Біографія

Дата народження: 26.11.1963.
Рідне місто - Київ.

Що мати, що батько Табачника за професією інженери. Володимир Табачник народився в 1940 році і був інженером-авіабудівником, а мати, Алла Глебовна, інженер-будівельник, народилася в 1938 році. Мати є прямим нащадком Івана Глєбова, який був Київським генерал-губернатором генералом-аншефом. Є інформація і про інших його предків: дід, Ісер Табачник, був вихідцем з родини ремісника єврея, воював в Червоній армії в рядах Денікіна. Прабабусю по матері звуть Наталя Францівна, яка була російської дворянкою.

Сім'я

У Табачника є брат Михайло, 1970 року народження, який став президентом «Тіко».

Табачника могли кликати Юрієм (в честь Гагаріна), але завдяки бабусі переназвали в Дмитра, так як тоді ім'я Юрій було аж надто популярним і траплялося на кожному кроці.

Дмитро Табачник

Зі своєю майбутньою дружиною Дмитро Володимирович познайомився ще в 1990-му. Тоді Дмитро і його друзі хотіли записувати передачу на студії УТ-1. Тематика - невідоме в українській історії. А Назарова Тетяна теж збиралася записувати програму в цій студії. Через два з половиною роки вони розписалися і одружені більше 20 років. До речі, його дружина старше на три роки.

Освіта

Після школи здобув освіту в столиці, в Київському державному університеті. Поступив не відразу, знадобилося три спроби, проте старанний студент не тільки випустився в 1986 році, але ще закінчив з відзнакою. За успіхи в навчанні отримав Ленінську стипендію. Ще в той же час відзначився хоробрістю, отримав медаль «За відвагу при пожежі» СРСР.

Крім цього в 1991 році захищає кандидатську (тема: «Масові репресії в Україні в 2-ій половині 30-х - початку 40-х рр.»), а через 4 року і докторську, тема дисертації «Феномен тоталітарно-репресивного суспільства в Україні в 20-х - початку 50-х рр ».

Також випускав і наукові публікації як автор і як співавтор. Всього їх більше 4-х сотень.

Кар'єра і бізнес

Як говориться в деяких джерелах, Табачник ще з 1983 року, тобто під час навчання, працював в якості заступника секретаря комсомолу КДУ. Після чого його приймають в комуністичну партію, в якій він залишається до розпуску КПРС.

Після закінчення університету працював в Центральному державному архіві кінофотодокументів України. Працював на посаді копіювальники і реставратора.

Дмитро Табачник

Завдяки своїй успішній науковій діяльності в 1990-му зміг стати замвідділу в Київському горкомітеті ЛКСМУ. Крім того, його обрали і в Київраду. Він був її депутатом до 1994-го року. Також протягом двох років, 1900-1992, працює як консультант Секретаріату ВР у справах молоді. Пізніше став і головним консультантом.

З 1992 по 1993 роки займає місце керівника прес-служби Кабміну, його прес-секретар і начальник Головного управління інформації та зв'язків з пресою і громадськістю. А на свою наступну посаду першого заступника голови в горкомітеті України у справах преси, книгорозповсюдження та видавництв, він виходить завдяки Леоніду Кучмі, який тоді був прем'єром. На цій посаді Табачник залишається до 1994 року.

Зміна посади була дуже корисна для Дмитра Володимировича, так як таке його місце - це глава президентської виборчої кампанії того ж Кучми. Леонід Данилович грунтувався на стратегічному партнерстві з РФ, а також збирався зробити російську мову державною. Після його перемоги, Табачнику дістається посада глави президентської Адміністрації, а також членство в РНБО.

Працюючи в Адміністрації, Табачнику вдається отримати звання майора в 1994 році, при цьому минувши звання капітана. Березень 1995 - і він вже підполковник. Проходить ще рік і в лютому стає полковником. Але все це було даремно, так як в 2005 році Генпрокуратура України скасовує рішення про присвоєння військових звань. Хоча, все ж не дарма, адже в 2007 ГПУ скасовує своє ж рішення і Табачнику відновлюють звання.

У 1997 році стає радником президента і працює на цьому місці до березня 2003-го.

