Біографія

Гео Багратовіч Лерос народився в місті Києва 24 квітня 1989 є відомим українським режисером, арт - куратором, займає посаду радника Президента України Володимира Зеленського.

Сім'я

Інформації про сімейний стан Гео Багратовіча Лероса, не знайдено.

Освіта

Гео Багратовіч Лерос відучившись в школі, далі здобуває освіту в Академії адвокатури України на факультеті міжнародного права, коли закінчив його, отримав свій диплом про вищу освіту, але за фахом не працював жодного дня.

Гео Леросом була отримана премія Best short film Міжнародного Фестивалю в Калькутті за фільм A lifetime older, так само він є володарем премії «Чудовий короткий документальний фільм» Міжнародного кінофестивалю в Сан-Франциско.

Кар'єра і бізнес

Гео Лерос є творчою особистістю, тому вся його подальша робота пов'язана з нею, він став засновником арт-проекту Art United Us і громадської організації City-Art. За підсумками цієї організації в рамках проектів створив мурали в Україні, а саме в Києві в кількості близько десяти штук. На сьогоднішній день Гео Лерос стверджує, що поки сам не заробляє на їх створенні, так як всі кошти видані державою йдуть на оплату перельоту художнику і на фарбу.

Протягом тривалого часу Гео Лерос був волонтером благодійного фонду «Сестри перемоги». Так само займав посади радника Міністра інформаційної політики України та радника Київського міського голови з питань культури, працював виключно на громадських засадах. Ще Гео Багратовіч Лерос став автором документального фільму про реформу поліції. За розповідями Гео Лерос деякий час назад він був простим дизайнером одягу, випускав свій бренд, але після приїзду до Києва Піта Доерті, все кардинально змінилося. Майбутній радник президента зміг познайомитися з Доетрі, і протягом двох днів вони вели тривалі розмови, після яких Гео Лерос твердо зрозумів - що хоче знімати фільми. Подумав і зробив, придбав собі камеру і почав знімати, експериментувати. Через деякий час закінчив кіношколу в Берліні і продовжив знімати. В якій країні не відбувалися ви зйомки майбутньої картини, найважливіше для режисера - почуття смаку картинки. Всього іншого - як клеїти кадри, як виставляти світло можна навчиться в процесі роботи, наставники в даній сфері завжди знайдуться. І це всього лише справа часу, і взагалі це питання команди.

Серед надбань Гео Багратовіч авторство першої української книги про вуличне мистецтво Kyiv Street Art. Якийсь час назад Гео Лерос став режисером короткометражного фільму A lifetime older, він був заснований на реальних подіях. Весь сюжет фільму розгортається навколо головного героя АТО, вчителя-медика. Так само Гео Багратовіч Лерос відомий як режисер чималого ряду відеокліпів для українських артистів.

Гео Лерос

На сьогоднішній день Лерос працює на посаді радника на громадських засадах, займається питаннями культури міністра інформаційної політики Юрія Стеця та мера Києва Віталія Кличка.

Згідно з указом президента України Володимира Зеленського, який був розміщений на сайті голови держави, Гео Багратовіч Лерос був призначений позаштатним радником, після того як представив свою кандидатуру пройшовши до Верховної Ради як народний депутат від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019, будучи No 23 у списку.

Компромат і чутки

У той час, коли Гео Лерос був куратором проекту "More than us" Міністерства інформаційної політики, а саме привіз вісім художників, які намалювали 8 муралей на станції метро "Осокорки". За задумом художника Гео Лерос, кожен приїжджий художник повинен був намалювати таку картину, яка б без праці вписалася б у загальну серію малюнків. На це завдання, як відомо, з державного бюджету було виділено 3.6 млн гривень, але як пізніше виявилося, все зарубіжні художники малювали їх абсолютно безкоштовно, хоч і в поданим Гео Леросом кошторисі було зазначено, що кожному з них було виплачено по 500 гривень за квадратний метр малюнка. Після цього корупційного скандалу Гео Лерос обіцяв відзвітувати перед суспільством, але до цього дня цього не зробив. 

Ще один випадок з муралом, який був зроблений особисто Гео Леросом, це мурал із зображенням дівчини: журналісти змогли з'ясувати, що для малюнка позувала дочка колишнього заступника голови КМДА і відомого київського забудовника Ігоря Ніконова - Лера, хоч і сама вона тривалий час заперечувала свою причетність до цього. На малюнку дівчина була зображена в вишиванці з розпущеним волоссям, мурал отримав різні відгуки на свою адресу, були ті хто залишився в захваті від цієї роботи, а хтось засинав критикою художника Лероса.

Мурал намальований Гео Леросом

Будучи в команді президента сам Гео Багратовіч Лерос повідомляв, що він планує просувати таку ідею - "обід з президентом" раз на місяць.

«Це серія зустрічей з людьми з різних сфер, які формують культурний імідж країни на світовій арені. Це режисери, архітектори, художники, кінооператори, українські дизайнери, музиканти, креативщики, організатори фестивалів, люди які борються за збереження культурної спадщини », - так про свою ідею розповідає Гео Багратовіч Лерос. 

Нинішній президент України Володимир Олександрович Зеленський повідомив про те, як проводився набір майбутньої команди "Слуга народу". Перше - це експерти, експерти які входять в нашу команду, це люди з якими ми пройшли чималий шлях протягом багатомісячної реальної боротьби. Серед них експерти з економіки, фінансів, правоохоронним органам, безпеки і оборони, і звичайно боротьбі з корупцією. Експерти по судовій системі, банківських справ, оподаткуванню, медицині, освіті, науці, екології, децентралізації, народовладдя, спорту, культури, інформаційної політики та інфраструктурі. Як на їх рахунок заявляв Зеленський - "Це люди, які не тільки знають про проблеми Україні, а й реально мають шляхи їх вирішення".

Друге - це люди в команді з різних регіонів. Для того, щоб кожен з них міг відстоювати права кожного куточка нашої Батьківщини, такі відповідальні і порядні люди потрібні Україні.

Третє - це люди, які потрапили в список через інтернет-відбір і онлайн-проекти нашої "Зе команди". Всі люди в які володіють прекрасними ідеями, і ми даємо можливість для їх реалізації в Верховній Раді. Це люди, які доводять, що в нашій країні можна чогось досягти без будь-яких зв'язків, грошей або впливових родичів.

Президент дає собі відповідальність, що часу було мало і повноцінно перевірити кожного з учасників команди просто не вийшло, але він так само впевнений, що в процесі роботи все стане відомо, як мінімум уважні журналісти завжди тримають в курсі щодо тих чи інших подій в житті кожного з представників команди "Слуга народу".

Фотографії

Гео Багратовіч Лерос

Гео Лерос

Відео

Посилання

Фейсбук