Біографія

Ганна Ігорівна Новосад, уродженка Вінницької області, міста Ладижин. Народилася 28 липня 1990 року, вік 29 років. Знак зодіаку - лев. Тривалий період часу живе в Києві. На позачергових парламентських виборах балотувалася до Верховної Ради України від політичної сили «Слуга народу».

Сім'я

Батьки Ганни мають свій бізнес, у них є кафе в рідному місті доньки – Ладижині. Про сімейне положення, наявність чоловіка і дітей Анни Новосад у відкритих джерелах поки немає інформації.

Освіта

У 2007 році Анна Ігорівна отримала вищу освіту в Українському гуманітарному ліцеї при КНУ ім. Тараса Шевченка. Диплом ступеня бакалавра отримала в 2011 р Національному університеті Києво-Могилянської академії. У 2013 році отримала ступінь магістра європейських студій в нідерландському університеті Маастрихта. Анна Ігорівна є стипендіатом Фонду Відкритого суспільства (Фонду Сороса). Частково володіє англійською та німецькою мовами.

Ганна Новосад

Кар'єра і бізнес

У період з 2007 по 2014 рік була радником при міністрі освіти Сергії Квіт. Пізніше стала генеральним директором стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства освіти і науки.

Новосад була учасником українсько-канадської парламентської програми. Протягом року з 2012 по 2013 проходила стажування в аналітичних центрах в Чехії та Іспанії. На своїй сторінці в соціальних мережах Новосад вказує, що у неї є досвід роботи в Канадському парламенті. Але крім як в соціальній мережі позначки про її досвіді роботи в канадському уряді ніде не спостерігається.

На позачергових парламентських виборах балотувалася від партії «Слуга народу». Йшла під номером 50 в списку, увійшла до складу депутатського корпусу, але їй довелося відмовитися від своїх депутатських амбіцій, так як її чекала нова посада в уряді - міністр освіти і науки.

Ганна Новосад

Компромат і чутки

В ново прийнятому уряді Олексія Гончарука Анна Новосад зайняла посаду Лілії Гриневич. Хоча, власне, ще до того, як стало відомо її ім'я в міністерських списках Новосад вже заявляла про своє бажання очолити Міністерство освіти і науки. Що ж це було самовпевненість кандидатки або вже було відомо все раніше і в новий парламент потрапили знову «свої люди» вже відомих людей і політичних діячів? Нині Новосад перебуваючи на новій посаді береться спеціалізуватися на стратегічному плануванні та європейської інтеграції. Але яким чином буде виглядати стратегія у 29-річної чиновниці з малим досвідом роботи поки залишається загадкою. Згідно з офіційною біографією Анна Новосад ніде крім міністерства не працювала. На її жіночі плечі зараз ляже величезне господарство у вигляді шкіл, дитячих садів, ВНЗ, наукових установ і багато чого іншого.

Зсередини цієї структури все працює зовсім по-іншому, ніж можна собі уявити, перебуваючи на посаді в міністерстві. Щоб бачити сучасні тенденції і перспективи, розуміти всі нюанси освітніх процесів і підводних каменів потрібна серйозна відповідальність. Новосадова стверджує, що їй не страшно брати на себе відповідальність якщо поруч з нею буде хороша команда. Звичайно, простіше скинути весь робочий процес на хорошу і відповідальну команду, а самій виступати на різних зустрічах з чиновниками і з засобами масової інформації. Але навіть маючи круту і відповідальну команду все одно саме міністр залишається останньою інстанцією, яка повинна приймати ключові рішення з важливих питань. А для цього необхідний серйозний досвід, а також програма, інакше доведеться покладатися тільки на думки і професіоналізм інших людей і зі своєю і з іншої команди, а значить є великий шанс потрапити під вплив «досвідчених і серйозних осіб», які просто будуть маніпулювати.

Отримавши нову посаду в Кабміні Новосад подякувала всім за наданий їй аванс довіри, переконана, що політика повинна бути цивілізованою. А також зазначила, що МОН в першу чергу буде працювати над формуванням вищезгаданої кваліфікованої команди, а також працювати над створенням Нової Української Школи. Новосад зустрілася з минулим міністром Лілією Гриневич, щоб перейняти повноцінно все її справи. Екс-міністр Гриневич охарактеризувала Новосад як серйозного і підготовленого фахівця. І це зрозуміло адже як Гриневич робила акцент на освіті, так і новий міністр збирається робити на ньому акцент, але поки це лише гучні фрази в соціальній мережі фейсбук. Обіцяється, що в недалекому майбутньому Новосад представить план змін в підходах до управління і фінансуванню у вищій освіті і науці, розробленої спільно з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій.

Втім, на сьогоднішній день далеко не всі активні спостерігачі і учасники політичного життя і суспільства в цілому залишилися задоволені новим призначенням. Користувачі соціальної мережі дивуються, як міністром освіти і науки може бути людина, яка навіть у своїй подяці в соціальних мережах допускає ряд помилок. Може бути, звичайно, новообрана чиновниця на емоціях після отримання високої посади, але правила граматики тим більше міністру освіти і науки забувати не слід. Адже вона повинна стати прикладом для інших міністрів, підлеглих, своїй команді і інших жителів країни, а не бути об'єктом для насмішок і громадської критики. Також в коментарях під її постом про призначення деяких жителів обурює той момент, що Анна Ігорівна каже тільки про Нову школу, про наведення і європейському суспільстві, геть забуваючи про те, що існують ще дитячі сади, а також вищі навчальні та наукові заклади. Батьки задаються питанням, що також, як і при минулому міністрі їм теж самим доведеться фінансувати школи або ж будуть корисні зміни в цьому руслі. Просять також переглянути заробітну плату педагогів вищих навчальних закладів і підняти їм оплату праці хоча б на середній рівень, інакше з їх нинішнім заробітком, вони просто виживають, а не живуть. Відкрито питання що буде з не вакцинованими дітьми, яких не допускають до навчання, хоча вони і їхні батьки хочуть, щоб вони отримали належну освіту.

Щоб отримати свою нову посаду міністра Ганна Новосад вийшла зі списку народних депутатів. Разом з нею це зробили ще п'ять чоловік, які також отримали свої посади в уряді Олексія Гончарука. Своїм виходом з фракції Ганна Ігорівна, як і інші кандидати які вийшли - поступилася місцем іншим представникам від команди ЗЕ. 

Декларація Анни Новосад за 2018 рік виглядає наступним чином: є квартира, яка знаходитися в Києві, але володіє цією квартирою Галина Борисівна Новосад. Передбачається, що Галина Борисівна це мама нової чиновниці.

Сама ж Ганна є власницею недобудованої квартири, територіальне розташування якої також в Києві. Ганні належить автомобіль марки Toyota 2016 року випуску. Серед джерел доходу вказана заробітна плата за основним місцем роботи в Міністерстві освіти, а також гонорар в інституті лідерства, інновацій та розвитку.

Фотографії

Ганна Новосад

Ганна Новосад

Відео

Посилання

Фейсбук