Олександр Владиславович Ткаченко - відомий український журналіст і управлінець, телеведучий, продюсер, медіа-менеджер.

Очолює групу компаній «1 + 1 медіа».

Спільно з Андрієм Шевченко є ​​співавтором концепції «Громадського телебачення».

При його управлінні холдинг «1 + 1» знайшов отримав вплив і став найвпізнаванішим з медіабрендів в Україні. Досвід роботи Ткаченко в індустрії - понад тридцять років, з яких двадцять він провів на посаді генерального продюсера практично всіх відомих телеканалів України.

Влітку 2019 року стало відомо про те, що Олександр Ткаченко увійшов до виборчого списку партії «Слуга Народу».

Повне досьє, новини, факти та інформація про особисте життя нового перспективного політика читайте в нашому матеріалі.

Біографія

Олександр Владиславович Ткаченко народився 22 січня 1966 року в Києві, в тогочасній Українській РСР. Зараз йому 53 роки.

Знак зодіаку - Водолій.

Вільно володіє українською мовою.

Сім'я

Перша дружина - Тетяна Гнєдаш, сценарист, продюсер студії Art Forms Priduction.

Друга дружина - Анна Ткаченко (в дівоцтві Баранник), працювала під керуванням Олександра в холдингу «1 + 1 медіа». Займана ним посада - HR-директор (директор по персоналу).

Зараз Ткаченко батько двох дітей - у нього є дочка Олександра від першого шлюбу, нині обіймає посаду креативного директора на «Новому каналі» і син Данила, який народився в 2015 році.

Освіта

У 1990 році Олександр Ткаченко закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Має диплом Harvard Business School (програма «Business of Entertainment, Media, and Sports», 2016)) та INSEAD Business School (програма «Value Creation for Owners and Directors», 2018).

Кар'єра і бізнес

Після закінчення університету працював кореспондентом в агентстві «Рейтерс» (Reuters) - одному з найбільших міжнародних новинних агентств (зараз Thomson Reuters).

З 1994 по 1999 роки тривала кар'єра в студії «Нова мова», де Олександр Владиславович займав пост президента. Студія відома широкому загалу по передачі «Післямова» (на якій Ткаченко був ведучим), і під її авторством вийшло багато передач для телеканалів Інтер »і« УТ-1 ».

У 1996 році разом з частиною команди перейшов у щойно створену телерадіокомпанію «1 + 1». Саме тоді він і створив Телевізонную службу новин (ТСН), яка вийшла у світ 1 січня 1997 року.

У тому ж році Ткаченко залишив посаду.

Завдяки грамотному і ефективному керівництву телекомпанією «Новий канал», Ткаченко зумів за досить короткий час значно підвищити рейтніг і впізнаваність телеканалу (в той час він увійшов в топ трьох найбільших, які переглядаються)

У 2001 працював радником на громадських засадах прем'єр-міністра України Віктора Ющенка.

У 2003 Олександра Владиславовича призначили неформальним керівником трьох відомих телеканалів - «СТБ», «Нового каналу» і «ICTV». Дана трійка відома також під назвою «Холдинг Пінчука». Через рік він склав свої повноваження.

Під час Помаранчевої революції виступив ведучим знаменитих дебатів, які відбулися тоді між кандидатами в президенти України Віктором Ющенком і Віктором Януковичем.

Пізніше три місяці в Москві займав посаду заступника гендиректора телеканалу «РЕН-ТВ» (2008 р), який в той час він належав німецькому медіахолдингу «RTL Group».

У серпні 2008 року Олександра Владиславовича Ткаченко призначають генеральним директором «1+1 медіа».

Зараз це даний медіахолдинг сміливо можна назвати одним із найбільш упізнаваних в Україні, вплив якого важко переоцінити. Крім основного відомого телеканалу «1 + 1», до складу холдингу входять не менш популярний телеканал «ТЕТ», дитячий «Плюсплюс» і «2 + 2».

