В'ячеслав Валентинович Бонь відомий управлінням Миколаївської міської адміністрацією в 2016 і 2019 роках. Тимчасовий керуючий ОДА часто був у полі зору журналістів через "роздачі" земельних ділянок перед офіційним звільненням. Новинні стрічки свого часу також рясніли фотографіями подружжя Боня.

Біографія

Народився В'ячеслав Валентинович Бонь 17 квітня 1975 року в м. Миколаїв. У рідному місті закінчив інститут. У 2003 році В'ячеслав одружився з Оксаною Бонь. Долучився до політики, перебуваючи в складі партії "Рух змін". У 2016 році був призначений тимчасовим виконувачем обов'язків глави ОДА. Після приходу до влади Зеленського, був звільнений, але ще місяць займав посаду, швидко вирішуючи питання, які викликали у мешканців Миколаєва багато питань і обурень.

В'ячеслав Бонь

Сім'я

Дружина - Бонь Оксана Василівна, діти - Анастасія та Олексій.

Освіта

У 1997 році закінчив Миколаївський сільськогосподарський інститут, отримав диплом інженера-механіка механізації сільського господарства.

Кар'єра і бізнес

В'ячеслав Бонь обіймав посаду генерального директора ВАТ "Вадан Ярдс Океан", яке займалося суднобудуванням.

У 2010 році долучився до партії Фронт змін.

2014 році став депутатом і заступником голови Миколаївської обласної партійної організації "Фронт змін" - "Народного фронту".

У 2015 році Бонь був призначений заступником керівника Миколаївської ОДА.

У 2016 році виконував обов'язки губернатора Миколаївської області.

У 2017 році його виключили зі списків Народного фронту.

У 2019 знову став тимчасовим виконувачем обов'язків Миколаївського ОДА.

В'ячеслав Бонь

Компромат і чутки

Незважаючи на те, що політикою почав захоплюватися В'ячеслав ще з 2010 року, потрапити в обласну Раду зміг тільки в 2014 році. В Обласній Раді він представляв фракцію Батьківщина і був членом постійної комісії з питань промислової політики, транспорту, зв'язку та енергетики, хоча, почав свій шлях з партії Фронт змін.

Миколаївська область весь час потрапляла під критику журналістів. Справа весь час було в керівниках ОДА. Наприклад, Олексій Савченко постійно шокував городян своїми виступами і висловлюваннями. 30 березня 2019 року Савченко склав свої повноваження і в червні 2019 року тимчасово виконувати обов'язки голови Миколаївської ОДА почав В'ячеслав Бонь. Але буквально через кілька місяців, під час свого візиту до Миколаєва президент Володимир Зеленський запропонував Боню звільнитися.

У 2019, звільнений Євген Шевченко почав інтернет-скандал. У своїх постав в соціальній мережі він говорив про те, що був єдиним, хто протистояв витівок Олексія Савченко. На що Савченко відповів тим, що Шевченко виглядає комічно і будувати своє майбутнє в зеленому кольорі. А Бонь підтримав колишнього главу ОДА і нагадав причину звільнення Шевченка.

Спілкування Зеленського і Боня було на підвищених тонах, Президент вважав за потрібне спілкуватися з В'ячеславом на сленгу, називаючи Миколаїв самим бандитським містом України.

Далі відбулися події, які і стали причиною інформаційної атаки на персону голови Миколаївської ОДА. В'ячеслав Бонь почав в терміновому порядку видавати розпорядження, за якими його земляки-бізнесмени отримували землі в області.

Після перемоги Зеленського на президентських виборах, В'ячеслав Бонь заявив, що не збирається співпрацювати з Президентом і збирається звільнитися, але зробив це тільки 19 серпня, через кілька місяців після інавгурації.

Темою для обговорення в 2018 році також стала скандальний продаж землі компанії Нібулон. Земля була державною і всупереч законам, Бонь розпорядився віддати 5,3 г землі для будівництва та обслуговування транспортної інфраструктури та обробки зернових вантажів, пов'язаної з морським і річковим вантажообігом.

Після пропозиції Зеленського звільнитися, Бонь ще місяць залишався на посаді і підписав шістдесят шість розпоряджень про продаж земельних ділянок, як повідомляють джерела з Миколаївської області. Одним з таких рішень стало розпорядження яким передала в оренду земельну ділянку площею 1,5 гектара в Миколаївській області на 5 років для компанії "Вест Ойл Груп". Компанія зможе розміщувати та експлуатувати будівлі та споруди автомобільного транспорту і дорожнього господарства.

Ще одним шоком для українців стало розпорядження про передачу на обслуговування артезіанської свердловини в Первомайському районі для ПП "Компанія" Надія ". За деякими даними, ця компанія фінансувала "Народний фронт".

Так було видано розпорядження на споруди баз відпочинку, використання для аграрних компаній, будівельних цехів, промислових заводів всього за один місяць, який Бонь "досиджував" на своїй посаді.

Кадрові зміни торкнулися не тільки Миколаївську область, а й ще 11 областей, де Зеленському "не подобалися" керівники. Протягом серпня-вересня 2019 роки команда Слуги народу повинна підготувати всю інформацію про зміни, які чекають обласні адміністрації.

Дружина В'ячеслава Боня часто з'являлася в новинних стрічках Миколаївських видань. Її фотографії регулярно викликали неоднозначні емоції у жителів міста. Відверті фотосесії і оригінальні пози дружини глави ОДА стали темою для обговорень. Оксана Василівна регулярно ділитися сімейними знімками, підписуючи фото глибокодумними цитатами з інтернету.

У 2017 році В'ячеслав Бонь купив за 5 тис грн футболку Марини Порошенко на благодійному аукціоні. Гроші були перераховані на потреби дітей бійців та ветеранів АТО.

Декларація

Доходи В'ячеслава Валентиновича в 2018 році склали 533 091 грн. Бонь володіє в цілому 1 045 м2 землі, 142,9 м2 дому та 51,3 м2 квартири. Декларант їздить на автомобілі Mitsubishi Pajero 2003 року.

Фотографії

В'ячеслав Бонь

В'ячеслав Бонь

В'ячеслав Бонь

В'ячеслав Бонь

Відео

Посилання

Facebook