У 1998-му балотується в ВР. Проходить від блоку «Партія праці та Ліберальна партія - разом!». Спочатку Табачник – член Комітету, що займається питаннями бюджету країни, а після входить до Комітету правової політики. Крім цього, на Табачнику є й інші посадові обов'язки, адже він ще й головний науковий співробітник у відділі нацменшин, Інституту національних відносин і політології НАН України.

У 2002-му змінює блок і проходить в парламент за списками «За єдину Україну». Нардепом залишається до березня 2003-го.

Під час прем'єрства Януковича, в листопаді 2002 року отримує місце віце-прем'єра, на якому пробув до лютого 2005 року.

У 2004-му році намагається використовувати свої здібності у виборчій кампанії нового кандидата в Президенти. Але робить ставку не на того і після програшу Януковича, перемоги «помаранчевих» і відставки, стає головою громадської організації «Національний експертний інститут України».

Дмитро Табачник

Але далі продовжує підтримувати Віктора Федоровича, що дає йому перемогу на виборах в ВР АР Крим у березні 2006-го, входить до блоку «За Януковича!». А під час другого уряду Януковича, вже через 4 місяці стає віце-прем'єр-міністром.

Під час парламентських виборів у 2007-му проходить в ВР від «Партії Регіонів». Проходить три роки і Дмитру Володимировичу доводиться відмовитися від депутатського мандата на користь роботи в уряді. Він стає главою Міносвіти і науки.

З лютого 2013 року, після того як відомства реогранізували, стає главою Міністерства освіти і науки, а нове Міністерство молоді та спорту тепер курирує Равіль Сафіуллін.

Однак, після подій на Евромайдані і втечі Януковича, Табачника 23.02.2014 звільнили з його посади за постановою ВР.

Компромат і чутки

Кажуть, що саме Дмитру Табачнику Кучма в 1994-му році доручив вести його президентську кампанію. І 30-річний політик ідеально впорався зі своїм завданням. Після того, як Кучма став президентом, для Дмитра Табачника почалися прекрасні часи.

За даними ЗМІ, буквально в один момент в руках Табачника зосередилися всі важелі управління країною і він прекрасно цим скористався для власної вигоди: він впливав на кадрові рішення Президента (завдяки його сприянню в команді Кучми з'явився Володимир Литвин), негласно курирував тих, хто писав Конституцію України (його вважали одним з авторів прийнятої влітку 1996 року Конституції України), «віджимав» бізнесменів, лобіював важливих бізнес-схем, продукував корупційні діяння.

А найцікавіше, що за чутками, за дорученням Кучми, гриф "«За дорученням Президента" міг використовувати тільки Табачник.

Крім цього Дмитру Табачнику допомагав його молодший брат. Цікаво, що Михайло не мав ніякої депутатської посади, але кабінет у нього в АП був.

Саме через таке нахабство у Дмитра Табачника почалися відкриті конфлікти з іншими депутатами, які об'єдналися, щоб протистояти сімейці.

Найцікавіше, що багато політиків пішли з партії Кучми, через те, що останній завжди ставав на бік Табачника. І у Дмитра залишився лише один друг серед депутатів, та й той, за чутками, не "найчистіший".

Дмитро Табачник. Леонід Кучма та Олександр Волков

За даними Скелет інфо Олександр Михайлович Волков, який дружив з Дмитром Табачником, був замішаний в ряді резонансних вбивств, які сталися під час президентства Кучми. Першою жертвою в 1995 році став Ахать Брагін (він же Олександр Сергійович Брагін, і Алік Грек), який стояв біля витоків створення найбільшої в Україні фінансово-промислової групи, що стала, після його смерті, основною частиною бізнес-імперії Ріната Ахметова. Його вбили на стадіоні «Шахтар» під час футбольного матчу вибухом потужного радіокерованого пристрою.

Приблизно в цей же час було скоєно замах на Лазаренка, який пізніше сказав, що саме Волков його організував.

Але в 1996-му році через нахабство Табачника його "зоряна кар'єра" пішла в захід. Навіть його вірний друг Кучма не пробачив того, що Дмитро присвоїв собі кілька звань і мало того, про це на всю країну розповідали на 1+1. Виявилося, що лише за два роки він був піднятий у військовій ієрархії від лейтенанта до полковника запасу.

