Біографія

Святослав Андрійович Юраш, уродженець Львова. Народився 16 лютого 1996 р. Молодий український політик, експерт з міжнародних відносин. Депутат Верховної Ради 9 скликання.

За участь у подіях Революції Гідності Святослав Юраш з рук екс-президента Петра Порошенка був нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

Знак зодіаку: Водолій

Святослав Юраш

Сім'я

Батько Святослава Андрійовича - Андрій Юраш, релігієзнавець, директор департаменту у справах релігії і національності Міністерства культури. Дружина - Софія Юраш.

Освіта

Святослав Андрійович в рідному Львові закінчив загальноосвітню школу, і в 2013 році вступив до Варшавського університету за спеціальністю міжнародні відносини. Частина навчання пройшла в Польщі, а потім по обставинам, що склалися в країні Святослав продовжив свою освіту в Індії в Калькутському університеті, так само на факультеті міжнародних відносин. Святослав переривав навчання в зв'язку з початком подій на Євромайдані.

Святослав Юраш з дружиною

Кар'єра і бізнес

Під час початку подій на Євромайдані Святослав перервав навчання і в 2014 році повернувся в Україну, де заснував прес-центр Євромайдану. Завдяки цьому прес-центру голоси з барикад звучали на семи мовах на різних медійний платформах.

Святослав Андрійович був головою творчого об'єднання Вавилон 13. Перші півроку війни з Росією - Юраш працював на окупованій частині Донбасу разом з компанією Fox News.

По поверненню з війни з окупованої території Святослав Андрійович співпрацював з міжнародними організаціями, державними, громадськими, медійними та бізнесовими колами.

Будучи в Києві, займав посаду заступника директора Світового Конгресу Українців. З 2015 року почав займати посаду секретаря Громадської Ради при Парламентському комітеті закордонних справ.

У 2019 балотувався на позачергових парламентських виборах в Верховну Раду від партії «Слуга народу». Президент Володимир Зеленський представляв Святослава в числі своєї команди. Увійшов до депутатського корпусу Верховної Ради, як наймолодший Народний депутат України.

Святослав Юраш

Компромат і чутки

У період парламентських виборів в 2019 році, в відкритих джерелах оперативно стала з'являтися інформація, про те, що наймолодшим депутатом може стати житель Львова Святослав Юраш. Вік молодого політика всього 23 роки. Такий юний вік не завадив активісту займатися політичною і суспільно важливою діяльністю. Втім за даними ЦВК до виборів він був безробітним. У списку партії «Слуга народу» йшов у списку під № 27. У команді партії відповідав за зовнішню політику і цифровий напрямок. 

У батьківській родині у Святослава був плюралізм і спілкування на різні теми з різними точками зору це було нормою. Так склалося, що батько Святослава - Андрій був палким шанувальником екс-президента України Петра Порошенка, а його син Святослав шанувальник і учасник Зе-команди. Але за словами Святослава різні політичні погляди ніяк не заважали сімейним відносинам і навіть зміцнювали їх завдяки можливості більш глибокого спілкування.

Під час президентства Януковича - Святослав кілька років жив у Індії отримуючи вищу освіту на факультеті міжнародних відносин, але події на Євромайдані змусили Святослава перервати навчання і заснувати прес-центр Євромайдану.

Ряд ЗМІ стверджували, що Святослав Юраш є прес-секретарем Дмитра Яроша. Втім сам Юраш це заперечував і говорив, що він просто допомагав на Євромайдані висвітлювати діяльність «Правого сектора» в позитивному аспекті.

Юраш на одній із зустрічей давав пояснення про ідею президента Володимира Зеленського щодо референдуму про мир з Росією. За словами молодого політика питання для вищевказаного референдуму будуть складені тільки тоді, коли буде розуміння якого миру взагалі можливо домогтись з територією РФ. Неприпустимими залишаються питання щодо територій та людей, як неодноразово було заявлено, що територіями і людьми не обмінюємось. А всі інші питання повинні обговорюватися. За словами Святослава національні питання є першочерговими, адже для вирішення цих питань він і відправився в політику. Тому навіть думки щоб переступити національні питання і бути не може. Святослав Юраш впевнений, що досягти реального перемир'я на сході країни і звільнити українських полонених, можна за допомогою залучення нових гравців до Мінського процесу.

Коментуючи справу САП, яке порушило кримінальну справу проти екс-президента Порошенко, Юраш коментував, що за своє довгу політичну діяльність Петро Порошенко мав багато гріхів, за які тепер слід розплачуватися. Тепер, коли його позбавили імунітету з'явитися безліч питань. 

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак завив, що партія «Слуга народу» є «віртуальною» і у неї немає осередків, а тільки назва і прізвище лідера Зеленського. На, що представник команди Святослав Юраш заявив, що у партії «Слуга народу» є продовження всіх тез, про які йшла мова в період передвиборної президентської компанії, а саме: вільна економічна платформа, народовладдя, євроатлантична інтеграція. Також Святослав Андрійович запевняв, що штаби Зеленського працювали по всій Україні, а відповідно були люди, які ними займалися і продовжують займатися, що свідчить про підтримку небайдужих громадян і бажання, щось міняти. 

Святослав Юраш одружився в кафедральному соборі св. Георгія Вселенського патріархату в Стамбулі. Як писав Святослав на своїй сторінці в соціальних мережах, що формально ця новина зачіпає тільки його сім'ю, але духовно може мати значення і для всієї української громади. Святославу і його дружині Софії було приділено таїнство шлюбу в головному храмі Константинопольського Вселенського Патріархату. Напередодні церемонії Святослава, його дружину Софію і їх близьких прийняв Вселенський Патріарх Варфоломій, який благословив їх і подарував пам'ятні подарунки. З України на заручення прибули близько 50-ти учасників і свідків церемонії, які залишилися в захваті від проведення церковного обряду. 

Багато було розмов щодо Закону України «про функціонування української мови як державної». Зокрема, у команди новообраного президента Зеленського цікавилися як команда ставитися до цього закону і які кроки планує робити в напрямку цього закону. Відповідь на це питання давав Святослав Юраш, який розповів, що з народження є російськомовною людиною, який ріс у відповідному середовищі. На думку Святослава українізація повинна проходити органічно і не бути батогом для українського населення. За словами Святослава чим більше «пряників» в цьому питанні, тим більше шансів, що українізація буде проходити краще і швидше. Якщо ж українізацію проводити напором, то з часом, можуть дати про себе знати негативні наслідки, які в процесі самої українізації можуть зупинити або ж розгорнути цей процес в протилежному напрямку. 

Під час ефіру на одній з передач між Святославом Юраш та конфліктним депутатом Олегом Барна виник словесний конфлікт, який переріс у бійку. У коридорі Барна схопив представника Зе-команди за горло, тряс його і порвав сорочку в якій знаходився Юраш. Барна наполягав, щоб Святослав ні слова не говорив про головнокомандувача і Іловайськ. Розійшлися з взаємними криками, їх роз'єднала поліція. Ця інформацію Святослав виклав на сторінку в соціальній мережі, на, що від Олега Барни була відповідь, в якому він назвав Святослава «Бородатим чортом нетрадиційної орієнтації», але незабаром, мабуть, як запал вщухав Барна видалив цю публікацію і на сьогоднішній день вона недоступна.

Фотографії

Святослав Юраш та дружина Софія

Святослав Юраш

Відео

Посилання

Фейсбук

Инстаграм