В один час на Житомирщині склалася трагікомічна ситуація. Стали відомі пікантні сцени «полунички» трьох співробітників ОДА. Свої сексуальні фантазії трійця задовольняла в робочий час. Ігор Гундич замішаний у скандалі побічно. Дізнайтеся його історію приходу до влади. І що відбувається в кабінетах чиновників у стінах облдержадміністрації?

Біографія

Народився 28 грудня 1975 року.

Знак Зодіаку: Козоріг. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Кролика.

Національність: українець.

Віросповідання: православний.

Ігор Гундич - засновник і бенефіціар двох фермерських господарств. Він орендує у держави майже 156 гектарів землі терміном на 49 років. Офіційно керує господарствами зараз його брат. І аграрний бізнес нібито не приносить губернатору абсолютно ніяких доходів.

Ігор Петрович вважає себе жорстким демократом. Стверджує, що з корупцією боротиметься жорстко і послідовно. Каже, що обіцянок було більш, ніж достатньо, тому він стане дотримуватися тактики конкретних дій. Але чи не розходяться його слова з ділом? І що відбувається в стінах Житомирської ОДА? Спробуємо розібратися.

Ігор Гундич

Сім'я

Родом із села Буряки Бердичівського району Житомирської області.

У інтерв'ю виданню "Суббота" Ігор Гундич говорив, що він - зі звичайної української родини. Його батьки - прості люди. Мати Анастасія Андріївна - продавщиця, батько - екскаваторник. І свої дії на посаді губернатора він обіцяв планувати й оцінювати з точки зору простого обивателя.

Сім'я: дружина - Олена Миколаївна Мендельсон. Діти: сини Андрій та Кирило.

Освіта

У 16 років, після закінчення 8-ми класів, вступив до агротехнічного коледжу м. Житомир. Навчався на спеціальності «механізація сільського господарства». Диплом про закінчення навчального закладу отримав в 1995 році.

Відразу після закінчення коледжу вступив до Житомирського інженерно-технологічного інститут. Через п'ять років отримав вищу освіту за спеціальністю «менеджер-економіст».

Ігор Гундич

Кар'єра і бізнес

Перебуваючи на третьому курсі навчання в інституті, очолював молодіжну громадську організацію. Виконував свої обов'язки протягом трьох років. Протягом року (2003-2004 рр.) завідував кормовим двором у рідних Буряках. Пропрацювавши на ТОВ «Південне» на малій батьківщині, в 2005-2006 рр. управляє виконавчим комітетом Житомирської міської організації ПП «Народний Союз Наша Україна».

Протягом наступних чотирьох років був заступником мера Житомира Віри Шелудченко. Займався питаннями діяльності виконавчих органів ради.

У 37 років очолив ТОВ «Елітне». Він заснував це фермерське господарство і був його директором протягом чотирьох років, поки не став заступником голови Житомирської обласної державної адміністрації.

Через п'ять місяців його призначили в.о. голови ОДА. Він став приймачем Сергія Машковського. Незабаром, 27.10.2016 р., Петро Порошенко призначає його на посаду голови Житомирської обласної державної адміністрації.

Компромат і чутки

Ігор Петрович Гундич у жовтні 2012-го заснував ТОВ «Елітне», а у вересні 2015 го - фермерське господарство «Елітне-Агро». Уся його сім'я до бізнесу дуже заповзятлива. Допомагали йому в заснуванні другого підприємства мати й брат.

Ігор Гундич

Ігор Гундич засновує своє господарство під взяття в оренду в держави землі, яку в березні 2016 року передає в оренду власному господарству. Йдеться про три ділянки в Буряках: площею 22,39 га, 20,53 га і третій найбільший шмат - площею 112,83 га. На момент укладення договору його рідний брат, Олександр Петрович, займав пост сільського голови.

За словами чиновника, його найближчий родич на посаді сільського голови нібито ніяк не міг вплинути на рішення райради про виділення землі. До речі, із земельних наділів були претензії, звернення прокуратури. Ігор Гундич виграв суд.

Декларація чиновника за 2015 рік свідчить про те, що непоганий прибуток від занять підприємницькою діяльністю отримувала його дружина - 553 тис. 946 грн. Вона є засновником ТОВ «Леверанс» і ПП «Проектування та будівництво». У 2017-му дружина отримала 900 тис. 232 грн. прибутку від занять підприємницькою діяльністю.

У власності Ігоря Петровича також 2,5 гектара землі в Луках Житомирської області. Дружині належать дві ділянки в Гуйві, що на Житомирщині, загальною площею 1,4 га. У Довжиках у неї майже 2 га землі, в Кам'янці - майже 5.

З нерухомості в губернатора Житомирщини всього лише 33,33% власності квартири площею 82,9 м². Усе інше нерухоме майно - у власності дружини:
• Дві квартири в Житомирі: 58,80 і 28,80 м².
• Два офіси в обласному центрі: 53,50 і 167,70 кв. м.
• Нежитлове приміщення в Довжиках - 196,2 м².
• Млин і будівля комбікормового цеху.
• Два склади в Довжиках: 84,70 і 94,1 кв. м.

