На парламентських виборах 2019 року Ірина Верещук - кандидат у народні депутати від політичної сили Володимира Зеленського «Слуга народу». Екс-мер Рави-Руської пішла із займаної посади зі скандалом, не витримавши постійної критики депутатів міської ради. Давайте дізнаємося, які пристрасті кипіли у невеличкому західноукраїнському містечку.
16 липня 2020 року Ірина Верещук стала кандидатом в мери Києва. Вона була обрана за підсумками голосування в партії "Слуга Народу".
Біографія
Народилася 30 листопада 1979 року.
Знак Зодіаку: Стрілець. За східним гороскопом: рік Жовтої Земляний Кози.
Національність: українка.
Віросповідання: греко-католик.
Вік: 39 років.
У списку політичної партії новообраного президента Володимира Зеленського «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року безпартійна Ірина Андріївна Верещук - кандидат у народні депутати під номером 29.
Як повідомляють відкриті джерела, колишня градоначальниця Рави-Руської - фейкова «Слуга народу», викрита у отриманні хабара у розмірі 200 тис. доларів ще у 2013-му році. Видання зазначає, що вона потрапила до списку команди «Зе», яку очолює новообраний президент Володимир Зеленський, за допомогою 2 млн. доларів та протекції 2-х одіозних особистостей.
Дізнайтеся, хто ж протеже екс-мера Рави-Руської? Чому вона зі скандалом залишила свою посаду? І який цікавий випадок стався з нею кілька років тому? Читайте усі скандальні подробиці того, що відбувається у Раві-Руській.
Сім'я
Дитинство та юність Ірини Верещук пройшли у Раві-Руській, що на Львівщині. Це невеличке західноукраїнське містечко у Нестерівському (у даний час - Жовківському) районі.
Сімейний стан: згідно із даними Wikipedia, Ірина Верещук заміжня. Діти: син Олег (2004 р.н.) Однак у її декларації за 2018 рік відсутній чоловік Ігор. У графі щодо інформації про членів сім'ї суб'єкта декларування, крім сина, у якості особи, що спільно проживає, але не перебуває у шлюбі, зазначено Михайла Вікторовича Кухаренка.
Освіта
У 18 років, після закінчення Рава-Руської середньої школи-інтернату, вступила до Військового інституту. Школу та вищий навчальний заклад закінчила із відзнакою. Військовий інститут, в якому вона навчалася, знаходиться при Національному університеті «Львівська політехніка».
Освоєна спеціальність - «міжнародна інформація». Отримана кваліфікація - фахівець із міжнародної інформації: референт-перекладач, офіцер військового управління тактичного рівня.
Потім протягом 4-х років навчалася на юрфакультеті Львівського національного університету ім. І. Франка. Освоєна спеціальність - «правознавство».
2008-2010 рр. - слухач, Львівський регіональний інститут держуправління Національної академії держуправління при президенті України. Стажування проходила у Секретаріаті Кабміну.
Із відзнакою закінчила також аспірантуру Львівського регіонального інституту держуправління Національної академії держуправління при президентові України, у якій навчалася із 2011 року.
Через 4 роки захистила дисертацію. І стала стипендіатом програми ім. Лейна Кіркланда Польсько-американського фонду Свободи.
Кар'єра і бізнес
Закінчивши військовий інститут, протягом 5 років проходила службу на офіцерських посадах у ЗСУ. Тільки як їй вдавалося одночасно навчатися у цей час ще й на юридичному факультеті Львівського національного університету, - невідомо.
Із 2007-го р. буквально рік займала посаду юриста міськради Рава-Руській.
Червень 2010 року - жовтень 2010 року - заступник голови Жовківської РДА із гуманітарних питань та зовнішньої політики.
9 листопада 2010 року - 17 лютого 2015 року - міський голова Рави-Руської.
Із січня 2016 року - президент Міжнародного Центру Балтійсько-Чорноморських досліджень і консенсусних практик.
2018 рік - працювала за сумісництвом у Інституті екології, економіки та права і Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Основне місце роботи - АТ «Альпарі Банк».
На позачергових парламентських виборах 2019 р. безпартійна Ірина Верещук стає кандидатом ув народні депутати від партії Володимира Зеленського «Слуга народу».
16 липня 2020 року стало відомо, що пропрезидентська партія визначилася з кандидатом на вибори мера Києва. Відомо, що на зборах також був присутній Володимир Зеленський.
Так, за підсумком голосування на вибори голови столиці від "Слуги народу" буде висуватися нардеп Ірина Верещук. Крім того, на це право претендували ще п'яти кандидатів від фракції.
