Біографія

Михайло Валерійович Крячко - уродженець Запоріжжя. Народився 24 травня 1980 року. Підприємець і політик. Судимість відсутня. Став представником ЗЕ-команди в Запоріжжі, а також довіреною особою Володимира Зеленського. Увійшов до депутатського корпусу Верховної Ради 9-го скликання.

Сім'я

Михайло Валерійович одружений на Ганні Вікторівні Крячко, разом з дружиною займаються вихованням дочки Олександри.

Освіта

Майбутній політик отримав дві вищі освіти. Першу отримав в гуманітарному університеті «Запорізький інститут державного та муніципального управління» за спеціальністю соціальна робота. Другу освіту здобув у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. По отриманню другої освіти отримав ступінь магістра держуправління.

Михайло Крячко

Кар'єра і бізнес

Працював в управлінні праці та соцзахисту населення, де був завідувачем сектора аналітичної та методичної роботи і планування в організаційному відділі апарату Запорізької облдержадміністрації.

Приватний підприємець. Є офіційним директором Діджитал-компанії SMMSTUDIO. Один з напрямків Діджитал компанії - просування кандидатури Володимира Зеленського в соціальних мережах.

Михайло Валерійович є керівником освітнього проекту «Політичний практикум».

Став довіреною особою кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського, власне під час запорізького з'їзду Володимир Олександрович представляв Михайла Валерійовича як частину своєї команди.

На позачергових парламентських виборах, балотувався від партії «Слуга народу» і йшов під № 61 в списках. Увійшов до складу Верховної ради 9-го скликання, названий кандидатом на посаду глави комітету з цифровізації і IT.

Компромат і чутки

Під час передвиборної компанії в обов'язки Михайла Крячко входило: координація діяльності ЗЕ! Команди в регіоні, допомога ЗЕ! Команді як громадському руху на підтримку кандидата на пост Президента Володимира Зеленського, а також агітація і підрахунок контролю голосів. 

У період підготовки до виборів Президента серед відкритих джерел швидко «розповзлася» інформація про те, що Зеленський втрачає Запорізький регіон, так як коли Зеленський, представляючи свою команду говорив, що до не будуть входити люди і серед яких політики «старої закалки». Але як виявилося це не зовсім так. Спершу Запорізький регіон збирався представляти Володимир Кальцев, якого жителі Запоріжжя добре пам'ятають, як екс-регіонала, але його не допустили до цього процесу адже він не пройшов перевірку. На заміну йому знайшли Михайла Крячко, який за своїми плечима вже мав «стаж чиновника», він 9 років працював і міськраді і облдержадміністрації, свою діяльність він починав ще при Януковичі.

Само собою виникає питання, як ця людина може уособлювати нові ідеї якщо він вже скільки років «варився» в минулій системі яка вже прогнила.

Під час першого туру президентських виборів Михайло Крячко практично цілий день провів в окружній виборчій комісії. У відкритих джерелах сказано, що в цей день Михайло вирішував безліч Діджитал питань через свій смартфон. І самим затребуваним його співрозмовником в той день був абонент, який в телефонній книзі записаний як Павло Дмитрович Матвієнко. Хочеться нагадати, що саме вищевказаний Павло Матвієнко кілька років тому під час активності «Партії регіонів» займав високі пости в запорізької обласної організації регіоналів. У період з 2010 по 2013 рік він був головою Запорізької обласної регіональної більшості. Зафіксоване фото листування свідчить про те, що глава штабу Зеленського - Крячко зовсім не радився і не давав завдання, а сам отримував завдання від більш досвідченого товариша по політичній ниві. І до речі, ще в 2015 році Михайло Крячко був керівником Новомиколаївської районної партійної організації «Сильна Україна», а ця парторганізація була близька до «Партії регіонів». Так, що новим обличчям в політиці Михайла Валерійовича Крячко дуже складно назвати.

У той період часу передвиборна гонка просувалася дуже активно і Михайлу Крячко вдалося переконати штаб в тому, що вся вищевказана інформація це лише чутки і спроби недругів дискредитувати його. Часу вникати в ці подробиці ймовірно практично не було, тому Крячко далі і продовжив займатися розпочатим справою. До того ж у Крячко було очевидна перевага, яке полягало в тому, що його Діджитал компанія дійсно крута і активна, по ефективності просування компанії Зеленського порівнювали з компаніями Дональда Трампа і «Brexit». Так, що озвучена Крячко версія була прийнята як правда і він продовжив керувати штабом в Запоріжжі.

При відборі мажоритарників по Запорізькій області вирішальним голосом був саме голос Михайла Крячко. Це призвело до того, що замість відомих і рейтингових людей, які могли б додатися до списку партійних однодумців стали висуватися взагалі не відомі люди. Чого варто тільки висунення весільного фотографа проти власника великого і відомого навіть за межами країни заводу «Мотор Січ». У підсумку замість Діджитал просування компанії Зеленського вийшов повний провал, адже замість існуючих фахівців з SMMstudio займатися його просуванням стали недосвідчені студенти. У підсумку через невірні налаштування націлюваннь Михайлу Крячко з легкістю вдалося «спустити» велику суму рекламного бюджету на просування в соціальній мережі «Facebook». До того ж Михайлу вдалося ввести розбрат і в штабі, де пересварилися і кандидати, і члени команди з волонтерами. Не виключено, що і в цьому питанні допомогли досвідчені екс регіонали. Саботаж роботи просувався дуже добре і за кращим сценарієм, що було на руку політичній силі «За життя», адже їх позиції від цього тільки зміцнювалися.

Власне Зе-команда із Запоріжжя отримала своє звання як «союз старих регіоналів».

У відкритих джерелах опублікований перелік прізвищ людей, які є кандидатурами на посаду голів комітету у Верховній Раді. Серед загального переліку прізвищ фігурує і Михайло Крячко, як кандидат в комітет по цифровізації і IT. 

Своїм виборцям Михайло дав 47 обіцянок. На сьогоднішній день жодн з них не виконана, але все в процесі виконання. 

У декларації політика говориться про наявність двох квартир одна з них від імені дружини Анни, а друга від імені Михайла Валерійовича.

Серед об'єктів незавершеного будівництва також вказана квартира, яка має своє розташування в г. Запорожжя. Вказано автомобіль Mitsubishi, а також грошові активи в розмірі 450000 грн. готівкою, 36000 доларів готівкою, також є гроші, розміщені на банківських рахунках.

Фотографії

Михайло Крячко та Володимир Зеленський

Михайло Крячко

Відео

Посилання

Фейсбук