Біографія

Гліб Олександрович Пригунов народився 17 червня 1974 року у м. Дніпропетровськ. Глава Дніпропетровської обласної ради на початку своєї кар'єри здобув освіту медика, працював за фахом - дитячим хірургом в приймальному відділенні лікарні. Але після декількох років в медицині пішов вчитися державному управлінню. Це дозволило змінити напрямок діяльності і в 2002 році стало зрозуміло, що глава нової партії закінчить кар'єру лікаря.

Гліб Олександрович є активістом і був одним з учасників Помаранчевої революції. Підтримуючи лідера подій Ющенко потрапив у державну адміністрацію Дніпропетровська. Після депутатського терміну очолював громадську організацію.

Під час подій євромайдан також був активним учасником, підтримував позицію людей, які вийшли на головну площу України, щоб висловити протест діям Януковича. Підтримавши Петра Порошенка, Пригунов знову повернувся в Дніпропетровську обласну державну адміністрацію.

У 2010 році Пригунов отримав орден від Президента Ющенка Данила Галицького.

У 2017 році нагороджений Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого.

Гліб Пригунов

Сім'я

Дружина Юлія Бурдж, виховує трьох дітей.

Освіта

У 1991 році випустився з середньої школи № 23 м. Дніпропетровськ.

У 1997 році отримав диплом в Дніпропетровській медичній академії, за спеціальністю "дитячий хірург".

З 2002 по 2004 рік навчався в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю "Державне управління". Отримав диплом магістра державного управління.

Кар'єра і бізнес

До 1991 року, ще під час навчання в школі протягом декількох років Гліб Олександрович підробляв санітаром в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова.

З 1997 по 2005 роки після медичної академії працював за фахом у Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні в приймально-діагностичному відділенні з надання невідкладної медичної допомоги на посаді лікаря-хірурга.

У тому ж 2002 році, коли пішов здобувати другу освіту, очолив міську організацію партії "Реформи і порядок", в тому ж році отримав мандат депутата Кіровської районної ради в Дніпропетровську.

У 2005 році Пригунов увійшов до складу політичної партії "Народний Союз" Наша Україна "Віктора Ющенка.

З 2005 по 2010 рік працював начальником управління з питань внутрішньої політики Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

З 2010 року, за Януковича, став заступником голови Дніпропетровської обласної організації партії "Фронт Змін".

У 2010 році був обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради за списком партії "Фронт Змін", керівник фракції в облраді.

Також, з 2010 року Гліб Олександрович створює громадську організацію "Фонд перетворення суспільства" Універсум "і стає її лідером.

У 2014 році, після перемоги Петра Порошенка на президентських виборах, Пригунов очолив регіональне відділення президентської партії, став керівником секретаріату Дніпропетровської обласної організації партії "Блок Порошенко".

У жовтні 2015 року дещо місяців працював заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

У жовтні 2015 році Пригунов був обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради VII скликання.

Гліб Пригунов

Компромат і чутки

Активіст і затятий противник Русского мира Пригунов, відзначився не тільки своїми переходами від одного президента до іншого, а й заробітками на трагедіях українського народу. Один з таких прецендентов стався в 2012 році. Гліб Пригунов займався складанням "Книги пам'яті", яка повинна була висвітлювати події під час голодомору. Цим повинні були займатися науковці, історики та професіонали. Це було лише на папері, а по факту, до цього залучили школярів, яких відправляли додому до людей похилого віку і ті розповідали дітям про сумні події. Гроші з рахунку адміністрації списувалися, як за роботу наукових співробітників, а роботу виконували учні дніпропетровських шкіл.

З перших днів Майдану 2013 підтримував протестуючих, брав участь в протистоянні демонстрантів з силовиками в Києві і Дніпропетровську. Під час Революції гідності 2013 року, був єдиним депутатом облради, в центрі Дніпропетровська відкрив приймальню для юридичної та іншої допомоги учасникам протесту.

У 2016 році стала відома сума спадщини, яку прийняв Гліб Пригунов в 2015 році. Вона склала 900 тис грн. Величезні гроші політик пояснив тим, що він є спадковим мільйонером.

Гліб Пригунов

У 2017 році, після публікації декларації Гліба Олександровича, в деяких джерелах з'явилася інформація про те, що в 2016 році депутат купив житло по екстремально дешевими цінами. Куплені квартири відрізнялися від реальних цін в кілька разів. Особливо дивно це виглядає, з урахуванням того, що Пригунов володіє годинами, які дорожче нової нерухомості. На основному місці роботи, Гліб Олександрович отримував протягом 2016 року приблизно 6 400 грн на місяць. Решта - відсотки і дивіденди.

Влітку 2018 року Гліб Пригунов опублікував новину в соцмережах, про відкриття консульства Латвії. У цій новині, наші джерела знайшли одну деталь, яка потурбувала Дніпропетровців - на фото Пригунов стоїть поруч з кримінальним авторитетом. Олександр Петровський, якого в деяких колах називають "нарик", в 90-х прибрав до рук ринок "Металург", його пов'язують з чеченським покровителем і російськими кримінальними угрупованнями. До цього, щоб очистити пам'ять українців від попередніх "перемог" Петровського, був випущений фільм, який був показаний на 5 каналі Порошенко. У цьому кіно Петровський грає найважливішу роль в запобіганні російської окупації в Дніпропетровську.

У квітні 2019 року Глібу Пригунову було внесено припис від Антикорупційного агентства, за те, що Дніпропетровська адміністрація не подала документи про плани запобігання корупції в регіоні.

У 2019, в день президентських виборів, Гліб Пригунов виставив в соціальних мережах неоднозначні фотографії та пост про те, що все змінитися і, можливо, це останні президентські вибори. Також була в пості фотографія, яка здивувала користувачів, на ній була зображена урна, в яку кидав бюлетень Пригунов і всюди виставлені "галочки" за Зеленського. Це і було причиною скандалу - багато хто вирішив, що Гліб Олександрович "знову змінив господаря", що вже було помітно по його метань від Ющенка до Порошенка.

Після цього дивного вчинку з інформуванням громадськості про свої уподобання, Гліб Пригунов був оштрафований поліцією за порушення таємниці голосування. До речі, такий же штраф був виписаний і Зеленському, за якого голосував Пригунов.

Далі, вже після перемоги Зеленського, Пригунов ніяк не міг дочекатися дати інавгурації - поспішав прискорити процес прийняття повноважень Зеленським. Він давав коментарі з цього приводу і говорив про те, що зміна влади повинна відбутися, як можна швидше.

Блогер-Пригунов продовжує публікувати сотні своїх фотографій в вишиванках, говорити про патріотизм і нової ери української політики. У дописі про парад на честь Дня незалежності, гучні слова про українську свободу приправлені фотокартками, де Гліб Олександрович йде з солдатами в патріотичному марші.

Гліб Пригунов активно веде сторінку в соціальній мережі. Його дописи найчастіше пов'язані з самопіаром. Наприклад, пост про те, що вона видав дітям загиблих солдатів "невеликі подарунки" до 1 вересня. Деякі коментатори помітили, що "подачки" від адміністрації повинні бути більш цінними і глобальними і що це не заслуга особисто Пригунова, а офіційна державна програма, на якій не повинні піаритися глави обласних адміністрацій, видаючи це за свою особисту перемогу.

Фотографії

Гліб Пригунов

Гліб Пригунов

Гліб Пригунов

Гліб Пригунов

Відео

Посилання

Facebook