Максим Володимирович Степанов - український політик і державний діяч, голова Міністерства охорони здоров'я України. Про кар'єру, компромат, скандали і доходи - читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження - 18 серпень 1975 року

Вік - 44 роки

Місце народження - місто Сковородіно, Амурська область, Російська Федерація

Національність - росіянин

Знак зодіаку - Лев

Сім'я

Дитинство і юність пройшли в місті Сковородино (Амурська область, Росія). Про його переїзді в Україну, особисте життя та родину мало що відомо.

Батьки. Батько нового глави МОЗ очолює міську лікарню в місті Слов'янськ.

Максим Степанов одружений, його дружину звуть Наталя Михайлівна, має медичну освіту. Сім'я виховує сина Михайла.

Освіта

Середню освіту Степанов отримав в рідному місті. Потім переїхав до Донецька і вступив в місцевий Медичний університет імені Максима Горького, де вивчав Лікувальну справу.

Після закінчення цього вузу Максим Володимирович вивчав міжнародну економіку в Економічному університеті в Києві.

Кар'єра і бізнес

Свою кар'єру новий глава МОЗ починав як санітар в Слов'янській міської лікарні №1.

У 1998 році отримав посаду виконавчого директора організації Енергосервіс. Однак через рік покинув місце і перейшов на позицію заступника генерального директора в газову компанію Торговий дім Нафтогаз України.

Максим Степанов

Через два роки протягом двох років займав пост заступника генерального директора ЗАТ «ПФК «Віче». Наступний рік працював у податковій адміністрації України на посаді заступника голови ДПАУ. До речі, головний податківець на той момент - генерал Юрій Кравченко, який загинув згодом при дивних обставинах.

Потім - голова ради директорів. З 2004 по 2008 рр. трудився на ТОВ «Республіканський правовий союз». Далі його кар'єра стрімко розвивається. Наступні два роки - перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Миколи Сердюка.

2010-2011 рр. очолював ДП «Український держцентр транспортного сервісу «Ліски». Потім зайняв крісло директора держпідприємства «Поліграфкомбінат «Україна». Тут виготовлялися бланки цінних паперів, різні офіційні документи: паспорти, виборчі бюлетені, медичні книги, трудові тощо.

Коли Максим Володимирович Степанов прийшов працювати на підприємство, прибуток «Поліграфкомбінат «Україна» становив 3 млн. грн. За 2015 рік йому вдалося збільшити його до 172 млн. грн. А ще через рік, у 2016-му, він становив 300 млн. грн.

20.12.2016 р. Максим Степанов виграв конкурс на посаду голови Одеської ОДА, випередивши тридцять конкурентів. Офіційно Петро Порошенко призначив його головою облдержадміністрації 12.01.2017 р.

Компромат і чутки

Звинувачення

Під час роботи Степанова на посаді глави Одеської області під будівлею ОДА проводилися пікети і мітинги.

Мітингувальники говорили, що він на роботі взагалі рідко з'являється і погано виконує свої обов'язки, тому що щоп'ятниці відлітає до столиці, де проводить час до вівторка або середи й всього на два-три дні повертається до Одеси. Активісти вважають такий підхід аморальним. Одесити кажуть, що життя регіону його абсолютно не хвилює. На першому місці в нього нібито приватні бізнес-інтереси.

Серед інших претензій протестуючих - факт жахливих умов проживання дітей у школі-інтернаті. Люди висловлюють невдоволення з приводу навчального закладу в селі Піщана Балтського району, де дітям на початку весни доводилося перебувати при температурі 10-14ºС.

Більш того, в душах інтернату немає гарячої води, а в деяких кімнатах - світла. Крім цього, кудись зникли 100 тонн закупленого вугілля. Люди кажуть, що губернатор не вирішує оперативно нагальні проблеми. Замість цього організовує показову ярмарку перед ОДА Одеси для чиновників з області.

Відсторонення від посади

Після першого туру президентських виборів Петро Порошенко віддав указ звільнити Степанова з посади голови Одеської ОДА.

У відповідь Степанов провів прес-конференцію, на якій зазначив, що його відсторонення є незаконним, а також заявив, що відмовився писати заяву про звільнення. Главу Одеської ОДА тоді підтримав єдиний міністр, що зберіг свою посаду після зміни влади - Арсен Аваков. За словами Авакова, Степанова звільнили «за політичними мотивами», бо він протидіяв фальсифікаціям під час виборів.

Незважаючи на цю підтримку, 10 квітня Кабмін схвалив звільнення. В результаті Степанов погодився зі своєю відставкою.

Батько на миротворців

Як пишуть ЗМІ, батько нового глави МОЗ - головний лікар однієї з лікарень Слов'янська. А в 2015 році він був депутатом слов'янського міськради. У вересні 2015 року він потрапив на сайт "Миротворець" - за те, що нібито допомагав сепаратисту Гіркіну.

"На сесії 28.04.2014 р голосував за створення т.зв." Слов'янської народної дружини ", пізніше посприяв окупації міста, а також голосував за проведення т.зв." референдуму про незалежність ДНР ", - сказано на сайті.

Декларація

Згідно з декларацією за 2016 рік, коли Максим Степанов був директором «Поліграфкомбінат «Україна», нерухомості в нього немає. Усе - у власності дружини: величезна столична квартира площею 340,9 кв. м. Ще одна невеличка в м. Донецьк - 23,2 квадрата. І машиномісце в Києві - 18 кв. м. У 2017-му, коли він стає губернатором, орендує в Одесі квартиру площею 196,3 квадрата.

