Олексій Савченко - загадковий і парадоксальний чиновник. Дізнайтеся, чому колишній працівник київського «главку» МВС має скандальну репутацію? Його досьє досить цікаве. Та й кар'єра також: раптово став банкіром, мав відношення до ліквідованого в 2016 «Авант-Банку». Отже, зустрічайте: поет-шансоньє, екс-міліціонер, нині - голова ОДА Миколаївської області, доларовий мультимільйонер, Олексій Савченко.

Біографія

Народився 19 листопада 1977 року.

Знак зодіаку: Скорпіон. За східним гороскопом: рік Вогняної Змії.

Національність: українець.

Віросповідання: православний. Людина глибоко віруюча. Савченко упевнений у тому, що люди приходять на землю в образі Божому.

Прізвисько: Інтелектуал (за даними веб-порталу Антикор, закріпилося за ним під час роботи в УБОЗі).

Захоплення: музика (є власна студія), спорт. Народний депутат - кандидат у майстри спорту з боксу та кікбоксингу. Одна з найбагатших людей пропрезидентської фракції - призер відкритого ЧЄ з боїв без правил.

З 2014 року - президент Всеукраїнської ГО «Національна Федерація самбо України». Але серйозні заняття залишилися в минулому. Чоловік отримав травми. І тепер більше відданий діяльності на посту губернатора. Але тренування, перебуваючи на посту очільника області, не залишив. В одному з інтерв'ю ЗМІ зізнався, що прокидається о 6: 00-6: 30 ранку і годину тренується.

Олексій Савченко

Наш герой - непересічна особистість. Савченко Олексій Юрійович - людина непроникна. З журналістами йде на контакт неохоче. Часом різкий у своїх висловлюваннях і хамовитий у спілкуванні з пресою. Дуже сильно не любить, коли його називають «губернатор». У інтерв'ю каналу 112 зазначав із цього приводу: «Немає губернатора, тому що в нас немає губернії».

У ході інтерв'ю інтернет-журналу niklife відзначав, що йому властивий свій формат спілкування з кореспондентами: за допомогою брифінгу або прес-конференції. За його словами, журналісти говорять те, що їм зручно, ще й потім усе спотворюють.

Перш ніж стати головою Миколаївської області, пройшов шлях від працівника міліції до голови правління банку. Чиновник входить до топ-100 найбільш багатих людей країни. На його руці - золоті Rolex, в арсеналі - авторські пісні та власна студія звукозапису.

Дізнайтеся подробиці його життєвого шляху. Звідки в чиновника мільйони доларів? І які миколаївські реалії? Спробуємо в усьому розібратися.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли в смт Десна Козелецького району Чернігівської області. Хто його батьки, невідомо. Депутат не бажає розкривати свої сімейні подробиці журналістами.

Деякі ЗМІ зазначали, що його екс-дружина має відношення до екс-міністру оборони України Валерія Гелетея. Нібито вона - сестра дружини чиновника, який тепер очолює управління Державної охорони країни.

Однак, коли в інтерв'ю одного з інтернет-видань його запитали про це, Олексій Савченко, розсердившись, відповів: «Це брехня. Припиніть!» До речі, з Валерієм Гелетеєм чиновник знайомий по роботі в київському УБОЗі.

Олексій Савченко

Інтерв'юючи Савченко, «Дзеркало тижня» зазначає, що, згідно з його твердженням, він пішов із міліції тому, що не було достатку: власного житла, авта. Каже, що жив у гуртожитку, а його сім'я незрозуміло де.

І він змушений був приходити до себе додому, як в гості. На питання, чому так і не одружився, відповів, що грошей не було. Втім, чиновник, який раптово розбагатів, нині - завидний наречений. Але його особисте життя - під забороною. За даними деяких ЗМІ, у Савченко є доросла донька.

Музикою чоловік зацікавився в 30 років. За рік освоїв три класи музичної школи. На каналі ютуб - ряд його кліпів, на які, за його словами СМІ, витрачено, «явно не десять тисяч доларів». У 2011-му він переміг на Міжнародному фестивалі мистецтв «Слов'янський базар у Вітебську».

Освіта

У сімнадцять років закінчив Київський військовий ліцей.

Через три роки став випускником Інституту підготовки кадрів Управління по боротьбі з організованою злочинністю.