До речі, офісні приміщення, якими вона володіє, раніше були в міській комунальній власності. Олена Мендельсон взяла їх у оренду. А згодом їй було надано право на їхній викуп. Ігор Гундич на той момент був першим заступником голови Житомира. Усе відбувалося за погодженням сесії Житомирської міської ради.

Ігор Гундич

На питання ЗМІ, чи бачить губернатор прямий конфлікт інтересів при приватизації його дружиною нерухомості комунальної власності, Ігор Петрович ухильно відповів, що в її бізнес він не втручається.

Із транспортних засобів Ігорю Петровичу належить вантажівка ГАЗ 53, 1992 р.в. У його власності також сільськогосподарська техніка ХТЗ, Т-150К, 1987 р.в., а ще трактор МТЗ 80, 2015 р.в. і автомобіль ЗАЗ 110558, 2009 р.в. У 2015-му році Ігор Петрович купує МТЗ-80, 2015 р.в.

У власності дружини - легковий автомобіль «Тойота Хайлендер», 2011 р.в., придбаний, як зазначено в декларації, 11 cічня 2012 року за 435 тис. 857 грн. У 2018 році вартість авто такого року випуску на вторинному ринку - від 644 тис. грн. до 840 тис. грн.

Вона також є власницею «Форда Мандео», 2008 р.в., комбайна «Клас Лексіон» 480, 2001 р.в., який вона нібито купила в 2013 році всього лише за 85 тис. 500 грн. До речі, в 2018-му на вторинному ринку такий комбайн 2001 р.в. коштує від 1 млн. 100 тис. грн. до понад 2 млн. грн.

Згідно курсу долара на момент прибання комбайна, він міг коштувати щонайменше 316 тис. грн., але ніяк не 85 з половиною. Як бачимо, губернатору є що приховувати. Справжня ціна в декларації явно не вказується. Як і вартість причепа 2ПТС-4 і багато іншого. З грошових активів у 2017-му декларує 411 тис. грн. і 12 тис. 500 доларів готівкою у себе. У дружини - 250 тис. грн.

У 2017-му на Житомирщині склалася трагікомічна ситуація. Заступник Ігоря Гундича став героєм секс- скандалу. У соцмережах з'явилися скріншоти листування між заступником голови Житомирської ОДА і двома заміжніми жінками. Одна з яких, між іншим займається питаннями моралі. Вона - депутат, голова обласної гуманітарної комісії, розподіляє мільйони бюджетних коштів і завідувачка медициною, культурою і освітою в Житомирській області.

Опубліковане вайбер-листування свідчить про те, що трійця в стінах Житомирської ОДА займалася... сексом. Дві дами вступали в інтимні стосунки з першим заступником Гундича в робочий час. Для занять сексом відмінно підходили службові кабінети Житомирської ОДА. З листування стає ясно, що займалася трійця інтимом як одночасно, так і по черзі.

Перший заступник, як вдячний «клієнт», перераховував своїм заміжнім подружкам за це гроші. Крім цього, дарував дорогі подарунки. Друга дама серця - протеже першого заступника губернатора у виконкомі Житомирської міської ради. Вона причетна до вирішення низки фінансових питань у обласному центрі.

На сторінки Фейбук виклав скріни про те, як тріо домовляється про втіхи, місцевий громадський діяч із неоднозначною репутацією Євген Кузнєцов. Потім інтимне листування Олексія Ясюнецкого, Олени Галагузи та Віри Гринишин потрапило й на інші сайти.

Незважаючи на те, що серйозний скандал набирав масштабів - громадськість бурхливо реагувала в соцмережах, ніхто з високопоставлених осіб не збирався в цьому розбиратися. Розцінювати якось та карати за використання службових кабінетів у робочий час для секс-утіх ніхто не збирався.

Скандал навколо заступника Гундича, Олексія Ясюнецького, який «стрибнув у гречку», - не з приємних. Однак губернатор вирішив не показувати слабинку. Напевно, саме тому, що вважає себе жорстким демократом, який обіцяв боротися з корупцією. Виходить, тільки на словах.

А, може, стіни ОДА є притоном? І нікого з депутатів не бентежить те, що там відбуваються оргії? Можливо, для них це прийнятно? Обурювалася з цього приводу лише громадськість. Чиновники ж весь час просто мовчали, як і самі любителі «полунички». ЗМІ неодноразово намагалися зв'язатися з губернатором Житомирської ОДА та учасниками «шведського» роману, - марно.

Однак, схоже, Гундич просто чекав, коли скандал вщухне. Надалі вирішив просто замовчувати. Він продовжує керувати областю, як ніби нічого не сталося. Але чому мовчать ті, хто повинен дотримуватися порядку? І взагалі: куди та як розподіляються величезні суми бюджетних коштів?

Ігор Гундич вибрав найгірший сценарій для своєї команди. Що ж стосується оцінки губернатора як керівника області, вона є досить неоднозначною. Громадська організація «Слово і діло» відвела житомирському голові рейтинг відповідальності в 21%, так як тільки три з чотирнадцяти даних їм обіцянок були виконані. Аналітики підрахували, що він виконав лише 10% своїх обіцянок.

Фотографії

Ігор Гундич

Ігор Гундич

Ігор Гундич

Відео

Посилання

Фейсбук.

Офіційний сайт, Житомирська обласна державна адміністрація.