформація відсутня. Відомо, що в Олександра є молодший брат Віктор, який пішов стопами старшого, почавши з навчання в ПТУ. А в 2000-му році його брат уже штатний працівник - менеджер проектної групи ТОВ «Скорзонера», яку очолював наш герой.

Сімейний стан: цивільний шлюб. Дружина - Тетяна Віталіївна. Діти: три дочки і три сини. У декларації кандидата, крім друини, тільки дочка Ксенія та сини Олександр, Станіслав, Олексій. На його офіційному сайті зазначена наступна інформація про кандидата: «Багатодітний, люблячий батько. Бачить у родині розраду свого життя. Віра допомагає бути гарним сім'янином».

Освіта

Згідно з його офіційною біографією, з 1986 по 1989 рр. навчався в Коломийському ПТУ-14 за спеціальністю радіомонтажник. Стверджує, що закінчив навчальний заклад із червоним дипломом.

Щоправда, його автобіографія включає певне нестикування. За радянських часів студентам, які закінчили ПТУ на відмінно, надавалося право отримати четвертий розряд. Тоді чому він працював монтажником другого розряду? - незрозуміла плутанина.

З 1989 по 1995 рр. заочно навчався в Чернівецькому державному університеті ім. Ю. Федьковича (фізичний факультет, спеціальність - радіотехніка, кваліфікація - радіоінженер.

Кар'єра і бізнес

Трудову діяльність розпочав після закінчення ПТУ. У 18 років пішов працювати монтажником радіоапаратури другого розряду. На Коломийському деревообробному заводі пропрацював шість років, одночасно отримуючи вищу освіту в Чернівецькій області.

Олександр Шевченко

Потім змінив вид діяльності. Став торговим менеджером. Після двох років роботи на підприємстві «Аускопрут» раптом очолює ВКФ «Кварта». Займає посаду директора організації протягом семи років - до 2004 року. Тут трохи незрозуміло: як вчорашній монтажник радіоапаратури зміг дістати такий вакантну посаду?

Як повідомляють відкриті джерела, він став директором не без допомоги потрібних зв'язків. Цікаво, що засновники «Кварти» - Анатолій та Ігор Попадюки (батько та син). Молодший відомий громадськості як шахрай, який утік до Австрії. Батько - за кар'єрою в «Нафтогазі». Ось із ким Олександр Леонідович починав працювати у сфері бізнесу. Більш того, засновники навіть поступилися йому 35% частки статутного фонду.

Згодом «Кварта» переросла в ряд дочірніх підприємств. До числа фірм входить і «Галичина-Цукор», яка на сьогоднішній день є власністю цивільної дружини кандидата в президенти.

Наступні 10 років очолює ТОВ «Скорзонера» - компанію, що є власником гірськолижного курорту «Буковель».

З 2010 р. - народний депутат Івано-Франківської облради. 2014 р. - нардеп, Верховна Рада України. У 2014 р. балотується від Блоку Петра Порошенка. У 2015-му виходить із фракції. Стає членом політсили «Українське об'єднання патріотів-УКРОП».

У 2018-2019 рр. політик-меценат колесить просторами країни. Відвідує Харків та інші обласні центри України, де проводяться форуми з метою забезпечити йому максимальну підтримку на майбутніх президентських виборах.

Громадську діяльність розпочав у 2004 році, коли на базі гірськолижного курорту «Буковель» із його ініціативи були розпочаті благодійні акції, проекти та програми, спрямовані на підтримку малозабезпечених жителів, дітей хворих на ДЦП та дітей із інвалідністю Івано-Франківської області та інших областей України.

Як зазначає офіційний сайт кандидата в президенти, Фонд підтримує багато акцій, часто впроваджуються то одна, то інша програма в сферах урбаністики, культури і мистецтва, спорту тощо.

Компромат і чутки

Брати Олександр і Віктор Шевченко люблять розповідати про те, що ідея побудувати гірськолижний курорт виникла у них на відпочинку в 1999 році в Європі - це період, коли наш герой буквально рік пропрацював директором ВКФ «Кварта». І, ймовірно, зміг за такий нетривалий період часу забезпечити гідний відпочинок не тільки собі, а й братові.

Олександр Шевченко

До числа засновників ТОВ «Скорзонера» (власник курорту «Буковель») входили брати Шевченко та Попадюки. Комерційна земля «Буковеля» привернула увагу Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, в зв'язку з чим відбуваються певні зміни. Незабаром основним власником товариства стає «Приват» - 91,4%. Олександр Леонідович зберіг крихітну частку в «Скорзонері» - 2,1%. Приватизація земель мала свої особливості.

Ігор Коломойський бачив «Буковель» комерційною зоною: отримував туристичний прибуток, та ще й землю під курортом здавав у оренду та перетворював на заставу. Вартість застави земельних ділянок, де з'являлися готелі та ресторани, стрімко росла, зрівнюючись із ціною Києва.

В українців прокинувся азарт їздити до «Буковелю», витрачати там свої гроші на розваги й відпочинок. А вартість землі весь час росла. Група «Приват» бачила зацікавленість у прибуткових ділянках великої курортної зони. Курорт не без допомоги місцевої влади почав розширювати свої межі.