Пізніше до влади прийшов Ющенко і Табачнику довелося залишатися в тіні, адже він активно підтримував Януковича. Так було до 2006-го року, а після Дмитро знову отримує чималу владу.

Далі він стає нардепом і йому пророкують посаду київського голови, але тут не склалося.

І в 2010-му році він стає міністром освіти України. Своїми антиукраїнськими висловлюваннями чиновник стягнув погану славу. Припустимо, Табачник заявив, що трактування Голодомору як геноциду в шкільних підручниках є «маячнею» і буде видалена з підручників.

Студенти, розуміючи, що ця людина не може бути главою освіти починають страйкувати, а головним гаслом стає "Табачника на нари - тоді підемо на пари".

Страйк студентів проти Табачника

Але хіба міністру освіти цікаво, що думають студенти. Табачник не звертаючи уваги ні на кого, продовжує гнути свою лінію, яка приносила йому величезні гроші.

Наприклад, він створює портал «Єдине освітнє інформаційне вікно України», який би надавав всю інформацію про школи, університети та дитсадки. В принципі, перший час воно було навіть корисним, поки раптово ректорам і директорам не почали проходити рахунки в 7500 грн оплати за квартал. Таким чином, якби всі вузи платили, то загальний дохід склав 24 млн гривень на рік. Виручку між собою ділили б фірми "Імперія-Інфо" і "СвітОсвіт", які пов'язані безпосередньо з Михайлом Табачником - братом Дмитра.

А в 2013-му році був один з найгучніших скандалів Табачника. Школярам роздали нові книги, де була величезна кількість граматичних і стилістичних помилок. Табачник спробував врятувати ситуацію, але у нього не вийшло.


6.03.2014 - проти Дмитра Володимировича ввели фінансові санкції Канада і Євросоюз.

25.05.2015 - Табачника підозрює ГПУ, в тому, що він причетний до розтрати в справі про незаконне присвоєння 2,76 мільйонів гривень керівниками 2-х відомств, які були підзвітні йому: держвидавництво «Освіта» та Інститут інноваційних технологій і змісту освіти.

06.06.2015 - Євросоюз публікує в Офіційному журналі про своє рішення продовжити санкції проти політика ще на 9 місяців. Однак тепер причина в тому, що Табачник є людиною, проти якого проводиться розслідування по незаконному привласненню держкоштів і розслідування проводить влада України.

Липень 2015 го - СБУ оголошують Табачника Дмитра в розшук. Ст. 191 ч. 5, тобто розкрадання держмайна в особливо великих. Майно, згідно з цією статтею, повинні були конфіскувати. Але 17 серпня того ж року Табачник віддає довіреність батькові, щоб перереєструвати майно, щоб уникнути конфіскації. І Печерський районний суд відмовлявся накласти арешт на майно матері (квартира, ділянка землі і житловий будинок).

Дмитро Табачник

05.11.2015 - згідно з рішенням Апеляційного суду Києва, вищезазначене рішення скасували. Так як тоді, Табачник вже був в розшуку і повністю усвідомлював тяжкість покарання в разі, якщо його провину доведуть, і саме тому передав доручення.

30.06.2016 - Печерський районний суд заарештовує банківські рахунки Табачника в «Сбербанку», а також всі гроші на них і дорогоцінні метали.

Як повідомляє видавництво news.mail.ru, Табачник не просто мільйонер, а доларовий мільйонер. У його декларації за 2012 рік загальна сума доходів склала 2,7 мільйона гривень. Крім цього на банківських рахунках містить ще 9,5 мільйона гривень.

З іншого боку потрібно відзначити, що, швидше за все ніхто точно не може сказати, скільки грошей у Дмитра Табачника є "під подушкою" і в банках, про які ми не знаємо. Адже судячи з компромату, який є в загальному доступі, колишній міністр вів дуже вдалу для нього корупційну діяльність.

Фотографії

Дмитро Табачник

Дмитро Табачник

Дмитро Табачник

Відео