Оксана Коляда - Міністр у справах ветеранів і переселенців. Її призначення озвучили в кінці серпня і тепер, полковник у запасі буде курирувати питаннями українців, які потребують допомоги держави через участь в бойових діях або тому що він став зміни місця проживання. Новообраний міністр повинна буде балансувати між двома групами людей, потреби яких полярні. Об'єднання міністерств може вплинути не тільки на роботу Коляди, а й на скорочення відомства, про що ми розповімо в компромат на новообраного Міністра.

Біографія

Оксана Василівна Коляда народилася 4 вересня 1980 року в м Волочиськ Хмельницької області. Після здобуття вищої освіти у Львові, служила в Міністерстві внутрішніх справ України. Після початку АТО, брала участь в бойових діях. Так як мала досвід спілкування з журналістами, в період перебування в АТО, навчала журналістів для роботи в гарячих точках. Займалася організацією прес-центрів на фронті. На початку 2019 року Оксану Василівну призначили на посаду заступника Міністра у справах ветеранів. В кінці серпня 2019 року Зеленський оголосив про те, що Міністром у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб стане Оксана Коляда. Її кандидатуру запропонував Союз ветеранів України.

Оксана Коляда

Сім'я

Чоловік - Микола Коляда, виховують двох синів.

Освіта

У 2002 році Оксана Василівна закінчила Львівський інститут внутрішніх справ і отримала диплом за спеціальністю Правознавство.

У 2007 році вона отримала диплом магістра права в Львівському державному університеті внутрішніх справ.

У 2013 році отримала сертифікат міжнародного тренінгового проекту "Жінка в поліції".

У 2016 році пройшла курс стратегічних комунікацій в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, Інституті інформаційних технологій за участю Центру передового досвіду НАТО і отримала сертифікат.

З 2016 року один рік була слухачем Національного університету оборони за фахом Інформаційне забезпечення військ.

Кар'єра і бізнес

З 2003 по 2015 рік служила в Міністерстві внутрішніх справ України.

З 2015 брала участь у військових діях, служила в Збройних силах України, керувала управлінням комунікації і преси Міністерства оборони України.

З 2017 була заступником командувача АТО.

Є розробником спеціалізованих курсів для журналістів, які працюють в зоні АТО. Навчала журналістів ведення робіт в місцях ведення бойових дій, в перший дала можливість журналістам отримати акредитацію військових журналістів.

Була засновником регіональних військових прес-центрів в Авдіївка та Сєвєродонецьку.

У 2017 році в Авдіївці створила прес-центр, координувала роботу українських та іноземних журналістів, організовувала прямі включення і працювала на передовій.

У 2016-2017 роках бере участь у проекті "Реформа державних комунікацій".

З 2016 по 2017 рік працювала головою робочої групи Комітету реформ Міністерства оборони України по розробці системи стратегічних комунікацій в Збройних силах України.

З березня по серпень 2019 року - заступник Міністра у справах ветеранів.

З 29 серпня 2019 року Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Оксана Василівна брала участь в таких громадських заходах і проектах, як: В результаті. Погляд волонтера, Бал захисників, Ярмарок вакансій для ветеранів, Коли закінчиться війна, Обличчя світу, Піски. Підірваний світ.

Компромат і чутки

Оксана Коляда

Колишня начальниця Ірина Фіз була прихильницею екс-президента Петра Порошенка. Можна запідозрити, що і Коляда буде продовжувати політику і систему роботи попередниці.

24 серпня 2019 року Рух ветеранів України організували Марш Гідності, який проходив після офіційного параду. Саме ця організація запропонувала Зеленському кандидатуру Оксани Коляди для роботи в Міністерстві.

Незважаючи на побоювання Ірини Фіз, новообраний Міністр матиме ширші повноваження. Але об'єднання абсолютно різних напрямків є великою помилкою з боку уряду, вважають ветерани. Вони зробили офіційну заяву, в якому говорять про складності вирішення питань одночасно ветеранів АТО, Великої вітчизняної і переселенців. У мирний час об'єднання цих груп було б логічним, як загальна допомога локально постраждалим, але в стані війни, таке рішення буде неконструктивним і дуже проблематичним.

Сама ж Оксана Коляда заявила, що не очікувала об'єднання в її Міністерство всіх конфліктних питань. Після свого призначення, вона вела дискусію з цього приводу з прем'єр-міністром, для того, щоб зрозуміти межі своєї роботи і функції, покладені на Міністерство.

Особливо явно було видно небажання самого президента відповідати на питання, що стосуються об'єднання. До призначень, Зеленський обіцяв залишити Міністерство з питань ветеранів, як окрему одиницю. Тут з'являється небезпека, що через деякий час, питання ветеранів будуть відсунуті на другий, а то й на третій план. Рішення про об'єднання, за словами Коляди, було ініційовано прем'єр-міністром України.

Варто згадати про те, що на офіційній сторінці партії Слуги народу було повідомлення про те, що Міністерство у справах ветеранів не існуватиме, як окрема одиниця. Всі групи потребують захисту і підтримки - ветерани АТО і ВВВ, інваліди, пенсіонери, батьки-одинаки і багатодітні сім'ї, будуть відноситься до одного підрозділу. Їх питаннями будуть займатися не індивідуально, а узагальнено. За допомогою прийняття ряду законів.

Декларація

У декларації за 2018 рік задекларовано Оксаною Василівною 17: 319 грн доходів з офіційного місця роботи, а також 115 тис. Грн готівки. Міністр використовує автомобіль Mazda 3 2017 року випуску, який вона придбала в 2017 році.

Двоє синів Міністра володіють двома земельними ділянками по 15 тис м2 у Хмельницькій області. Коляда-Гаврилюк орендує квартиру в Києві площею 103 м2.

Міністр погашає кредит на 25 тис грн, в Приватбанку, взятий в 2014 році.

Фотографії

Оксана Коляда

Оксана Коляда

Відео

 

Посилання