У підсумку в 2010 році вибухнув «буковельський скандал». Генеральна прокуратура і УБОЗ провели комплексну перевірку діяльності «Буковелі». За даними ЗМІ, «Приват» всіляко намагався захистити «національний курот», вдаючись до допомоги опозиції та громадськості.

Після обшуків на деякі ділянки було накладено арешт. Але ж ця подія мала свою передісторію, адже ще в 2002-му земельна ділянка села Поляниця стала зоною пильної уваги «приватівців».

Завдяки сприянню місцевої влади, до «Буковелю» один за іншим приєднують нові наділи. Поки «Буковель» розростається, дороги та комунікації туди за допомогою місцевих високопоставлених осіб прокладаються за державні гроші.

Скандал знайшов своє завершення після арешту начальника Управління земельних ресурсів області Юрія Добровольського, який у результаті подій, що розгорнулися, виявився «стрілочником».

Олександр Шевченко

Підсумком всієї цієї передісторії стала націоналізація «ПриватБанку». Коли в 2016-му його вирішили взяти на баланс, закриваючи борг у 132 млрд., частина курорту в «Буковелі» перейшла державі. Адже до цього часу велика частина його території вже була віддана в іпотеку Нацбанку України.

За даними відкритих джерел, «Буковель» був запорукою по боргах «ПриватБанку» перед Національним банком. Коли була приватизація, курорт прийняв на баланс «Приват». На початку 2018 р. засновники відсудили курорт назад.

Тим часом наш герой знайшов нову курку, яка несе золоті яйця. За допомогою Ігоря Коломойського, що розпихував своїх людей по різних партіях, Олександр Шевченко йде в політику. Після загострення стосунків його протеже із Петром Порошенко, він та інші депутати - люди Ігоря Коломойського - виходять із партії БПП.

Щоправда, «принциповий патріотизм» кандидата зовсім не завадив йому та його найближчому оточенню вигравати за останні кілька років практично всі основні тендери в Галичині.

У 2018 року СБУ обшукувала курорт «Буковель» та інші фірми, пов'язані з представником політичної сили «УКРОП» Олександром Шевченком. Причина проведеного обшуку - розкрадання грошей Дорожнього фонду.

Прославився Олександр Шевченко в народі й конфліктом із народним депутатом Олегом Ляшком. Лідер радикалів вступив із ним у словесну перепалку під час перерви засідання ВРУ. У промовах нашого героя раз позраз звучала ненормативна лексика. У підсумку меценат-політик вдарив радикального опонента кулаком у обличчя.

У перестрілці радикал говорив розпоряднику «Буковеля»: «Не дави на мене своїм животом, краще своєю вагою терористів іди ганяй, а не Ляшка». Звертаючись до ЗМІ, лідер Радикальної партії зазначив: «Шановні журналісти, шановні виборці, дивіться, кого ви обираєте: такі мордаті та пузаті, подивіться, що роблять, як виражаються, він не герой».

У 2018 році в ЗМІ з'явилася інформація про те, що партнер Ігоря Коломойського по «Буковелю» не платить податок. При цьому цінова політика в Буковелі достатньо висока. Народний депутат прославився також своїми безкоштовними екскурсіями та обідами для виборців, якими він приваблює людей і виступає перед ними, обіцяючи золоті гори.

Декларація кандидата в президенти Олександра Шевченко за 2017 рік включає кілька об'єктів нерухомості: житловий будинок у Поляниці (Яремча) на 193,3 м² знаходиться в оренді, два офіси на 113,7 м² і 50,2 м² (обидва - в Івано-Франківську) - також орендовані. І ще один - у Києві на 318,2 м². У декларації вказана також орендована в Козині Київської області квартира площею 323,9 м².

Цивільна дружина кандидата є власницею трьох земельних ділянок. У її власності - понад 200 квадратів нежитлового приміщення в Поляниці. Їй також належить паркомісце площею 165,9 кв. м у Івано-Франківську та квартира значної площі - майже на 700 квадратів тут же. Із об'єктів незавершеного будівництва - будинок у Чукалівці, власність дружини. Площа приміщення не зазначена.

Із цінного майна в декларації - шість пар дорогих швейцарських годинників і золота каблучка цивільної дружини з діамантом. Зазначено авто Toyota Sequoia, 2008 р.в. Прибуток дружини від занять підприємницької діяльності в 2017 році склав майже 5 млн. грн.

Готівкою у кандидата - 155 тис. доларів. Третім особам позичив 1 млн. 572 тис. грн. На його банківських рахунках 125 тис. 128 грн. і 127тис. 36 грн. Дружина - володарка 4 млн. 900 тис. грн. готівкою. На її банківських рахунках 50 тис. 428 грн. і 62 тис. 917 грн.

Фотографії

Олександр Шевченко

Олександр Шевченко

Олександр Шевченко

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації у передплатниках Олександра Шевченко було 400 тис. 420 осіб. Подобається сторінка 384 тис. 651.

Офіційний персональний сайт