У двадцятишестилітньому віці отримав кваліфікацію «юрист», закінчивши Національну академію внутрішніх справ України.

У тридцять один рік, після закінчення Міжрегіональної академії управління персоналом у столиці, стає магістром економіки та управління трудовими ресурсами.

Олексій Савченко

Кар'єра і бізнес

Молодий Савченко починає свою трудову діяльність у Головному управлінні МВС України міста Києва. Працював тут із 1994 по 2003 рік. Посада - заступник начальника відділу управління.

У комерційних структурах почав працювати з 2004 року. Спочатку очолив управління безпеки банку «Персональний комп'ютер», який у 2004-му було перейменовано на «Родовід». Колишній міліціонер стає спочатку виконуючим обов'язки, а з 2005 року - заступником голови правління банку. У цему же році займає пост голови правління «Азія Універсал Банк».

Через рік протягом чотирьох років працює в «Партнер-Банку» спочатку на посаді заступника голови. Потім займає крісло голови правління. Згодом стає головою наглядової ради цієї фінансової установи.

У віці тридцяти років - перший віце-президент Холдингової компанії «Київміськбуд». Потім два місяці очолював концерн «Укрспирт». Згодом - голова правління «Авант-Банку».

У минулому підтримував Віктора Януковича. Згодом став прихильником Порошенка. Упевнений у його перемозі на виборах 2019. В 2014 році після обрання Савченко до парламенту за списком партії «Блок Петра Порошенка» спостерігається його стрімке кар'єрне зростання.

Олексій Савченко

Через два роки після двомісячного керівництва «Укрспиртом» і буквально пари місяців роботи на посаді заступника глави «Київміськбуду» президент призначає його головою Миколаївської обласної державної адміністрації.

Під час конкурсу на посаду глави екс-міліціонер припустився багатьох помилок, що не завадило перевіряючим затвердити рішення. Чоловік із гумором обіграв ситуацію, заручником якої став. Він одягнув футболку з девізом: «Маю силу вчитись на власних помилках» з виправленнями деяких букв.

30.03.2018 р. Олексій Юрійович подає Петру Олексійовичу свою заяву про складання повноважень на період розслідування кримінальної справи, що стосується самогубства Владислава Волошина, керівника Миколаївського міжнародного аеропорту.

Компромат і чутки

Відомо, що з ініціативи Савченко в 2017 році почалася реконструкція Миколаївського аеропорту. Ремонтні роботи здійснювалися компанією «Житлобуд». Народ зрадів: ось нарешті запрацює аеропорт! Але як тільки він трохи «задихав», послідувала низка скандалів, грубі порушення та зловживання.

Після самогубства його керівника Владислава Волошина Савченко заявив, що не знімає із себе відповідальності та відповідає за все, що відбувається на території Миколаївської області.

Олексій Савченко

За даними ЗМІ, колега того, що покінчив із життям, стверджує, що на нього тиснули з боку ОДА, щоб він підписав певні акти виконаних робіт від компанії, яка виконувала роботи. У інтерв'ю «Громадському» губернатор заявив про те, що такі вислови - «справжнє брехня».

До речі, як відзначають деякі ЗМІ, за однією з існуючих трьох версій правоохоронців, вчинення самогубства Волошина відбулося у зв'язку з примусом його до виконання протиправних дій (доведення до самогубства).

Що стосується скандалів щодо його діяльності на цій посаді, то під час минулого опалювального сезону діти більшості миколаївських шкіл займалися у верхньому одязі, тому що навчальні заклади не опалювалися. Аналогічна ситуація склалася в лікарнях та дитсадках. Поки мер був у відрядженні, аварійним опаленням міста займався глава Миколаївської області. Савченко обіцяв все швидко «порєшать», але в дійсності слова розходилися зі справою.

Потім послідувала низка інших проблем із управлінням областю: соціалка, кримінал, рейдерство, медицина... Як стверджує Антикор, особлива родзинка Миколаївській області - мафіозно-кримінальні зв'язки. Тут усе взаємопереплітається: влада та кримінальна відповідальність. За даними сайту, «ця мафіозна мережа не дає розвиватися бізнесу, спокійно жити людям».

Новинний сайт facenews зазначає, що губернатор заперечує свою роль у розвалі «Авант-Банку». Чоловік стверджує, що фінустанова намагався врятувати. Але не зміг вистояти в умовах, створених НБУ. Екс-власник банку говорить, що тримався до останнього.

