Віктор Миколайович Кривенко – український політик, бізнесмен і громадський діяч. Учасник президентських виборів 2019 року. Про біографію, кар'єру, сімейне життя і компромат – читайте в матеріалі.

Біографія

Дата народження - 9.01.1982

Місце народження - Кам'янське (колишній - Дніпродзержинськ), Україна

Національність - українець

Сім'я

Віктор Кривенко одружений, його дружину звуть Олена. Сім'я виховує двох дочок – Дарину і Ярину.

Кривенко с женой

Освіта

Середню освіту політик отримав у рідному місті. Після вступив в ДДУ, де здобув освіту фінансиста. Після навчався в Юридичному інституті в Харкові, а з 2008 року – в НАДУ при Президентові України.

Кар'єра і бізнес

Розвивати кар'єру Кривенко почав ще в студентські роки. Він працював помічником гендиректора Інституту з проектування металургійних заводів в Дніпрі.

З 2004 року працював гендиректором з енергетики на машинобудівному заводі Макарова. Через рік зайняв посаду заступника генерального директора заводу.

У 2009 році політик очолив Космічне агенство України. Через два роки перейшов держкомпанію «Укрспецекспорт» і знову ж на посаду гендиректора.

2012 рік – радник глави концерну «Укроборонпром». В цей же час займається підприємництвом. А пізніше очолив «Технополіс». У 2014 році став головою проекту «Індустріальні парки України».

У 2012 році паралельно з роботою в концерні вирішив розвивати свою політичну кар'єру і влаштувався радником міністра економіки. До слова, ніякої зарплати він за свою працю не отримував.

Потім рік пропрацював радником віце-прем'єр-міністра з питань розвитку індустріальних парків.

У 2014 року був призначений радником міністра фінансів.

Виктор Кривенко

В цьому ж році балотувався в народні депутати від «Самопомочі».

Після Революції Гідності пішов на вибори в ВРУ. А в 2018 році став главою політичної сили «Народний рух України». Тоді ж заявив, що йде в президенти.

Компромат і чутки

За часів Януковича була спроба провернути крупну аферу, пов’язану з IT-технологіями. Корупційна схема отримала назву Bionic Hill. Так називався проект величезного комп'ютерного поселення на місці військових складів і бараків в Біличанському лісі під Києвом. Така собі Кремнієва долина по-українськи. На перший погляд нічого кримінального: проект передбачав переміщення навчальних курсів Bionic University, створених на базі Києво-Могилянської академії, на природу і створення всім бажаючим належних умов для життя.

Творці прийшли зі своєю ідеєю до уряду Азарова, щоб отримати підтримку. «Благословення дали», але була і обов'язково умова – куди ж без фіктивної фірми ПП Технополіс. Відомо, всі фінанси на проект зберігалися в «Фінростбанк» в Одесі.

За задумом, Технополіс повинен був стати центром ІТ-галузі України, а також втілити в життя схеми по відмиванню державних коштів. Для цього навіть створили спеціальний комітет в Парламенті, в якій, до речі, увійшов Янукович-молодший.

Паралельно з цим проектом Bionic Hill займався керівник «Технополіс» Віктор Кривенко.

Bionic Hill

Пізніше Хмельницький, чия організація повинна була займатися забудовою, заявив, що вкладе в проект мільярд доларів, якщо влада зробить дорого з Києва до майбутнього «інноваційного парку» (на дорогу планували виділити 337 мільйонів гривень).

Експерти тоді заявили, що Хмельницький хоче всього лише отримати безкоштовну дорогу до будівництва. А будувати IT-центр він взагалі не збирається – побудує житлові будинки, супермаркети або офіси і ніякого наукового центру не буде.

Однак на другий день після втечі Віктора Януковича, всі активи «Фінростбанка» були виведені. А роботи, пов'язані з проектом Bionic Hill, були припинені. Тим більше, що до будівництва так справа не дійшла. Цілий рік пішов на суперечки про землю і підготовку різних документів.

Зрештою, Bionic Hill накрився: Хмельницький закрив проект і заявив, що не збирається його відновлювати поки в країні не закінчиться «економічна криза». Більш того, в 2014 році суддя прийняв рішення про те, що виділення землі були віділені незаконно.

Закупівля мамографів. Три роки тому держава закупила цифрові мамографи та вироби для ультразвукової діагностики раку у вітчизняного виробника. Так дивно збіглося, що прибуток від проекту отримала організація, яка ще недавно належала Кривенку. Він і виступав за відмову від іноземних аналогів. Вартість становила близько 200 мільйонів гривень.

Крім того, викликають сумніви і відомості про походження застави, який політик приніс в ЦВК. Так, за його версією сім'я Кривенко виділила 130 тисяч гривень, про решту зібрали члени партії «Народний Рух» та шанувальники кандидата.

8 січня 2019 року стало відомо, що квартиру Кривенка пограбували. Тоді сім'я, як заявляє сам політик, втратила багато грошей і коштовності. Однак точну суму Віктор Миколайович не назвав.

Що обіцяє політик? Кандидат в президенти Кривенко обіцяє виборцям дуже солодке життя. Середня зарплата, на думку Віктора Миколайовича, складе 988 доларів. Більш того, середня тривалість життя виросте до 82 років. І все це кандидат планує досягти до 2030 року.

Кандидат обіцяє перемогти у війні з Російською Федерацією. Яким чином? Перш за все він планує очистити уряд від кремлівських агентів та інформаторів ФСБ.

Кривенко пропонує перевести реєстри держави на блокчейн. На його думку, це допоможе позбавитися від рейдерства і зловживання чиновниками.

Також політик обіцяє дати право українцям володіти вогнепальною зброєю.

У своїй декларації про доходи політик вказав дві земельні ділянки і дачу площею 158 квадратних метра. Також нардеп задекларував квартиру (84,5 кв. М) в іншому праві користування.

Кандидату в президенти належить три елітних машини – Mercedes-Benz, Lexus, Hyunday, Mini Cooper.

За 2017 рік Кривенко заробив 260 тисяч гривень. У банках він гроші не зберігає, тільки готівкою – 25 тисяч доларів, 15 тисяч євро і 200 тисяч гривень.

З цінних речей - годинник і елітний меблевий набір.

Фотографії

Кривенко

Кривенко

Відео

Посилання

Офіційний сайт Віктора Кривенка

Сторінка політика в Фейсбук