Декларант та його дружина є власниками кількох швейцарських годинників. У декларації зазначено їх сім. З творів мистецтва декларує картину Анатолія Криволапа, творчість якого дуже високо цінується.

У декларації не вказується вартість полотна. Але відомо, що цей художник - один із найдорожчих у сучасності. Наприклад, його картину «Кінь. Ніч» оцінили в 124 тис. 343 долара, полотно «Кінь.Вечір» було продано ще дорожче - за 186 тис. 200 грн.

У дружини багато дорогих ювелірних прикрас: каблучка з діамантом, три підвіски з дорогоцінних металів із дорогоцінним камінням, сережки та інші коштовності. Є в декларації й дві шуби дружини торгових марок «Лоро Піана» (ціна - від 140 тис. грн.) та «Марко Ванолі» (вартість - від 178 тис. грн. до 900 тис. грн.) Який ціновий сегмент шуб Наталії Михайлівни - невідомо, в декларації їх ціна не зазначається.

Максим Степанов

Максим Володимирович їздить на «Ленд Ровер Рейндж Ровер», 2014 р.в. Зазначена в декларації вартість - 2 млн. 725 тис. 911 грн. У гаражі його дружини - «Лексус» GX460, 2013 р.в., придбаний 21 січня 2014 роки за 840 тис. 85 грн. У 2018 року авто цього року випуску на вторинному ринку коштує в середньому 43 тис. доларів - 1 млн. 211 тис. 847 грн. 13 січня 2017 дружина стає власницею ще одного «Лексуса» - авто LX 450, 2016 р.в., було куплено 13 січня 2017 роки за 3 млн. 77 тис. 593 грн.

У Максима Степанова спільний із мільярдером Леонідом Юрушевим бізнес. У Максима Володимировича 61% корпоративних прав на ТОВ "Республіканський правовий союз". У власника ряду компаній Юрушева - 30%. До речі, він спонсорував виборчі кампанії Арсенія Яценюка.

Губернатору також належать 40% «АйПі Девелопмент Груп ОЮ», 60% - його дружині. Наталія Михайлівна володіє 50% ТОВ «Ед´югет». Другий власник - Олександр Іллєнко, житель Київської області. Їй також належить 33% ТОВ "Спецагротех", 50% ТОВ «Юридична особа в Києві» і 50% "Феіра Піксел".

До речі, розкручений головою Одеської ОДА сайт проекту besmart.eduget.com належить саме ТОВ «Ед´югет». Губернатор Одещини широко рекламував нібито безкоштовний проект. Але це не зовсім так. Система підготовки до здачі ЗНО в системі - безкоштовна. Бажаючим досить зареєструватися та «лайкнути» сторінку проекту в соціальній мережі Фейсбук.

Але в системі є й платні курси вартістю від шістдесяти до декількох тисяч гривень. Платформа пропонує не тільки шкільні предмети. На BeSmart є різні курси в сфері IT технологій, менеджменту та маркетингу. Виходить, що інноваційна ініціатива Одеської ОДА - комерційний проект. І рекламна акція безпосередньо пов'язана з бізнесом його дружини.

Нічого страшного в цьому, звичайно ж, немає. Тільки ось ряд ЗМІ вважають, що рекламувати компанію своєї благовірної, використовуючи службове становище, не дуже добре з боку голови облдержадміністрації. Журналісти припускають: можливо, проект отримував бюджетне фінансування? Але в цьому треба розібратися.

Максим Степанов

Зарплата Максима Володимировича за 2017 рік у «Поліграфкомбінаті» - 145 тис. 722 грн., за основним місцем роботи в ОДА - 165 тис. 39 грн. У 2017-му - 145 тис. 722 грн. Відсотки декларанта - 3 млн. 448 тис. 669 грн. Зарплата дружини за основним місцем роботи - 116 тис. 360 грн., за сумісництвом - 34 тис. 841 грн. Її відсотки - 1 млн. 174 тис. 665 грн. Прибуток Наталії Михайлівни від занять підприємницькою діяльністю - 1 млн. 674 тис. 962 грн.

Грошові активи: в Максима Володимировича 27 тис. 420 євро готівкою, у дружини - 61 тис. 300 доларів. На різних банківських рахунках губернатора наступні суми: 1 тис. 615грн., 20 млн. 739 тис. 400 грн., 35 тис. 980 доларів, 24 тис. 42 євро, 8 тис. 402 грн., 720 євро, 2 тис. 584 доларів, 4 долари. У Наталії Михайлівни: 71 тис. 462 грн., 9 тис. 379 євро, 6 млн. 850 тис. 678 грн., 11 тис. 221 євро, 17 тис. 132 долари, 82 долара, 198 тис. 847 грн., 2 тис. 700 євро. Кошти, позичені третім особам: 3 млн. 650 тис. грн.

Максим Степанов

Фотографії

Максим Степанов

Максим Степанов

Максим Степанов

Відео

Дивитися відео, як освистали голову Одеської ОДА Максима Степанова, можна прямо зараз. Протестуючі сканували: «Ганьба! Ганьба!», «Банду геть!» Активісти вимагали його відставки. У інтерв'ю ЗМІ люди говорили, що потрапити до нього на прийом практично неможливо, тому що губернатора часто немає на місці.

Посилання

Фейсбук.

Офіційний сайт, Одеська обласна державна адміністрація.

Контакти, адреса: 65032, пр. Шевченка, 4, м. Одеса. Телефон: +38 (048) 718-92-47. Електронна адреса: genotdel@odessa.gov.ua