Найчастіше чиновника згадують у Інтернеті саме в зв'язку з конфліктами в банках. Адже спочатку він був причетний до банку «Персональний комп'ютер», який став «Родовід банком» і «поховав» мільярди гривень держрефінансування, а також коштів клієнтів. Згодом він стає одним із засновників «Авант Банку», який збанкрутував. Після всіх цих подій із банками Олексій Юрійович нібито різко розбагатів.

Деякі ЗМІ в числі його партнерів називають людей із неоднозначною репутацією: Валерія Гелетея, якого ми вже згадували вище. Савченко був також у близькому контакті з Віталієм Яремою, екс-генпрокурором. Всі вони колись служили в київському УБОЗі.

За даними ряду ЗМІ, Олексій Савченко розбагатів буквально за кілька років. Він став мультимільйонером після того, як у 2003-му пішов із міліції й почав будувати банківську кар'єру. Згодом його матеріальний стан помітно покращився. І з часом він став просто нечувано багатою людиною.

Для нього тисячі гривень - дрібниця, адже, за його власними словами журналісту каналу «112 Україна»: «Цей кавовий апарат - фігня, коштує всього 35 тис. грн.» (йшлося про побутову техніку в його помешканні). Хотілося б, щоб такою «фігньою» для нього став і ремонт відомої траси Кропивницький-Миколаїв. Там є просто непрохідні ділянки, які й дорогами важко назвати.

Узагалі, за повідомленнями ЗМІ, в Миколаївській області 5,5 тис. кілометрів доріг, що потребують ремонту. У 2018 р. ремонтно-будівельні роботи повинні були здійснитися, але насправді їх провалили.

У електронному документі депутат задекларував кілька своїх авторських досягнень - зазначив права власності на ряд пісень. Крім цього, декларація включає чотири земельні ділянки загальною площею понад 56 тис. м². Три з них знаходяться в Київській області.

Олексій Савченко

Голові Миколаївської області належать корпоративні права на товариство з обмеженою відповідальністю. Оціночна вартість - 170 млн. 420 тис. грн. Депутат володіє цінними паперами на суму понад 20 млн. грн. Готівкою в нього 3 млн. 680 тис. доларів, 1 млн. євро та 13 млн. 300 тис. грн. У розділі активи зазначені кошти, позичені третім особам, на суму 35 млн. грн.

У декларації - чотири годинники преміум класу. Після того, як продав «Фольксваген», купив позашляховик «Тойоту Ленд Крузер». Зброю, крім двох пристроїв, передав воїнам у зону АТО.

Як зазначає агентство «Харків», після переможного Майдану відбулася повна деградація управління в країні. ЗМІ стверджує, що керівник Миколаївської області перетворив очолюваний ним регіон на гніздо злодійкуватих бандитів під дахом СБУ.

А тепер - трохи про його стиль одягу. У гардеробі чиновника - дорогі речі, на полицях для взуття - якісні бренди. Як відомо, в публічних місцях він з'являється в сорочках, на яких із одного боку вишито тризуб у лавровому вінку, з іншого - релігійний символ. Охорона губернатора - також у сорочках із символічними знаками.

За словами Савченко в інтерв'ю телеканалу «112 Україна», інтерес до його персони стає дедалі більшим, але відповідати, що за знак вишито з іншого боку, не захотів. Лише зазначив: «Нехай люди самі трохи подумають, почитають». Прояснимо читачам: цей знак - монограмма імені Христа, так звана хризма.

Найостанніші новини: глава Миколаївської облдержадміністрації неодноразово заявляв про те, що в 2019-му піде із займаного ним зараз поста у відставку.

Фотографії

Олексій Савченко

Олексій Савченко

Олексій Савченко

Відео

Посилання

Соцмережі Інстаграм Олексій Савченко надає перевагу Фейсбук. Тут глава Миколаївської ОДА викладає прямі ефіри його виступів, прес-конференцій та зустрічей. І як поет-шансоньє, надає увазі підписників кілька серій кліпів, які зняв про частину свого життя.

Офіційний сайт Миколаївської обласної державної адміністрації. Телефон: (0512) 37-01-36. Адреса: 54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, електронна адреса: cancelar@mk.gov.ua