Зоряна Черненко в 2019 році стала Міністром охорони здоров'я України. Навколо її кандидатури довгий час ходили чутки і після підтвердження призначення, скандали не вщухають. Обговорюють не тільки її освіту, а й зв'язку, минулі висловлювання, колишнього чоловіка, підтримку Супрун та інші новини, які з'являються щодня, завдяки великій підтримці Супрун, яку надали українці в.о. Міністру. Незважаючи на масові обговорення рішення Зеленського, Зоряна збирається слідувати політиці колишнього представника МОЗ.

Юрист за освітою, Зоряна Степанівна є фахівцем в медичному праві.

Біографія

Зоряна Степанівна Скалецька (Черненко) народилася 9 серпня 1980 року під Львівській області. Після закінчення гімназії, пішла вчитися на юриста. Вона є фахівцем в медичному праві. Зоряна отримала ступінь доктора правових наук в Польщі і свою кар'єру присвятила питанням медичної етики і роботі зі спірними питаннями в медицині.

Обурення багатьох українців пов'язані з тим, що Міністр не має медичної освіти і не зможе відповідати на профільні питання без групи консультантів, які можуть переслідувати свої інтереси в процесі допомоги Черненко у вирішенні питань, пов'язаних з продовженням медичної реформи.

Незважаючи на відсутність освіти, Зеленський призначив Зоряну Степанівну главою МОЗ. На початку вересня 2019 року ця викликало хвилю публікацій і розслідувань, які публікували зв'язку Зоряни з різними політиками і бізнесменами.

Сім'я

У 2017 році Зоряна Черненко розлучилася з чоловіком з блоку Петра Порошенка - Олександром Черненко. Є син Маркіян і дочка Ярина.

Освіта

У 1997 році Зоряна закінчила львівську гімназію і вступила на факультет правничих наук НаУКМА. У 2002 році вона отримала кваліфікацію спеціаліста права.

З 2002 по 2007 року було аспіранткою факультету права і адміністрації Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. У ньому захистила дисертацію на ступінь доктора права на тему "Правовий статус пацієнта в Польщі і Україні. Порівняльний аналіз".

У 2011 році навчалася на річний Розширеної сертифікатної програми для країн Центральної та Східної Європи "Дослідницька етика" в Union Graduate College в Скенектаді в США.

Кар'єра і бізнес

З 2001 року Черненко працювала провідним спеціалістом відділу правового аналізу регуляторних актів в Головному управлінні регуляторної політики Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

З 2006 року працювала в Національному університеті "Києво-Могилянська академія", на кафедрі міжнародного права і спеціальних правових наук, а потім на кафедрі міжнародного та європейського права.

У 2014 році стала доцентом.

У 2015 році почала працювати заступник декана факультету правничих наук. Викладала Права людини і біомедицина і Медичне право.

Була директором програми Етико-правові питання біоетики, фармацевтичного і медичного права Центру міжнародного захисту прав людини НаУКМА.

З 2010 року працювала експертом Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України та керівницею юридичного відділу ВГО Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги.

Компромат і чутки

Варто зауважити, що Зеленський неодноразово висловлював свою зневагу, щодо Уляни Супрун і її методів роботи в МОЗ. Українці ще не забули його знамениту цитату "Супрун? Ну, по-різному до неї відносяться. Ви ж знаєте, як її називають? Слава Богу, у мене є інший лікар, у моєї сім'ї ", як раптом, Президент починає хвалити в.о. Міністра і навіть говорити про дієвість її роботи. Підтвердженням того, що Зеленський підтримує медреформу стало призначення на пост глави МОЗ Зоряни Черненко (Скалецького).

Мінливий настрій глави держави складно пояснити, але він сам говорить про те, що не розбирається в медицині, але бачить дієвість реформи, яку провела Супрун. Зоряна Степанівна ж є активісткою і учасницею програми реанімаційне пакету реформ. Ця ініціатива була створена на іноземні інвестиції і основне завдання її - підтримка медичних реформ, які розпочала Уляна Супрун. Сама ж Зоряна - лобіст медичних реформ, тому складно пояснити, чому Зеленський вирішив міняти одного ідейного людини на іншого, тим більше, що сама Зоряна не має медичної освіти.

Обурення українців зрозумілі, адже, Міністр охорони здоров'я розуміє в медицині не більше, ніж людина, яка пройшла курси першої допомоги. До речі, вона ці курси пройшла. Її особисті досягнення в цій сфері - це місячні і двомісячні курси з медичного права, але вони теж не дають чіткого розуміння про здоров'я людини і про процеси в організмі. Так, що епоха пізнавальних постів з порадами від представника МОЗ закінчена - юрист не кажуть про те про кір і про користь заморожених продуктів.

Що стосується колишнього чоловіка Зоряни, то він був противником Зеленського і вимагав заборонити серіал "Слуга народу", як пропагандистський матеріал, що підриває національні цінності України. А сама Міністр відкрито критикувала Зеленського і його методи, що декларувала в соціальних мережах.

Тому, є думка, що Зеленського змусили залишити на місці Супрун людини, який поширює західні цінності і методи просування реформ. Так як в.о. Міністра отримала багато негативних відгуків і є досить жорстким критиком багатьох політиків. Президент знайшов компроміс і поставив керівником Міністерства Зоряну Черненко, яка буде продовжувати напрацювання Супрун і при цьому не є фанатом Зе-команди.

Скандали навколо персони Міністра охорони здоров'я підтримувалися не тільки за рахунок її особистих якостей і заслуг. Засновник клініки "Борис" Михайло Радуцький, під час сесії у Верховній Раді вів особисту переписку, щодо кандидатури Зоряни на роль Міністра. Приправивши повідомлення нецензурною лексикою, він запевняв, що Супрун приберуть з посади, а на її місце прийде "своя людина". Особливо цікавий цей діалог тим, що Радуцький в Парламенті буде лобіювати свої інтереси, а чи буде Зоряна Степанівна його в цьому підтримувати українці зможуть побачити в найближчі п'ять років. Ще більш цікавим є той факт, що ходили чутки, що саме Рудницького розглядали на посаду Міністра, але він сам розвіяв їх, сказавши, що йому важлива робота в Парламенті, а не в кабінетах Міністерства. Хоча, є підозра, що відмовилися від його кандидатури саме через тиску Заходу на Зеленського.

Деякі ж вважають, що скоро відбудеться ротація, при якій Зоряну усунуть з посади Міністра і їм стане Рудницький. Виходить, що призначення може бути тимчасовим і "підставним", тому глава "Бориса" так радіє призначенню Черненко.

Журналісти кажуть про те, що Скалецька може залишитися в історії, як борець з фарммаціей. Вона каже з цього приводу, що держава самоусунулася в цьому питанні і не бере ніякої участі в житті аптек, які починають робити націнку на лікарські засоби, на свій розсуд. Такі різкі висловлювання, щодо державної позиції може собі дозволити людина, яка не стосується цих питань. Але українці зможуть побачити результати роботи Черненко найближчим часом. І боротьба з корупцією в фармсфере вже "на олівці" у журналістів.

Фотографії

Зоряна Черненко

Зоряна Черненко

Відео

 

Посилання

Facebook