У травні 2011 року вперше вийшла в ефір авторська програма формату інтерв'ю «Tkachenko.UA», гостями якої вже котрий рік стають відомі представники шоу-бізнесу та політики.

Крім того, Олександр Ткаченко не один раз включався в список «ТОП-100 найвпливовіших українців» за версією журналу «Фокус».

Продюсував безліч відомих телесеріалів і фільмів, в тому числі: «Доярка з Хацапетівки», «Останній москаль», «Школа» та ін.

2019 рік ознаменувався новим витком в діяльності Ткаченко - він буде брати участь у парламентських виборах 2019 від політичної партії «Слуга Народу». Майбутній депутат входить в першу десятку передвиборчого списку під дев'ятим номером.

Компромат і чутки

Як і всі представники політсили «Слуга Народу», Олександр Ткаченко не раз звинувачувався пресою в тому, що за всіма діями і думками майбутніх політиків партії стоїть український олігарх Ігор Коломойський.

Свою думку вважав за потрібне висловити і відомий журналіст Савік Шустер, назвавши Олександра Ткаченка «слугою».

Однак, сам медіа-менеджер відповідає на подібні звинувачення тим, що знайомство з багатьма бізнесменами, в тому числі з Коломойським, що не робить його людиною, підконтрольною бізнемену.

Гендиректор холдингу спростував інформацію про те, що при націоналізації Приватбанку в ньому знаходилися акції холдингу «1 + 1».

Останній день 2018 року запам'ятався багатьом українцем і глядачам телеканалу 1 + 1 несподіваним зверненням до народу лідера проекту «Квартал 95» Володимира Зеленського.

Виступ Зеленського замінило традиційне привітання президента, викликавши небувалий резонанс. Гендиректор телеканалу заявив, що не бачить в даній ситуації нічого обурливого, зазначивши, що традиція зустрічати Новий рік під так званий «бій курантів» давно застаріла. Глава Комітету Верховної ради України з питань свободи слова також зазначила, що ніяких порушень телеканалом скоєно не було.

Весною 2019 року Олександра Ткаченко заявив про своє рішення подати до суду на президента України Петра Порошенка.

Причиною тому послужили недоведені звинувачення про «залякування журналістів», що звучали з вуст президента на адресу телеканалу 1+1 в минулому. Крім того, за словами Ткаченка Порошенко «ганебно увірвався» в ефір програми «Право на владу», який відбувався 11 квітня 2019 року. Гендиректор 1+1 зазначив, що президент явно скористався статусом глави держави, і що на ефір ніхто з кандидатів в президенти запрошений не був. Повний коментар Ткаченко розмістив на своїй сторінці в фейсбук.

Ткаченко спростовує навколополітичні чутки про те, що він нібито розглядає можливість зайняти пост мера Києва. В інтерв'ю TheБабель він спростував інсинуації щодо своїх політичних планів і зазначив, що в даний момент сконцентрований виключно на парламентській кампанії.

Також в інтерв'ю «Новому часу» Ткаченко зазначив, що Ігор Коломойський не збирається поки шукати нового генерального директора для «1+1 медіа», сам же гендиректор пробуде на своїй посаді до дня парламентських виборів 2019.

Декларація

З причини того, що Ткаченко ніколи не займав державні посади і йде в політику в перший раз, він не зобов'язаний декларувати майно. Згідно з інформацією акціонерів холдингу «1+1 медіа», Ткаченко є третім за часткою акціонером (йому належать 22,4 відсотка акцій іноземного підприємства «1+1 продакшн») і співвласником компанії «Odessa Film Studios». Нещодавно Ткаченко вдалося реалізувати свій опціон, виданий кілька років тому акціонерами, і тепер стати співвласником каналу 1 + 1.

Фотографії

Олександр Ткаченко

Олександр Ткаченко

Олександр Ткаченко

Відео

Посилання

Олександр Ткаченко активно веде свою особисту сторінку в фейсбук.