Біографія

Максим Хлапук

Максим Миколайович народився 22 липня 1984 року.

Знак зодіаку Рак

Народився в рік Дерев'яного Щура

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською, німецькою, англійською мовами

Що відомо про новий депутата Верховної Ради від партії Голос? Чим він встиг відзначиться і який компромат на нього доступний пресі? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Максим Хлапук

Про сімейне і особисте життя нового депутата від партії Голос відомо вкрай мало. Відомо, що він є вихідцем з Рівного. Молодий політик не є публічною фігурою і не говорить в інтерв'ю про своїх рідних і близьких.

Згідно з даними джерел, Максим має особисте життя, але відрізняється скритністю і завжди ставить кар'єру вище романтики.

Згідно численним чуткам, Максим Миколайович має наречену Марину Науменко, яка також працювала з ним в парламенті.

Освіта

Максим Хлапук

Максим Хлапук, біографія якого лише зараз починає цікавити окремих користувачів Мережі, є одним з найбільш освічених парламентаріїв дев'ятого скликання української Верховної Ради.

Політик, досьє на якого на сьогоднішній момент не відрізняється багатством деталей, в 2009 році став випусником Національного університету Києво-Могилянська академія. Майбутній депутат отримав диплом за спеціальністю Політологія.

Здобувши вищу освіту в Україні, Максим Миколайович виїхав до Німеччини, де отримав диплом магістра політичних наук в Університеті імені Фрідріха Шиллера.

Однак, на цьому політик не зупинився. У 2015 році Хлапук додатково закінчив Дипломатичну академію при Міністерстві закордонних справ України. Має ступінь магістра зовнішньої політики.

Кар'єра і бізнес

Максим Хлапук

Максим Хлапук, Голос для якого став пропуском у світ великої політики, пов'язується зі спікером Верховної Ради України восьмого скликання Андрієм порубати. Протягом останніх років політик був його помічником на платній основі.

Повідомляється, що Хлапук працював в Раді відразу ж трьох останніх скликань - шостого, сьомого і восьмого. Відзначимо, що в 2016 році нинішній депутат відзначився участю в організації роботи офісу спікера українського парламенту. Також займав пост заступника секретаріату Голови Верховної Ради.

Крім роботи у Верховній Раді в якості помічника Парубія Максим Миколайович відзначився в громадському секторі. У середовищі українських грантовіков нинішній депутат є експертом програми «Рада» від організації USAID та спеціалізувався на введення системи прозорості в українському парламенті.

Хлапук також добре відомий в рідному Рівному. Політик є засновником і керівником міської молодіжної організації Молодіжний медіа-центр.

Зірковий час громадського працівника настав влітку 2019 року. Він увійшов до першої тридцятки передвиборчого списку партії «Голос». Соратник Парубія отримав прохідне 22 місце і став членом українського парламенту дев'ятого скликання.

Згідно з даними податкової декларації, Хлапук, який народився і працював в рідному Рівному, має там квартиру. Також депутат заявляв, що жив лише на одну зарплату, розміри якої перевищували 500 тисяч гривень на рік.

Також громадський працівник декларував заощадження в валюті: понад дев'ять тисяч доларів і близько трьох тисяч євро.

Компромат і чутки

Максим Хлапук

Не дивлячись на молодість і відсутність досвіду політичної діяльності, Максим Хлапак вже встиг потрапити в ряд скандалів. Пресу обурювало його особливе становище в попередніх скликаннях Верховної Ради і вражаюча близькість до спікера попередньої версії Верховної Ради Андрія Парубія.

Окремі ЗМІ повідомляли, що Парубій сформував навколо себе команду лояльності. Нібито політик обійшов принцип несення державної служби кращими серед кращих, які пройшли сітку жорсткого і чесного конкурсного відбору.

Заявлялося, що Парубій навів на роботу в парламент кого хотів, знехтувавши рівень професіоналізму нових співробітників. Відзначено, що спікер усіма правдами і неправдами протягнув в Раду потрібних йому людей, які відрізнялися для нього зручністю і відданістю. Для цього конкурси на заміщення вакантних посад організувалися лише в формальних цілях, оскільки переможців обирали заздалегідь.

