Біографія

Img desc = ""] 605379 [/ img]

Олена Валеріївна Бабак народилася 27 вересня 1969 року.

Знак зодіаку Терези

Народилася в рік Півня

Розмовляє російською, українською, англійською, французькою

Віросповідання: православна

Що відомо про нового міністра в уряді Гончарука? У чому її звинувачують експерти і що вона збирається робити на посту? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Про особисте життя Олени Бабак майже нічого не відомо. Міністр відрізняється скритністю і ніколи не розмовляє з журналістами на персональні теми. Однак, джерела повідомляють, що вона знаходиться в цивільному шлюбі. Ім'я партнера Бабак - не відомо. У міністра є двоє дітей: дочка Катерина та син Данило.

Освіта

Img desc = ""] 605377 [/ img]

Майбутній міністр наймолодшого Кабінету в історії України родом з Кривого Рогу, в якому і закінчила середню школу. Амбітна і здібна дівчина відразу ж переїхала до Києва, де поступила до Державного педагогічного інституту іноземних мов. Має диплом за спеціальністю «Іноземні мови» і отримала право викладати англійську та французьку мови.

Біографія Бабак, доступна в Мережі, позиціонує її як вкрай обдаровану і прогресивну жінку. Майбутній народний депутат стала однією з перших українок, які отримали грант на навчання в США.

Бабак отримала допомогу від фонду Едмунда Маскі, завдяку чому в 1998 році стала магістром в сфері бізнес-адміністрування. Також нинішній міністр і представник партії Слуга народу має диплом університету Олд Домініон (штат Вірджинія). Спеціалізувалася на фінансах.

Кар'єра і бізнес

Олена Бабак почала працювати в 1993 році. Нинішній міністр виявилося офіс-менеджером, а до 1996 року доросла до позиції аналітика і координатора проектів допомоги по реструктуризації житлово-комунального господарства.

Здобувши освіту, вона пішла в приватне підприємництво. Київ стає новим домом для уродженки батьківщини президента Зеленського - Кривого Рогу.

Вказується, що Бабак займалася керівництвом різних міжнародних проектів, а також займала місце старшого фахівця з питань ціноутворення та фінансово управління в сферах житлового і комунального комплексу, а також в місцевого розвитку.

У 2004 році Олена Валеріївна, компромат на яку сьогодні почав цікавити мільйони українців, стає членом правління і співзасновником Всеукраїнської благодійної організації під назвою Інститут місцевого розвитку. До осені 2019 року Бабак займалася фінансовим управлінням та ціноутворенням.

У 2012 році Олена Валеріївна потрапляє в Національну коміссію з державного регулювання у сфері комунальних послуг. При організації вона складається в науково-консультативну раду.

У 2014 році чиновниця отримує нове призначення і приєднується до робочої групи з питань реформування житлового та комунального господарства, яка була сформована при Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України.

У політику підприємниця і експерт приходить лише в 2014 році. Жінка входить у фракцію Самопоміч, яка виявилася однією з найбільш популярних серед постмайданного електорату.

Однак, політичний проект виявився разчаруванням. За минулі роки партія не показала успішних результатів і відзначилася низкою гучних скандалів. В українському парламенті восьмого скликання Бабак займалася питаннями будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства і була заступником голови відповідного Комітету.

Крім того, Бабак стала співголовою міжфракційного депутатського об'єднання "Рівні можливості».

Цілком логічно, що досвідчена і амбітна політик не стала зберігати членство Самопомочі, що остаточно втратила популярність і перекинулася в стан куди більш популярною партії - Слуга народу.

29 серпня 2019 року про Олену Бабак дізналася вся Україна. Депутат увійшла до складу нового уряду під керівництвом Олексія Гончарука. У Кабінеті вона отримала міністра портфель громад і територій України.

Діяльність Бабак була оцінена з боку РФ, уряд якої ввело проти неї санкції, вважаючи її діяльність небезпечною.