Компромат і чутки
У 2014 р. ряд ЗМІ повідомляли про те, що Ірину Верещук пограбували. Це сталося біля дошкільного навчального закладу №1, де мер міста припаркувала своє авто і відійшла від машини. У цей момент двоє невідомих розбили лобове скло та вкрали сумку.
Але найцікавіше, що, крім документів на виділення земельних наділів, у сумці знаходилося 30 тис. доларів. У зв'язку із цим відкриті джерела припускають, що ця сума - на «не зовсім законне» виділення землі. Адже малоймовірно, щоб людина так просто носила у сумочці величезну суму грошей.
ЗМІ також відзначають, що Ірина Верещук, демонструючи у декларації досить скромні офіційні доходи та відсутність грошових активів, одягається дорого. Її вбрання, які вона змінює не рідко, оцінюють у 6-7 тис. доларів. Тож давайте заглянемо до декларації «скромного» екс-мера. І дізнаємося, які матеріальні статки колишньої градоначальниці.
У Броварах Київської області їй належить 50% квартири площею 37,6 кв. м. Решта 50% - власність Валентини Павлівни Кухаренко. У Львові квартира площею 53,2 кв. м - у спільній власності з Ольгою Теодорівною Смик - 40% власності. У Ірини Верещук, відповідно, - 60%.
Ще одна Львівська нерухомість - квартира площею 45,5 кв. м - у спільній власності із Віктором Сергійовичем Кухаренко (по 50%). У декларації вказана також київська орендована квартира на 95 квадратів.
У повній власності декларанта - нерухомість у Рава-Руській на 38,6 кв. м. і 3 земельних ділянки: два - площею по 1000 м² (в Рава-Руській) і один великий земельний наділ на 19 тис. 977 м² (у Сопошині, що на Львівщині). У Михайла Кухаренка, зазначеного у якості особи, що проживає спільно, у Лебедівці Вишгородського району Київської області - земельний наділ площею 891 м².
Із транспортних засобів у Ірини Андріївни - новенька «Тойта Кемрі», 2018 року випуску. Дата придбання - 10 липня 2018 року, вартість авта - 800 тис. грн.
У числі корпоративних прав - Українська бурштинова біржа, 22,5% від загального капіталу. Заробітна платна декларанта за сумісництвом, отримана у Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова, склала 40 тис. 306 грн.
100 тис. 625 грн. склали гонорари та інші виплати від ТОВ «Системтрейд». АТ «Альпарі Банк» - зарплата за основним місцем роботи у розмірі 193 тис. 62 грн. Прибуток від відчуження нерухомого майна склав 981 тис. 617 грн.
Зарплата за сумісництвом у Інституті екології, економіки та права - 22 тис. 577 грн. Заробітна плата Михайла Кухарена за основним місцем роботи (військова частина) - 751 тис. 433 грн. Інформація про грошові активи у декларації відсутня.
Ставлениками Ірини Андріївни Верещук засоби масової інформації називають двох одіозних персонажів: кума Володимира Путіна Віктора Медведчука та його найближчого соратника Тараса Козака, який отримав формальний контроль над низкою ЗМІ. Саме ці псевдо-видання піарять колишню градоначальницю Рави-Руської.
Очолюючи Центр Балто-Чорноморських досліджень, Ірина Андріївна не приховувала, що організацію фінансують Віктор Медведчук і Тарас Козак. Віктор Медведчук - опозиційний політик, кум російського президента, що лобіює кремлівські інтереси Донбасом. Ще напередодні президентських виборів 2019 він мав намір підтримувати на виборах кандидата у президенти України Володимира Зеленського. Про це повідомляли ряд ЗМІ.
Але повернемося до мерії Рави-Руської, де пристрасті кипіли серйозніші, ніж у столиці. Зачитавши заяву про звільнення, вона заявила, що втомилася від постійного тиску й безпідставних звинувачень із боку псевдопатріотів. Найбільш гучним скандалом під час її керівництва мерією був хабар у розмірі двохсот тисяч доларів.
Сьогодні деякі ЗМІ, прозвавши політичного експерта фейковою «Слугою народу», відзначають також, що її транслюють на сепаратистських онлайн-ресурсах. Відзначають, що екс-мера полюбляють антиукраїнські видання, які невтішно відзиваються про українців і навіть закликають вбивати їх. Зокрема, Україна.ру, Антифашист та ін.
Фотографії
Відео
Посилання
Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників було 901 осіб.
Офіційний сайт Міжнародного Центру Балтійсько-Чорноморських досліджень і консенсусних практик.
Офіційний сайт партії «Слуга народу», адреса головного офісу політичної сили: вул. Новоселицька, 7. Електронна адреса: press@sluga-narodu.com
Сторінка партії у соцмережі Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників було 271 тис. 445 осіб.