Особливий цинізм ситуації надавали слова Парубія, сказані в честь святкування столітньої річниці від дня введення державної служби України. На честь свята тодішній спікер парламенту виступив з промовою, в якій акцентував увагу на тому, що в країні проводять революційні зміни, які дають доступ до постів самим різним людям, які не має багатих і впливових покровителів. Парубій акцентував особливу увагу на те, що в його парламенті працюють тільки чесні і гідні люди, що пройшли чесні процедури відбору.

Однак, на практиці Андрій Парубій  відзначився нахабним і відкритим пропихивания на важливу посаду в Апараті Верховної Ради свого давнього помічника Максима Хлапука. У 2016 році весь парламент гудів від новини про те, що Парубій робить все, щоб взяти під контроль управління парламентом, використовуючи свого давнього протеже.

Тоді експертне співтовариство сподівалося, що політичне лобі не зуміє зламати зароджується корпоративну культуру державної служби, але цьому не судилося збутися.

Факт призначення Хлапука на пост заступника керівника апарату парламенту знищив останні надії на проведення реформ в тогочасній Україні та отримання належної реакції на порушення правил чесної гри з боку експертів та інших політиків.

Відзначимо, що Хлопук не мав право на отримання роботи в апараті. Відповідно до Закону України Про державну служби пост заступника керівника секретаріату Голови Верховної Ради належить до так званим постам патронатної служби. Закон вимагає, щоб здобувач на отримання даного місця мав досвід роботи на керівних постах в органах державної влади. Однак, отримавший вигідне місце Хлапук не мав даного досвіду, що не завадило йому обійти в конкурсі інших, більш досвідчених претендентів.

30 січня 2019 розпорядженнями першого заступника Керівника Апарату Петра Боднара була затверджена посадова інструкцію заступника Керівника Апарату Верховної Ради України та оголошений конкурс на зайняття вакантної посади заступника Керівника Апарату Верховної Ради України , якими сформовані вимоги під вже вибранного керівництвом «переможця».

Подібні дії не тільки порушували норми законодавства, руйнували введені підходи прозорості і рівності конкурсантів, а й містили корупційні ознаки.

Вседозволеність і маніпуляції "команди Парубія" заважали приходу на керівні посади держави професійних кадрів, здатних на впровадження змін, за які українці боролися під час Революції Переваги.

ЗМІ писали, що не можна було допустити перемогу корупційної змови між Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, виконуючим обов'язки Керівника Апарату Верховної Ради України Петром Боднаром та першим заступником Керівника Апарату Верховної Ради України Володимиром Слишинським.

Деяк журналісти писали, що потрібно було запобігти неправомірному втручанню в конкурсний відбор на посаду заступника Керівника Апарату і тиск на конкурсну комісію з метою призначення на цю посаду Максима Хлапука. На це повинні бути спрямовані зусилля громадськості. Ситуація вимагала також пильної уваги НАБУ, Генеральної прокуратури України, Національного агентства з питань державної служби України, які так і не відрагували на ситуацію.

Відзначимо, що сам Хлапук, компромат на якого міг знищити його лише починаючуюся кар'єру, не коментує дані звинувачення. Джерела також мовчать про характер відносин між ним і його наставником Парубієм. На даний момент невідомо, де саме вони познайомилися і з якої причини колишній спікер вибрав активіста і дипломата в якості правої руки.

У дев'ятому скликанні парламенту Максим Миколайович представлятиме інтереси партії Голос і ймовірно буде представником старих еліт і лобіювати інтереси свого давнього наставника.

Для забезпечення своїх інтересів в Раді, Парубій нібито надав роботу і нареченій Хлапука - якісь Марині Науменко. Дівчина по незрозумілим мотивами отримувала місце заступника керівника інформаційного управління Секретаріату Верховної Ради.

Фотографії

Максим Хлапук

Максим Хлапук

Максим Хлапук

Відео

Посилання

Посилання на офіційну сторінку депутата в соціальній мережі Фейсбук.