Відзначимо, що Бабак зуміла зробити дуже успішну наукову кар'єру. Зокрема, вона називається автором понад 30 наукових праць. У колах її наукових інтересів значилися реформування житлово-комунального господарства та регулювання діяльності суб'єктів природних монополій.

Олена Бабак стала однією з найбагатших жінок українського парламенту. У своїй податковій декларації за 2018 рік вона вказала права власності на три квартири в Києві. Також у чиновниці є три земельні ділянки в Київській області.

Бабак має два авто марок Фольксваген і Мерседес, а її син володіє машиною під брендом Рено.

Має вона і грошові кошти. За рік вона заробила близько 800 тисяч гривень, а також зареєструвала заощадження, притуплює 1 мільйона гривень.

Компромат і чутки

Потоки критики обрушилися на Олену Бабак відразу ж після того, як її ім'я спливло в числі кандидатів на потрапляння до нового уряду України.

Досвідчений політик і депутат отримала пост міністра розвитку громад і територій. Однак, ЗМІ з'ясували, що Бабак не має досвіду в даній сфері і не може похвалитися відповідною кваліфікацією. Зокрема, з'явилися звинувачення у тому, що вона технічний кандидат, який не призначений для реалізації в Кабінеті.

Нагадаємо, що Бабак призначили на місце віце-прем'єра з регіональної політики. Дана посада була в попередньому уряді, а володар крісла віце-прем'єра був покликаний займатися децентралізацією.

Справу введення системи самоврядування в українських регіонах у адміністрації нового президента Зеленського вирішили передати міністру розвитку громад і територій України, портфель якого і дістався Бабак.

Однак, сама Олена в цій темі не розбирається і не має кваліфікації в сфері децентралізації, оскільки всю кар'єру спеціалізувалася на житлово-комунальному комплексі.

Численні ЗМІ і експерти критикують і саму ідею створення Міністерства розвитку громад і територій України. Не відома структура відомства, зобов'язання його співробітників, їх цілі та завдання також не визначені.

Команду президента також звинуватили в кумівстві. Бабак є землячкою Зеленського і представницею його партії, яка буде зручна новій владі.

Відомо, що Олена Бабак не має ніякого стратегічного і професійного ставлення до дуже складної і специфічної теми. Вона ніколи не входила в пул експертів і політиків, які розробили і впроваджують децентралізацію.

Яким чином, вчорашня депутат і політик замінить собою вчорашнього віце-прем'єра, що впроваджує і розробляє децентралізацію в новій адміністрації президента так і не пояснили.

Бабак відкрито критикує і звинувачують в не реалістичні її планів. Експерти стверджують, що вона живе в світі ринкових ілюзій, які дуже небезпечно було б переносити автоматом на нашу дійсність. Фахівцям не подобається підготовленій  її командою закон про ЖКГ, який автоматично перекладає відповідальність за старий аварійно-небезпечний житловий фонд виключно на потенційних членів ОСББ.

Фахівці стверджують, що за двадцять останніх років стало прекрасно відомо, що українські громадяни погано самоорганізовуються і не збираються брати відповідальність за свої будинки.

Однак, дану проблему необхідно вирішувати, оскільки будинки продовжують руйнуватися, а балкони падати. Крім того, швидкість руйнування житлової інфраструктури збільшується.

Часткову провину за незворотність процесів деградації системи ЖКГ перекладають і на Бабак. Експерти стверджують, що без реальної державної цільової програми підтримки та реформування житлово-комунального господарства будь-які починання нового міністра будуть нічим іншим, як блефом.

Не подобається призначення Бабак і користувачам Мережі. Фейсбук сповнений гнівними повідомленнями про те, що міністр за роки роботи не виявила ефективності. Люди не розуміють, чим вона буде займатися і чому на пост вибрали саме її. Також деякі користувачі дорікають її в неспроможності, оскільки експерт, щодесятиліттями займається проблемами ЖКГ так і не показав будь-яких результатів.

Фотографії

Алена Бабак

Алена Бабак

Відео

Посилання

https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/18007